Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányos anyukák, akinek már...

Lányos anyukák, akinek már volt kislányának hüvelyi fertőzése, lenne pár kérdésem?!

Figyelt kérdés
A tünetei pirosság és fehér túros maszat a puncusán, nagyon büdi és mintha barnás (véres) váladék lenne a bugyiján, valamint nagyon fáj neki, amikor megtörli a wc papírral. Én gondoltam csak, hogy hüvelyi fertőzés lehet, mert ha felfázott volna, akkor csípne neki, amikor pisil és gyakran kellene pisilnie. Most megyünk orvoshoz... Akinek már volt ilyen, mennyi idő alatt gyógyult meg? Antibiotikumot kapott, meg kenőcsöt? Suliba akkor gondolom most nemfog menni... Ott kaphatta el a wc-n, mert csak első nap használta a fertőtlenítő törlőt, utána nem, mert leszóták, hiába mondom nei, hogy ne másokra hallgasson! Vagy lehet, hogy a kakit nem törölte meg jól a fenekéről... :-(
2017. szept. 15. 14:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De mivel nem igy van ahogy lennie kellene ezert jó a törlőkendő vagy a spray 😉
2017. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
Valoszinuleg kupot fog kapni es kb 7-10 nap alatt mulik el.
2017. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem krémet fog kapni, a kúphoz, ha jól értem, még kicsi.

Én anno mindig vittem a suliba nedves törlőkendőt és a zsebemben volt. Lehet kapni ilyen mini fertőtlenítő sprayt, amit ráfújhat a wc ülőkére, az is simán elfér a zsebében. Az ottani wc papírral letakarás tényleg felesleges. Helyette inkább mosson kezet mielőtt megy a wc-re és utána is. Illetve mielőtt elvégzi a dolgát hajtsa le az ülőkét és húzza le a wc-t és utána is. Plusz lehet kapni olyat amit ráteszel az ülőkére, papírból van és használat után bele lehet dobni a wc-be.

Antibiotukumban nem vagyok jártas, de annyit tudok, hogy én sokszor antibiotikum kúra után kaptam el ilyen nyavajákat.

2017. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
13# antibiotikum kura utan enis rosszabbul jártam . De egyszer muszáj volt (p3as citologia +gyulladás) es dokinak mondtam mért nem akarom ennyire. Aztan ajanlotta h vegyek gynopholius hüvelykúpot, 14 dbos azt mondta 4 napig napi 2 szem a kúra után es semmibaj nem lesz. Azóta van itthon mindig :) nem olcsó de nem is kell egyszerre felhasználni. Sokáig eláll.:)
2017. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

A vécéről nem nagyon lehet összeszedni ilyeneket, bármennyire is rettegnek tőle... A gombásodás általában saját flórából jön, vagy partner baktériumflórája borítja a rendet. A többi fertőző ágens igen érzékeny, csak nyálkahártyáról vagy közös, nedves törölközőkről, felületekről megy.


Ekkora lánynál inkább saját higiénés probléma, antibiotikum kúra, stb okozhat ilyet. Van még ötletem (a büdös-véres folyás miatt), majd az orvos fogja ellenőrizni.


Jobbulást a kishölgynek.

2017. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hat en amint idegen wcre ulok elkapok vmit, már volt időm megfigyelni , furdőkről nem is beszélve :/
2017. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Gyermekkori vulvovaginitis lett, ahogy én is gondoltam, mert megnéztem a neten a tünetek alapján. A doktornő is azt mondta, hogy az. Kenőcsöt kapott, egy hétig kell kenegetni, napi 3-szor. Isibe mehet. Ő is a wc-t és a rossz törlést mondta, hogy így kaphatta el. Nem gombás fertőzés, ahogy valaki írta. Ülőfürdő is javasolt neki, kamillában. Köszi a válaszokat.
2017. szept. 16. 18:35
 18/20 A kérdező kommentje:
Én amúgy minden reggel körbetakarítom a wc-nket és ha megyünk valahova, akkor viszek papír ülőkét. Ezzel csak az a gond, hogy hiába terveztem el, hogy majd pakolok a táskájába és arra ül le, nyílt napon láttam, hogy nincs szemetes a wc-ben. Így, amit bevisz, azt le kell húznia. Szerintem a papírülőke eltömítené, és pont emiatt szólta le egy kislány, hogy ne dobja bele a fertőtlenítőt, mert az is eltömíti. Mondtam neki, hogy csak egyet vigyen be a zacskóból, azt nem látja senki, gyorsan törölje le és dobja bele, hát nem tudom megteszi-e. Csütörtökön is mondtam neki, amikor már beteg volt, hogy akkor ne foglalkozzon senkivel és törölje le, de pénteken is azt mondta, hogy nem törölte le. Pont előtte pár héttel tettem fel itt egy kérdést, hogy elsősnek megtanítsam-e, hogy gugolva pisiljen és mindenki azt mondta, hogy nem lehet, mert túl magasak a wc-k, vigyen fertőtlenítőt, dehát ezek szerint ez sem vált be...
2017. szept. 16. 18:40
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor en szepen beszelnek az iskolaigazgatoval h tegyenek szemetest az illemhelyekhez nem csak egyet.. vagy amit lehetne még hogy nem huzza le hanem visz zacskót amibe teszi a torlokendot es kukaba kidobja utana amint lehet
2017. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szülőin felvetem majd. Az a baj azzal, hogy zacskót vigyen be, hogy pont azért is leszólták, hogy törlőt visz be és emiatt nem viszi már magával, hátha még zacskót is vinne, akkor mégjobban kellemetlenül érezné magát.
2017. szept. 17. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!