Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam miért nem tud...

3 éves kisfiam miért nem tud pedálozni?

Figyelt kérdés
Minden másban nagyon ügyes, korán kezdett mindenfajta mozgást, de nem tudja tekerni a tricikli pedálját. Hogyan tanítsam meg? Azt mondja, hogy értem, de utána ül, és lökdösi magát a testével.
2010. máj. 31. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem tudja a két lábát függetleníteni egymástól. Emellett a tricikli kereke kicsi, nincs áttéte, így nagyon nehéz tekerni. Ne várd el, egy 3 évestől, hogy tekerni tudja, ehhez elég magas mozgáskoordinációra van szükség!
2010. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegyél neki rendes kisbiciklit,pótkerékkel, a triciklit nagyon nehéz tekerni.

Én vettem, a 21 hónaposom tekeri, neki tetszik, de mikor megvettem, a barátnőm kinevetett, két gyereke van, egyik sem tudta tekerni.


Felültettem a fiam, a kisbiciklire, azzal is megy neki, de még egyelőre nem veszek neki, mert a triciklit ha elfárad, lábbal hajtja, biciklin ez nem menne.

2010. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor okos véleményeket hallottam eddig, mert nekem mindenki azt mondta, hogy már tudnia KÉNE!!! Köszönöm, így egy kicsit megnyugodtam... Majd sikerül Nem erőltetem
2010. máj. 31. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiam most múlt 4 éves és most kezdte el tekerni mindenféle pedálos járművet. Eddig még ráülni sem volt hajlandó. Nincs lemaradva a fiad.
2010. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ne hidd el, mikor ismerősök felsikítanak, h jaj, hát ezt már régen tudnia kellene!


Miért kellene tudnia? Mert a szomszéd Pistike, vagy Ákoska már tudja?


Az én fiam hiába tud pedálozni, egy szót sem lehet kihúzni belőle, mindenki mondja, jaj, már ilyenkor az akárki beszélt...


Nem érdekel a véleményük, a gyerekek is olyanok, mint mi, van amiben ügyesebbek, van amiben pedig nem.

2010. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van, csak olyan idegesítőek az ilyen emberek... Mármint az "okosok". :D
2010. máj. 31. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 3 éves és kb 2 hete tanult meg tekerni. Megvettük a drága triciklit és azt mondta, hogy utálja. ( nem is voltam ideges) Aztán rájöttem, hogy a rossz minőségű járda miatt nehéz neki hajtani. Megpróbáltuk a focipályán és sikerült. De a lejtős járda is jó megoldás, mert sikerélményt ad! azóta már szereti, bár ha kátyuba megy, akkor inkáb leteszi a lábát és úgy hajtja, mint a kismotort.
2010. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!