Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lehet félelmetes a...

Miért lehet félelmetes a babasírás?

Figyelt kérdés
2 éves a nagy, 3 hónapos a kicsi. A nagy eddig nem foglalkozott a kicsi sírásával de az elmúlt napokban olyan arcot vág, mintha félne! És ordít ő is! Nem értem mi lelte hirtelen? Más gyereke is csinált ilyet?
2017. okt. 4. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Van olyan kisbaba akinek a sírása ijesztő tud lenni.

Én is féltem mert nem tudtam mi a baja, hisz nem tud beszélni, nem szól mi a baj, ezek este voltak mikor felriadt, és hiába szólogattuk szinte percekig "más helyen volt" nem reagált, alig lehetett lenyugtatni hogy jó helyen van az anyjával.

2017. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 2 éves a lányom. Teljesen kiborítja a baba ill gyerek sírás és ordítás.

Eddig azt hittem azért mert nincs hozzászokva. De nálatok ez nyilván nem így van.

2017. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugye a vicc szerint a gyereksírás akkor a legijesztőbb, ha egyedül vagy hajnali kettőkor egy házban a puszta közepén és nincs gyereked :D Egyébként evolúciósan fejlődtünk úgy, hogy a gyereksírás idegesítő legyen, mert akkor reagálunk rá a leggyorsabban. Nem csoda, hogy a kicsikre is hat.


Esetleg ha a nagyobb gyerek szemtanúja volt valamikor, hogy sírt a kicsi és te valamiért pánikba estél, akkor ezzel azonosítja (a szülő ijedsége ijesztő egy kicsi gyereknek).

2017. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát pánikba nem estem, legalábbis mikor így kezdett a nagy viselkedni, nem volt semmi különös. A kicsi úgy viselkedik ezekben a napokban is, mint eddig. Tényleg nem tudom mi ez a nagy változás részéről. Tudom a stresszt, néha estére eddig is előfordult, hogy a nagy kiabálással reagált a kicsi sírására. De most úgy sír, mintha félne. Egyébként szokta simogatni, mosolyogni rá ha a kicsi nyugodt.
2017. okt. 4. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!