Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki volt már ilyen helyzetb...

Valaki volt már ilyen helyzetben? A húgom mániás evő?

Figyelt kérdés
Eléggé kínos dolog állt elő mostanában a húgomnál, aki egész életében problémás gyerek volt. Nem úgy kell elképzelni, hogy nem tud viselkedni, verekedik, stb. Egyszerűen nem kommunikál, nem beszél értelmesen. 7 éves, most kezdte az első osztályt. Nem évvesztes, szándékosan lett visszafogva. Nem buta lány, sőt. Megtanult magától írni, olvasni, sokkal okosabb ilyen téren, mint a korosztálya.. egyszerűen csak nem lehet vele normális beszélgetést folytatni, még a legegyszerűbb dolgokban sem.Ha mondunk neki valamit, az olyan, mintha meg sem hallaná. Mintha nem is értené. Mostanában mindezek mellé meg jött egy olyan probléma, ami sajnos túlmutat önmagán. Elkezdett mániákusan enni. Ha anya főz, neki kell jusson először, és kb. senkinek nem lehet enni belőle, nehogy neki ne maradjon másnapra. Hazudozik, hogy ehessen. A rajzain is elsődleges az étel jelenléte: lerajzolja, hogy játszik, anya benéz az ajtón, és kiabál, hogy kész az ebéd. Lassan már karácsonykor is a kaját várja, nem a Jézuskát. Sosem lett éheztetve, mindig megkapott minden számára szükséges dolgot. Kapott nasit is, és rendes ételt is. Valaki tud esetleg tanácsot adni? Volt már valaki ilyen cipőben? Kezd nagyon aggasztóvá válni a helyzet. Még azt megjegyezném, hogy mindezek ellenére nem etetjük túl sosem, és elhízva sincs, nem kap meg mindent, amit szeretne.(20/L)

2017. nov. 3. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Értem, szóval ti eldöntöttétek,hogy nem autista. -_-

pedig ziher, hogy az.

2017. nov. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Látom itt mindenki annyira okos és nem tud a sorok közt olvasni, hogy hihetetlen. Nem azon van a lényeg, hogy halálra eszi magát, hanem halálra enné, ha engednénk! Egy hét éves 25kilós gyereknek legyen már elég reggelire 2 rendes méretű csokis muffin, meg egy bögre kakaó ahhoz, hogy ne hazudozzon, hogy még ehessen ..lekvároskenyeret. és nem csak édességről van szó, hanem általában mindenről. Natúr főtt tészta,felvágott, tojás, stb. Bármit megeszik, és bármennyit. Arról meg, hogy egy gyerek autista vagy sem, szerintem 4 pedagógus plusz egy védőnő tud dönteni, de javíts ki kérlek ha nem így van, és ha netán orvosi diplomád lenne, kérlek, tudasd velem és küldöm 4 példányban a bocsánatkérő levelemet. Nincsenek mániái, nála élettel telibb csörfösebb kislányt nem látni mellesleg, de képzeld, még az érzelmeit is kimuatatja! Egyedül ezzel van a baj, hogy nagyon sokszor nem beszél, csak órás nyüstölés után. Biztos autista. Ezer százalék. Segítséget, tanácsot kértem, nem kötekedést..
2017. nov. 4. 01:52
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy valaki autista-e vagy sem nem négy pedagógus meg egy védőnő dön!! Hanem gyermekpszichiáter és gyogypedagogusok! Nem értem a felhaborodasodat, senki sem bántott csak válaszoltak az általad feltett kérdésre! Ezek amiket leírtál autisztikus tünetek (kommunikációs nehézségek, mániákus, kontroll nélküli étkezés, egy dolog körül forog a gondolkodása....). Érdemes lenne kivizsgáltatni a húgodat, nem hárítani és felháborodni a segítő szándékon! A szüleid látják a problémát?
2017. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

4 pedagógus meg egy orvos...


Sokszor több neurológus és neuropszichológus (azok, akiknek ez a szakterülete) se tudja eldönteni, valamint általában befektetéssel vizsgálják (1 hét kórházban), annyira nem "ránézek és tudom" dolog ez.

2017. nov. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

Vizsgáltasd ki autizmusra. Óvónő annyira kompetens ebben, mint a segédmunkás az építészetben.


Egy orvos

2017. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógus (még akkor sem ha 4) és a védőnő nem orvos. Nincs kompetenciája betegségeket diagnosztizálni.

Ha pedig attól félek mániákus evő a gyerekem nem tömöm este-reggel muffinnal, ha azt írod mindent megeszik miért nem kap valami normális kaját?

Aki egyáltalán nem kommunikál ahogy írtad, hogy lehet cserfes?

2017. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 babyboom567 ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Annak ellenére hogy szerintem is autista,vizsgáltassátok ki többféle kényszer evésre.Van pl prader-willi szindróma,akik szó szerint halálra ennék magukat mint ahogy írod.Óvónő,védőnő,háziorvos ehhez kevés,vigyétek SZAKEMBERHEZ.

2017. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha az evésre koncentrálunk-gasztroentorológus látta már?

Laborja rendben van? Cukor, vas?

Tápláló, vitamindús étel mellett is folyamatosan éhes? Mert a kakaó, sütemény meg a főtt tészta után én is hamar éhes vagyok.

Napi ötszöri étkezés és kellő mennyiségű víz megvan?

2017. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Cukorfüggő.


Ennyi, nem kell neki muffint meg kakaót - é eyéb édes szarokat - adni.

Hisztizni fog, de legalább megszűnik a függősége.

2017. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a muffintól fél perc alatt ismét éhes lesz.


De szerintem is autista, nem kommunikál, ragaszkodó, etc.


A pedagógus és a védőnő szava ez esetben SEMMIT nem ér, mert nem orvosok.

2017. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!