Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fagyiért hisztizni?

Fagyiért hisztizni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van egy lányotok/fiatok vagy húg/bátyátok. 10 év alatti csöpség még. Nem kapott fagyit, mert nem vettetek neki a boltban és úgy üvölt mint a sakál. Dobál, idegbeteg, sikítozik, tör-zúz, káromkodik mint a nem normális, sír. Helyeselitek ezt? Hagyjátok vagy tesztek ellene?Ti mit tesztek ilyenkor? Minden szempont érdekel (szülői és testvéri is, hideg és meleg megoldások)!

2017. okt. 20. 16:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
3-as vagyok. Kisebb korában mi volt? Ha eddig "normális keretek közt" hisztizett és a szülők következetesen (=mindig ugyanúgy, valamilyen nevelési elv alapján) reagáltak rá, akkor nem kellene ilyet tennie, akkor pszich. betegség gyanúja is fennáll. Ha kisebb korában sem tudták kezelni a hisztijeit - akkor esetleg csak a játékait vágta a földhöz stb- akkor sajnos ez idáig fejlődött. Nevelési tanácsadóban vagy pszichológus tud segíteni, hogy a szülő megtanulja, hogy mit tegyen - nem a gyereket nevelik, hanem a szülőt tanítják meg, hogy mit tegyen.
2017. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mansour ***** válasza:
100%
Ha odáig fajul a dolog, hogy akár még másnap is folytatja, és értékes dolgokat tör össze, azt valahogy mindenképpen szankcionálni kell. És a szülőnek el kell gondolkoznia, hogy mit csinált rosszul, mert majdnem biztos, hogy valahol ő rontotta el. Ha minden csődöt mond, akkor szakemberhez, gyerekpszichológushoz kell fordulni.
2017. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%
10 év körüli gyerek már rég nem csöppség, ha ezt csinálja, az komoly magatartászavar, ami már nevelési tanácsadóra, gyerekpszichológusra és családterapeutára tartozik. 2-3 év körülinél EGYSZER előfordulhat az, hogy levág egy nagy hisztit (de nem napokig tartót!), akkor kell kezelni, higgadtan közölve vele, hogy most nem kapja meg, amiért cirkuszol, törés-zúzást megakadályozni (bár ebben a korban nem jellemző.) Meg kell tanulnia, hogy a hisztivel nem ér el semmit, következetes neveléssel ez simán el is érhető. 3 gyerekem közül kettőnél volt meg a nagy cirkusz, kicsi korukban, boltban kezdődött, mire hazaértünk, már csak szepegtek, akkor közöltem, hogy akkor most egy hétig nem jöhetnek boltba. Amíg üvölt, nem érdemes, úgyse figyel semmire. Nem volt se verés, se hideg víz, bár tény, hogy nehéz megállni ilyenkor.:-) Az egyiknél volt még egy gyenge bepróbálkozás később, azonnal letettem mindent és közöltem, ha nem fejezi be, most azonnal hazamegyünk, semmit nem kap és két hét megvonás. Abbahagyta, onnantól nem volt gond.
2017. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Minden gyerek hisztizik neha. Majd rajossz, ha neked is lesz. Ha hiszti van, ra kell hagyni, akkor hamarabb abbahagyja.
2017. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Terroristákkal nem tárgyalunk! Sosem csinált még ilyet boltban egyik gyerekem sem,csak megközelítőleg hasonlót, enyhébb formában. Nem magyarázgatok ha helyzet van, hanem szó nélkül kézenfogom és kivezetem (egyéb helyen kiemelem a helyzetből/szituációból), majd ha lenyugodott megbeszélhetjük. Azt, meg hogy miként, kizárólag a gyerektől és az életkorától függ. Szokásos hiszik voltak mindkét gyereknél, de a kezelhető kategórián belül, lássuk be, ha egy 8 éves ordít, toporzékol, mert nem kap sportszeletet és még 2 napig ezen pörög, az csöppet sem normális.
2017. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ott baj van, a 4 evesem is tudja nem utok,dobalok bar en sem igy kezelem az indulataimat.
2017. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

2-3 évesen megpróbálom elterelni a figyelmét, kivárni, míg abbahagyja, nálunk ez még a legrosszabb hisztinél is max 1-2 perc. Az én gyerekemnél ha még én is hangot adok a bosszúságomnak, nem jön be, inkább nyugodt maradok, még meg is szoktam kérdezni, odabújik-e hozzám. :D Általában rávágja, hogy nem, aztán, hogy igen, aztán megölelem és megnyugszik. Utólag meg szoktuk beszélni, hogy milyen butaságot csinált. De ilyen bolt-hiszti nem szokott lenni (lehet hogy még lesz persze). Inkább azon van hiszti, ha nem engedek meg valami tevékenységet (pl hogy belemenjen a sárba szép cipőben).

10 év körülinél szerintem nagyon gáz egy ilyen hiszti, kb kézenfogva kirángatnám a boltból, és megmondanám neki, hogy többet nem jön velem boltba és akkor tuti nem kap semmit sem. És be is tartanám jó ideig, akkor megbeszélnénk, és megengedném, hogy jöjjön megint. De nem biztos, nincs 10 évesem.

2017. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ki az aki lepontozgat? Mindenki mondd egy véleményt,ezért van ez az oldal,sok féle megoldás létezhet,a lepontozó,úgylátom rettenetnokos lehet ha senki válasza nem elég jó...pukkadj meg!
2017. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, azért nem vettem, mert az otthoni finomabb, de ha nem hagyja abba a hisztériát és nem segít elkészíteni, akkor elfelejtheti azt is.
2017. okt. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!