Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek bevállik a fenékre...

Szerintetek bevállik a fenékre, kézre csapás os nevelési módszer?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsán fogalmaztam, de remélem érthető.
2017. szept. 22. 14:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
79%

A gyereknel vagy a felnottnek, mint feszultseglevezetes?...


A gyerekkel olyat teszek, amit magammal szemben is elvarok, vagy szeretnek, hogy utanozzon. Ha megutom, nem fogok csodalkozni, ha egyszer visszaut, vagy ha nem is engem, majd egy nala kisebbet.


Csaptam mar a kezere, ha megcibalta pl. a hajamat, vagy mas modon okozott fajdalmat, vagy sajat vagy mas testi epseget veszelyeztette, es hirtelen nem gondolkoztam. Engem nagyon ritkan utottek meg, altalaban akkor sem erosen, de ezek szerint ez is szepen beepult tudatalatt az ilyen szituaciok kezelesere, pedig en ezt rossznak tartom, es igyekszem kerulni.


Szoval az en valaszom egy hatarozott NEM. Akkor sem, ha mast bant, akkor sem, ha engem bant, vagy magat bantja, vagy veszelyezteti, a testi aggresszio nalam nem elfogadhato ilyen formaban, kisebb mertekben sem, mert szerintem ezzel arra tanitom, hogy ezen a modon is lehet konfliktust kezelni, vagy hogy o maga nem oke, es nem tudok hozza igy az adott szituacioban kapcsolodni, megerteni, mit miert csinalt. Ha azert, mert tul kicsi, akkor foleg.

2017. okt. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!