Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rá sem lehet nézni?

Rá sem lehet nézni?

Figyelt kérdés
Kereszt kisfiam 18 hónapos. Kb. 2 hetente találkozik velem, de akárhányszor látom, állandóan csak sír. Utoljára nem is tudom mikor adtam neki puszit, vagy tarthattam a kezemben. Szó szerint nem lehet ránézni, mert üvölt. Hozzáérni pláne. Most tanulgat járni, de még nagyon nem megy, mászás is alig-alig volt nála. Tehát az sincs, hogy odajönne hozzám vagy bármi. Viszont a szülein sem látom a szándékot, hogy akarnának ezen változtatni. Nem ültetik közénk, nem utalnak rá, hogy velem is foglalkozzon (pl "mutassuk meg keresztanyának") ami kicsit kezd már bántó lenni nekem. Nyulván nem egyformák a gyerekek, vannak akik nem szeretik ha sokan vannak körülöttük vagy bármi. De már kellemetlenül érzem magam előre, ha megyek, mert hiába szeretnék foglalkozni vele, esélyem sincs. Az anyja fél centivel nem mer már arrébb ülni, mert egyből sír a gyerek, szóval valahogy ebből eredhet az egész probléma szerintem, hogy állandóan az anyukán csüng és nem tanítgatják. Mit gondoltok erről? Mit tehetnék én, hogy változás legyen? Ennél gyakrabban nem tudom meglátogatni, de úgy gondolom azért ez sem annyira ritka, hogy ennyire ne tűrjön meg.

2017. szept. 13. 14:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
64%
Ez lehet elrontott nevelés de súlyos autizmus is.
2017. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Szülőként első kézből figyelhetjük meg és ismerhetjük fel az autizmus jeleit, hisz nálunk jobban senki sem ismerheti gyermekünket. Amíg pici, ezekre is különösen figyeljünk, hisz autizmusra utalhat, ha:

Nem reagál a szemkontaktusra, vagy nem mosolyog vissza

Nem reagálnak a nevére, vagy egy ismerős hangjára

Nem követi vizuálisan a tárgyakat, vagy a rámutatott objektumokat

Nem zajong, hogy felkeltse érdeklődésünket

Nem kezdeményezi, vagy viszonozza a dédelgetést

Nem követi a mozgásokat, vagy az arckifejezéseket

Nem játszik másokkal

Nem jelzi, ha megsérül, fájdalmat, vagy kellemetlenséget érez


Ezek közül azért a többség nem jellemző. Reagál más személyre, csak épp sírással. Ha valami nem jó neki, azt jelzi. Elég hisztis, követelőző, könnyen kiborul a bili. Nevére reagál (már ha nem a tv-t nézi mert olyankor nem mindig...) Anyjára vagy apjára azért visszanevet, tudnak vele játszani, csak más ne nagyon legyen ott, vagy ne közvetlen közelben.

2017. szept. 13. 15:05
 13/28 A kérdező kommentje:
Ennél fogva szerintem ez nem jó nevelés lesz. De mit tehet ebben az esetben egy keresztszülő? Nagyon szeretem a gyerekeket, az én családomban is van több korosztály, illetve több családnál is voltam régen gyerek felvigyázó. Általánosságban elmondhatom, hogy szeretnek a gyerekek é ragaszkodnak hozzám. Szeretném, ha a keresztfiammal is ki tudnám ezt alakítani majd, de nem látom, hogy partnerek lennének a szülők. Ha meg azt mondanám, hogy nem stimmel valami a kicsivel, vagy hogy vizsgáltassák meg, hát nem rajonganának értem, az biztos.
2017. szept. 13. 15:11
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem vagy szimpi neki ,lányom a nagymamáját nem kedvelte kicsinek most már el van vele ,ha kérdezi akkor válaszol de magátol nem mesélne a nagymamának 7 éves semmi baja nincs ,barátnőmnek viszont kedveli szivesen beszélneki .

Annak gyereknek sincs baja csak egyelőre nem kedvel .nem kell azon lenni hogy ha ott vagy veled foglalkozon ,te foglalkoz vele rajzoj neki valamit,vigyél neki valamit hogy megkedveljen.

