Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenből kudarcélménye van,...

Mindenből kudarcélménye van, mert hozzám méri magát? Hogy játszak igy vele? (leülős játékok)

Figyelt kérdés

Igaz, hogy szuperül elvagyunk nagymozgásos játékokkal, joformán lepkékkel kergetőzünk ha kell.., kirandulunk, gesztenyét gyűjtünk, labdázunk és szuperül elvan egyedul az autóival is.



De nem lehet vele nekem pl homokozni mert még azon is megsertodik ha pl kavicsokkal diszitem a tortát mert neki nem jutott eszébe kretivkodni. Vagy pla homokban meglattam egy százlábut, azon is sertodik hogy azzal foglalkozom, inkabb leszorja homokkal


Színezésnél ha mondom hogy pl szinezze ki a pillangot, kivágjuk, felragasztjuk, akkor eldobja a filcet is.


Kb olyasmi az egész mintha a gyerekben folyamatosan a következők lennének:

- én ezt nem tudom kivágni kiszinezni szépre, csak anya

- anyának szebb a homoktortája

-anyát a százlábu erdekli pedig itt a dömper es csak egy orája tologatjuk


Eredmények:

- én ezt nem tudom, ollo, filc eldobva, kudarc, dac

- nyomdázos játeknál csak az jo hogy ha repül a tintatarto szivacs is es azzal nyomdázunk kb mindenhova..

- homokozásnál rombolás pusztitás, anya ne kreativkodjon ittha nem játszik velem



Régen, még bedudtam a babakornak. Eldől egy két epitmény, baba zokon veszi, sebaj, gyakoroljuk, hogy ujraprobalkozunk, jatszunk földrengőset akkor. De már 4 lesz es azota sem épit, illetve igy. Neki nem tetszik, szerinte rossz csunya nem jo amit epit, mert anya jobbat tud.


Festeni, rajzolni, egy szelforgot csinálni, de gyurmázni sem lehet vele anelkul, hogy ne arra kelljen ügyelnem hogy fenn tudjam tartani a kivancsiságot jokedvet es ne ebbol is a kudarc vagy sertodes legyen.


Ma direkt hagytam egyedul festeni stb, csak kerdeztem mit fest es csak segitettem hogy pl viz festék utan a papirra kell az ecsetet tenni es nem festekbol festekbe..stb, mégis kb egy perc utan flegmán odaadta a pár ecsetvonásos festményét, hogy kész, ennyi


Puzzle ugyanez! "Anya csinálja! En nem tudom"


Nincs egyetlen terulwt amiben sikerélménye lenne. Csak nagymozgásban, vagy pl tarsasjatekban.


2017. okt. 19. 23:29
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Es babaként is szorakozott azzal, miutàn ràjött, hogy a kidobott kabalàjàt mindenki gügyögve felveszi, hogy üzletekben màr szàndékkal kispécizett valakit es kidobta elé direkt a kabalàt es mindenki gügyögve adta vissza ezentul is..


Mindig a reakciokbol tanult

2017. okt. 20. 22:00
 22/42 anonim ***** válasza:
53%
Akkor motíválni se akard, legalábbis ne ilyen görcsösen. A leírtak alapján extrém intelligens a gyerek, hadd bontogassa a szárnyait saját belátása szerint. Ami pedig a dobálást illeti, attól még, hogy nevet hozzá, avagy "dafkéból", "csakazértisből" teszi, ez igen is a düh és indulatkezelés része. Nem kell konkrétan mérgesnek lennie, elég az hozzá, hogy nem jól vezeti le a feszültséget, ami 4 évesen nem feltétlen gond, de később az lehet. Azért gondolom, ha borogat, dobál, összetör valamit, azt szankcionálod és helyi értékén kezeled és következménye van, minimum annyi, hogy összepakolja a rumlit, amit okozott. E nélkül fabatkát sem ér az egész hóbeleblanc. Okos gyerek, az tuti, kihívás, de szerintem hagynod kellene egy kicsit, a sínrajzolás nagyon jó, én elégedett lennék vele.
2017. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ezt a sértődés dolgot csak belelátod? Ok, elszalad, otthagy, mert nincs kedve veled játszani olyat, amit te szeretnél. Szállj be abba, amit ő szeretne, tologassátok az autókat. Ha azon aggódsz, hogy a korához képest hol tart, kérdezd meg inkább az óvónéniket, ők hogy látják!
2017. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Szoval ha eldobja a filcet, anya reakcioja ugyebàr, hogy akkor nem rajzolunk, szoval.pont ezert dobja el a filcet, hogy ne kelljen rajzolni. Ezert boritja ki a festékes vizet is, mert akkor anya elteszi es mehet autozni.


Kb ilyesmi.

2017. okt. 20. 22:09
 25/42 anonim ***** válasza:
Annyit korrigálok, mert írtál közben, hogy a dobálós eseteket nem a bolti verzióra értettem, hanem amikor otthon így reagál le egy számára nem tetsző szituációt a gyerek.
2017. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

De komolyan brümmögjek csak vele az autokkal?

Ennyire nem lehetek szerencsetlen anya hogy nem tudok pozitiv élményt varàzsolni egy rajzolàsba sem..

2017. okt. 20. 22:12
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez kész :D teljesen egyértelműen lekommunikálja a gyerek veled, hogy mit akar és miért teszi amit, te meg figyelmen kívül hagyod? Rafkós kiskrapek az tuti, te meg hagyjad tényleg lógva, ha azért hajigál, hogy nyugta legyen és mehessen autózni, akkor hadd menjen, te meg ne erőltess semmit rá! A végén még kiderül, hogy tök rendben van a gyerek és az anyuka "készülékében" van a hiba :D
2017. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Pont a következmeny miatt dobàl. Azaz azert hogy ne rajzoljunk, mert ugye ha dobàl, elpakolàs es viszlàt anya megy fozni
2017. okt. 20. 22:13
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
De, tudsz pozitív élményt varázsolni, csak engedd meg a gyereknek, hogy olyan tevékenység során örömködjön, amit saját magának választ, te meg asszisztálj hozzá és lőn, boldogság! Nem kell feladatnak tekinteni mindent amibe belekezd, nopláne kihívásnak. Rajzolni kezd? Hát firkáljon! Autózik? tegye! Nem, nem kell brümmögnöd hozzá, csak tekintsd már 4 évesnek és nem egy idomítani való kisembernek, akinek folyton feladatban kell lennie. Szabad játék és punktum, ott lehetsz mellette közben is. Miért érzed haszontalannak azt, aminek nem tudod lemérni fejlődési skálán a pontos eredményét? Miért kell megfelelnie? Az elvárásaid frusztrálják, bónusz nagyon okos, ezt add össze, persze, hogy daccal reagál, hagyd békén azt a gyereket, lehessen végre kisóvodás négy éves, mert tényleg az.
2017. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Csak bennem meg az van, hogy màs gyerek pedig rajzol, puzzle ban virtuoz, meg amiket làtni, olvasni, finommotorika, stb.

De akkor még késöbbre tolom, es probàlok megmaradni az autok es nagymozgàsok szintjén.

Csak ugye babakor ota nekem màr ez soknak tunik, hogy még mindig itt tartunk.

Szo se rola, mondokàkat tud, meséket is szeret, énekek is, igazàbol pozitiv sokminsen, de hogy egy 4 db-s puzzlet, forgokockas képet sem tesz ki, kicsit.., nem is tudom. Nehéz elengedni.


Majd az ovis pedagogusokat kérdezgetem még, mit gondolnak

2017. okt. 20. 22:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!