Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek miert csinalja...

Szerintetek miert csinalja ezt a gyerek?

Figyelt kérdés

14 hos, es amint jatszani probalok vele, hisztizni kezd. Pelda: odahozza a zenelo jatekot. Addig nyomja az orrom ele, amig megnyomom, hogy zeneljen. Erre elkezd hisztizve sirni. De ha nem nyomom meg, akkor meg azert hisztizik. Masik pelda: szeret "kukucsot" jatszani. Bebujik a kis takarobol epitett bunkerebe, en meg benezek hogy kukucs. Par percig nevet, mosolyog, de aztan mar vagja magat hatra es hisztizik.

Mondhatnek egyebb peldakat is, mert mindennel igy van. Mintha akarna velem jatszani, de en rosszul vagy nem az o elkepzelese szerint csinalnam. Amikor keverget a kis jatek edenyeben, odamegyek, hogy etessuk meg a babat- maris visitva hisztizik. Szoval fogalmam sincs mit csinaljak vele. Persze nem beszel meg, igy megkerdezni sem tudom, hogy megis mi a problemaja.


2017. nov. 8. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a kérdésben benne van a válasz.Te nem találtad ki,hogy ő mit szeretne😉Az én kisfiam is ugyanezt csinálta,vagyis néha még most is,csak annyival könnyebb,h. már két éves,jobban ki tudja magát fejezni.Én addig próbálkoztam,míg ki nem találtam mit akar.Aztán, ami egyszer bevált egy játéknál,általában ugyanazt akarta máskor is.Kitartás!
2017. nov. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lesz meg kacifantosabb is, mostanaban mi is fokyton barkochbazunk, multkor azert borult ki, mert nem ugy forditottam a labam, ahogy szerinte kellett volna. 20 honapos
2017. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jókat írtak neked. Annyit teszek hozzá, kérdező, hogy azért csinálja, mert a dackorszakban van, ami egyfelől az akaratérvényesítés (és az éntudat kialakulásának) időszaka, minden normálisan fejlődő kisgyermeknél.


(Általában valamikor 1-3 éves kor közé esik, minimum fél éven át tart, inkább egy-másfél éven át).


És áldás, ha megéli a gyermek.

Ha nem éli meg (ha nem éli meg tartósan) ebben az időszakban, az problémára utalna.


(A szülőnek viszont nehézség, de ez van...)

2017. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!