2017. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem csak engem, páromat sem. Sőt, nagyszülőkkel se mindig. Már most igyekeznek 2 naponta átmenni hozzájuk, így már úgy ahogy elvan velük, de ne mindig.
2017. szept. 13. 15:50
 16/28 anonim ***** válasza:
57%

Szállj le róluk! Hagyd a gyereket!


Egyébként pedig a mozgásfejlődés és a világ felé való nyitás egy az egyben összefügg.


Próbáld ki, hogy lefekszel a 4-6-os padlójára csúcsidőben és akkor kicsit megtapasztalod, hogy mit él át egy gyerek, aki az átlagnál jóval több időt tölt a padlón, alulnézetből szemlélve a világot, mint a kortársai, akik akár már 6 hónaposan felhúzzák magukat állásba.

Teljesen természetes, hogy fél, frusztrált, barátságtalanabbnak tűnik.

Az ilyen kisgyerekek jóval később nyitnak és minden erőszakos (neki az) közeledés csak ront.

Majd ha behozza a lemaradádt, akkor szociálisan is megindul.

(megkésett mozgásfejlődésű gyerekekkel dolgozom)

2017. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Szálljak le róla? Hát, ez azért nem volt túl kedves.. Mégis csak a keresztfiamról van szó.
2017. szept. 13. 21:03
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Miért a keresztanyaság azt jelenti neked, hogy "akkor is ráeröltetem magam a gyerekre, ha láthatóan rosszul van minden közeledéstől"?

Gratulálok!


Kicsit el kellene gondolkoznod.

Nem játékbaba, akit kedvedre ölelgethetsz, puszilgathatsz, hanem egy önálló akarattal rendelkező kisgyerek, aki fájdalom de nem kér belőled (és egyelőre másból sem).

Jó eséllyel változik még majd, na de biztos hogy nem attól, ha elmondják neki, hogy "hahó, itt a keresztanyád, szeresd!".

2017. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is nagyon rosszul látod a dolgokat. Nem győzöm itt gykn hangsúlyozni, h ők is emberek ,csak kicsik. Lehet nem vagy szimpi neki. Nekem olyan embernek is vannak, akiket ismerek, de a hideg ráz tőlük.

Viselkedése teljesen normális másfél éves, ő még benne van a szep. szorongásban, tehát nem furcsa, h az anyján lóg feszt, neki ez biztonságot ad. Indul nála dackorsz is, nem csoda ,h mindenért ordít. Néha én is meglepődöm a fiamon, 2 éves jócskán elmúlt, de olyan hisztik rátörnek néha, h húú. Normálisan szokott közlekedni, kézenfogva állunk,a zebránál, elég türelmes, erre a múlthéten nem tudom mi tört rá,elkezdett ordítani, h miért nem vált a lámpa zöldre, és h én csináljam meg, h zöld legyen.

P

Ja meg plána, 18 hónaposan, még az érzéseit sem tudja kezelni, ezt kellessz az elkövetkezendő időkben megtanulni a szüleitől. Attól, h kereszt vagy, az ő nevelésükbe nem szólhatsz bele.

Azt írod voltál már gyerekekkel, mégis úgy tűnik fingod sincs róluk.

Egyből jön, h akkor biztos autista meg hasonló vészmadárkodás. Jajj ne.

Türelmetlen vagy,cés mintha rá akarnád nyomni magad, h ja de te csakazértis játssz velem.

Egyedül a mozgásfejlődésében van lemaradás, de azt simán behozhatja. Addj neki időt, és ne mássz rá, mint vmi pióca.

2017. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%

"de arra gondolok, hogy korábban is ha próbálták sétáltatni úgy, hogy fogták mindkét kezét, szegény inkább csak kinyomta a pociját húzta a lábait."


Csak halkan mondom, mert már úgyis késő, hogy egy önállóan még nem járó gyereket TILOS vezetgetni, mert árt a mozgásfejlődésének. Hátráltatja, késlelteti az önálló elindulást. Terheli a gerincet, természetellenes pózra kényszeríti mert még önállóan nem találná az egyensúlyát, rossz tartást sajátít el.

2017. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!