Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mindig a rosszaságról...

Miért mindig a rosszaságról beszél?

Figyelt kérdés

Most kezdtük az ovit. Olyan sztorikat mesélt, hogy eleinte fennakadt a szemem.

-kiszöktek az oviból, elbújtak az öltözőben, ellopták a szörpöt, nem fogadtak szót, valakit bántottak...

Rákérdeztem az óvónőknél, ezekből semmi nem igaz. Nagyon szófogadó. Már látomrajta mikor fantáziál, de nagyon ciki mikor huszan öltöztetjük a gyerekeket nap végén az enyém meg fennhangon meséli mennyire rossz volt ma.. pedig nem is igaz. Van aki már el akarja tiltani tőlünk a gyereket. Ezt még el is bírnánk, de nem értem miért csinálja. Eleinte próbáltam neki elmagyarázni ez mennyire rossz, még büntibe is küldtem mert ha tényleg így viselkedik azért büntetés jár. De nem akarom olyanok miatt stresszelni amit igazából nem tett meg.

Most kb eljutottunk addig, hogy kivetíti másra. Állítása szerint egy csoporttársa rosszalkodik állandóan. Egy fokkal jobb. De akkor sem értem mi lehet a baj.


2017. okt. 13. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ez olyan hazugság ami miatt én keményen megbüntetném mert nem javult a helyzet. Most már más valakiről hazudik, nem csak magáról
2017. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyan nagyon keménykedni nem akarok vele. Úgy tudom ebben a korban direkt nem hazudnak. Valamennyi valóságalapja van a dolgoknak.

Sokszor eljátsza mi történt vele, de ő jobban szeret beszélni.

Ma reggel pl azt ecsetelte, hogy kiborította sz ennivalót. Amúgy szépen eszik soha nem csinálna ilyet, de az esti mesében van egy részlet amikor a gyerekek egymás fejére borítják a rántottát(Lilla és tündérbogyó) csak említést tesznek róla, mégis valamiért ez ragadta meg és kibeszéli magából.

2017. okt. 13. 09:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Konfabulációnak hívják, ezért tényleg hülyeség lenne büntetni.
2017. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most utánnaolvastam, felnőtteknél ez elég komoly probléma. De gyerekeknél is?

Egyébként ő tudja mi történt vele, ez inkább csak olyan fantázia, álmodozás.

Hasonlót én is csináltam gyerekkoromban. Arra emlékszem, hogy meséltem anyukámnak, hogy körbe görkoriztam velük a várost és nagyon jó volt. Tudtam, hogy nem igaz de olyan jó volt elképzelni. Anyu csak mosolygott és hallgatta. Egy hét múlva pedig megkaptam életem első görkoriját :) lehet, hogy rám ütött a gyerek. De még mindig nem értem miért a rosszaság.

2017. okt. 13. 10:30
 5/10 A kérdező kommentje:
És hogyan lehetne erre helyesen reagálni?
2017. okt. 13. 10:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan a te anyukád is: mosolyogva végighallgatod!


Ne ragozd ezt túl! A gyereked nem rosszalkodik és nem hazudik. Mert ez nem hazugság! Semmiféle büntetést ne adj érte. 3-asnak igaza van. 1-es meg nagyon durva ostobaságot írt, csak remélni tudom, hogy nem nevel gyereket.

2017. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mas.

Nalunk minden gyereknel elmondtak az oviban, hogy soha ne buntessuk mi azert, amit az oviban csinal. Erre vannak ott az ovonok, nekik kell kezelni a helyzetet.

Persze lehet sot kell beszelni is rola otthon is, ha valami olyat csinal, hogy tudja ez helytelen volt, mi sem ertunk vele egyet. Hogy miert nem szabad, stb. Mi a helyes es miert az a helyes. Nem tulragozva. De utolag ne buntessunk. Sok helyen elv is, hogy nem is mondjak inkabb a szuloknek, csak ha valami visszatero vagy valamiert nagyobb problema.

Magat a kerdesedet illetoen nem tudok segiteni. De nagyon sok gyerek fantazial oviban es iskolaskorban is. Hogy a tied miert pont a rosszalkodasrol, azt nem tudom.

2017. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha megered a nyelve, akkor kb egy félóráig fantáziál. Nem csak a rosszaságról, de ez az amivel nem tudok mit kezdeni. Olyan, mintha engem tesztelne, mert ha úgy reagálok rá mintha tényleg megtörtént volna, akkor mégjobban belelovalja magát a történetbe és egyre jobban részletezi. Olyan mint amikor túlpörög és szaladgál vagy az ágyon ugrál csak megállás nélkül dumál.

Egyébként sokat beszélgetünk, jól viselkedik. Eddig nem volt ilyen csak mióta elkezdtük az ovit.

2017. okt. 13. 14:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Író lesz belőle. Ne törd le a lelkesedést, inkább mesélj neki minél többet, hogy tovább építhesse a fantáziáját.
2017. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem voltam jó anya.


Ilyenkor én belementem és folytattam, ahogy tudtam. Voltak állandó történeteink, esti mesére, hogy hol, mit csináltunk, erdőben sétáltunk és vadállatokkal beszélgettünk, mikor mit találtunk ki.


És a te helyedben elmesélném neki, hogy én mi rosszat csináltam aznap. Vastagon, én is elengedném a fantáziámat, hogy tátva maradjon a szája. Aztán figyelnék, hogy mi lesz.


Szerintem nincsen semmi baj.

2017. okt. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!