Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a 3 éves...

Hogy vegyem rá a 3 éves lányom, hogy magyarul is beszéljen, ne csak angolul?

Figyelt kérdés

Mivel az édesapjával mindketten anyanyelvi szinten beszéljük az angolt (magyarok vagyunk), ezért már most elkezdünk hozzá angolul is beszélni. Legtöbbször persze magyarul szólunk hozzá, mégis úgy tűnik, az angol jobban tetszik neki.

Lassan óvodás lesz, remélem ott nem okoz gondot, hogy kb. 80%-ban angolul kommunikál a gyerek.


2017. nov. 8. 13:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Nyugi..Oviban rá fogja vinni a szükség, hogy magyarul beszéljen.
2017. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha - gondolom - megérti a magyart, beszélni is fog tudni rajta. És gondolom, nem izoláltan éltek. Ha jól értem, csak most kezdetetek hozzá angolul beszélni és ő is csak most kezdett el beszélni. Nem kell még ilyeneken izgulnod :), naponta is változhat a helyzet, ahogy egyre nagyobb lesz a beszélőkéje. Az oviban meg gyorsan rá fog jönni, hogy más nem érti az angolt.
2017. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Apukám angol, anyukám magyar. Mindketten német tolmácsként dolgoznak. 3 nyelven beszélek anyanyelvi szinten. Az oviban az elején kicsit problémás volt, de azt mesélték, hogy kb. 3 hét után ott csak magyarul beszéltem. Utána német két-tannyelvű általánosba jártam, angol két-tannyelvű gimnáziumba. Most egyetemre járok. Mindig hálád leszek a szüleimnek, hogy megtanítottak 3 nyelven beszélni. Így sokkal könnyebb boldogulni, könnyebb munkát találni.
2017. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%
Makszemnyit arrogáns és beképzelt vagy, kedves kérdező
2017. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2017. nov. 8. 14:15
 16/28 anonim ***** válasza:
39%
Így van értelme, ahogy a 13-as írta.
2017. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi ez az idegen nyelv ellenesség. :-)

Full magyar családban éltem le az életem, mégis beszélek 5 idegen nyelvet, ebből 2-t anyanyelvi szinten (egyiket azért, mert külföldön születtem, másikat azért, mert külföldön alap, hogy angolul is tudnak a gyerekek az első pillanatoktól).

Szerintem ezzel csak nyernek a gyerekek, a magyar meg idővel úgyis ragad rá, ha magyar nyelvű környezetben él.

2017. nov. 8. 14:33
 18/28 anonim ***** válasza:
62%
Hol külföldön alap, hogy angolul beszeknek ? Angol nyelvteruleten? Csak mert nyugat európaban épp hogy nem kapkodnak így ninc a ovis nyelvlecke, majd középiskolában kezdenek nyelvet tanulni, esetleg az általános iskola utolsó évében, mégis többre mennek vele, mint a magyar nyelvoktatassal
2017. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem kell ezt tudatosan irányítani.Az oviban nem lesz gond, ott szépen idomulni fog a környezethez.
2017. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a családban szinten van egy 3 éves kislány,akivel az anyuka nem sokat foglalkozott.miota a kezébe tudta fogni a telefont,a gyerek azóta angol meséket és videókat néz,sokszor az anyuka azt sem tudja mit néz a gyerek.Na de nem ez a lényeg. Magyar mondokakat,dalokat,semmit nem tud,mind angol,amit megtanult és sem a számokat,sem a színeket nem hajlandó magyarul mondani.Az anyuka persze erre büszke,mert az ő lánya angolul beszél,de mikor az orvos nem helyeselte,hogy a gyerek nem beszél magyarul,akkor kezdett gondolkodni,hogy hol rontotta el. Persze,a mai világban szükséges az idegen nyelv,de egy gyerek először tanuljon meg rendesen az anyanyelvén beszélni,aztán tanítani neki más nyelvet
2017. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!