Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a 3 éves...

Hogy vegyem rá a 3 éves lányom, hogy magyarul is beszéljen, ne csak angolul?

Figyelt kérdés

Mivel az édesapjával mindketten anyanyelvi szinten beszéljük az angolt (magyarok vagyunk), ezért már most elkezdünk hozzá angolul is beszélni. Legtöbbször persze magyarul szólunk hozzá, mégis úgy tűnik, az angol jobban tetszik neki.

Lassan óvodás lesz, remélem ott nem okoz gondot, hogy kb. 80%-ban angolul kommunikál a gyerek.


2017. nov. 8. 13:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
51%

Te atyaúristen! Most itt komolyan az a baja 1-2 embernek, hogy a kérdező gyermeke angolul is tanul és aki támogatja ezt az jobban le van pontozva? Hát leszakad a pofám! A mai világban ezzel egy akkora kincset adnak a kislány kezébe amiért élete végéig hálás lesz! Az fáj, hogy óriási előnye lesz annak a gyerekével szemben aki itt károg mekkora marha a kérdező? Nehogy már ez elítélendő legyen, nem hiszem el...

Kérdező: hidd el, hogy a kisasszony van olyan intelligens, hogy tudni fogja melyik nyelvnek hol a helye és az oviban hozzá fog szokni, hogy magyarul megy a játszi. Szerintem egy nagyon jó ötlet a kicsit angolul tanítani mert számos előnye van, csak így tovább! :)

( Az én gyerekem is két nyelven tanul, főleg mivel az apja nem magyar, legyen ez bármilyen felháborító itt sok szerencsétlennek. ) Indulhat a lepontozásom.

2017. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
37%
Nem, utolsó, nem fáj senkinek, csak a gyereknek. 3 évesen felséges idegennyelv et tanulnia, ha nem külföldön el és mindkét szülője magyar. Minek? Semmivel sem fog többet tudni, mint az a gyerek, aki majd az iskolaban kezdi el a nyelvtanulast. Azoknal a gyerekeknel van csak értelme, akiknél az egyik szülő külföldi, vagy külföldön élnek.
2017. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
62%

22-es

Ez így nem teljesen igaz. Sokkal könnyebben tanul idegen nyelvet egy 2-3éves, mint egy 7-8 éves. És elnézve az általános iskolai angol tanárokat (tisztelet a kivételnek), jobban jár egy gyerek, ha a szülőktől tanul, nem pedig az iskolában heti 2-3 órát. Főleg, hogy az iskolákban csak annyi a cél, hogy osztályozni lehessen a gyereket. Nem pedig az, hogy használni tudja a tudását.

2017. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%
Igenis van értelme, tudományosan már többször bizonyították ahogy a kérdező is mondta, hogy mennyire jó hatással van a kisgyerek IQ-jára és szellemi fejlődésére ha több nyelven beszél már kicsi korától. Sokkal több mindenre képesek az ilyen gyerekek figyelni egyszerre és jobb a koncentrációs képességük az egy nyelven beszélőknél. Van ismerősöm is aki multinacionális családból jött és azóta 25 éves korára 7 (!) nyelven beszél, mert olyan nyelvérzéket segít kialakítani a gyerekben mint semmi más. De főleg nem az iskolai nyelvoktatás mert azt inkább hagyjuk ebben az országban. Arról nem beszélve, hogy ilyen kicsi korban játszva, észrevétlenül tanul anélkül, hogy könyveken görnyedne ráadásul sokkal könnyebben mint később.
2017. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
51%
Igazán jól (anyanyelvi vagy szinte anyanyelvi szinten) csak azokat a nyelveket lehet beszélni, amit még kisgyerekkorban tanulunk meg, a tökéletes kiejtéshez pedig azt hiszem azt olvastam még 3 éves kor elött el kell kezdeni egy nyelvet tanulni, különben nem úgy alakul ki a hangképzés, hogy az adott nyelvben minden hangot tökéletesen ki tudjon ejteni. Ha valaki tizenévesen kezd nyelvet tanulni az már sose lesz olyan, mint a baba/kisgyerekként tanult nyelv, akármilyen jól is beszél az illetö. A lényeg csak a következetesség, és hogy nem szabad hozzá egy adott nyelven nem anyanyelvünek beszélnie. Például az én 20 hónapos kislányom 2 de inkább 3 anyanyelvü lesz. A bölcsiben flamandul beszél, de mi a férjemmel csak magyarul kommunikálunk vele, meséket meg csak angolul néz. Külföldön élünk, itt szinte minden flamand anyanyelvü beszél angolul, mert a tévében szinte minden angolul megy. Az persze óhatatlan, hogy minket is hall itt-ott (boltban, orvosnál, barátokkal) angolul, flamandul vagy franciául beszélni, de azért próbálunk figyelni, hogy mi csak a magyart adjuk át, mert a többi nyelv akármilyen jól is beszéljük nem az anyanyelvünk tökéletes kiejtéssel.
2017. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell aggódnod, mert amint közösségbe kerül a gyerek, főleg majd iskolába, és egész nap magyar környezetben lesz, nem fog veletek angolul beszélni otthon, mivel tudja jól, hogy értetek magyarul is, akkor meg minek fárassza magát. A lányom 3 nyelvű, de velem csak magyarul hajlandó beszélni, pedig beszélem a másik két nyelvét is. Mondjuk én nem is erőltettem soha. Ha a férjeddel otthon egymás között magyarul beszéltek, akkor az angol teljesen el fog laposodni, Főleg ha ti mindkét nyelven beszéltek vele. Mert akkor tudni fogja, hogy a magyart is lehet használni, minek a másikat erőltetni. Persze hátránya nem lesz belőle, csak következetesség nélkül túl sokat nem fog érni.
2017. nov. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
84%

Igen, kérdező, csak a más nemzetiségű szólő beszélhet a gyerekhez a saját nyelvén.


A hozzátok hasonlók gyerekeinek a tanárai szívnak majd, mert a gyerek tök hibásan beszéli a nyelvet, vagy fos kiejtéssel.


Egyébként megérdemlitek, egyétek meg, amit főztetek.

2017. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
34%

Megnézném én azt az akármit, ami ki meri jelenteni, hogy a több nyelven felnőtt gyerekek IQ-ja magasabb. Mert egyrészt az intelligenciaszint velünk születik, másrészt a több nyelven beszélés egyáltalán nem jelenti azt, hogy akár egy nyelven is tud GONDOLKODni valaki.


Láttam rengeteg több nyelven -maga szerint- anyanyelvi szinten beszélő embert. Esetleg még az adott nyelven felnőtt ember is azt mondta neki, hogy úgy van, udvariasságból. De pillanatok alatt meg lehet mondani, hogy melyik a domináns nyelv, amelyiken gondolkodik az ember.


Ugye, nem akarja senki itt azt állítani, hogy a nyelvhasználatokra nem vonatkozik az energiamegmaradás törvénye? Hogy valaki felnőhet pl két nyelven úgy is, mintha angol bölcsődalokat hallott volna, meg egyszerre magyar altatódalokat is. Egy ember véges idejébe csak egy élet fér bele, ami időt egy nyelven él, azt elveszíti a másikon. Dönteni kell, hogy hova kötődik, mi a nagyobb érték neki. És a szülők felelőssége, hogy a gyerek nyugodt, biztos, kiszámítható, állandó nyelvi környezetben éljen.


Amit valaki nyer a réven, elveszti a vámon.


Már ne is haragudj, kérdező, de gyermekvédelemre tartozik az eseted.

2017. nov. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!