Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 gyerek mellé még 3? Bevállal...

5 gyerek mellé még 3? Bevállalnád?

Figyelt kérdés

3 saját és 2 a páromé (12, 8, 6, 5, 4 évesek) akartunk egy közöset is, de úgy néz ki háromra sikerült :).

Az orvos a redukciót javasolta.



2017. nov. 19. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag belefér, ha a gyerekek is el tudják fogadni, akkor igen.

De beszélgessetek sokat az orvossal, a redukció nem csak amiatt kellhet, hogy ne legyen nyolc gyerek, hanem mert esetleg csak így garantálható, hogy egészségesek lesznek - és te is. Nézzetek utána a pro és kontra érveknek.

2017. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem. De egyet sem vállaltam volna pluszba. 5 gyerek is sok, nem létezik, hogy mindre elegendő figyelmet tudtok fordítani
2017. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is erdemes utananezni a kockazatoknak. En valoszinuleg nem tudnek a redukcio mellett donteni, es vallalnam a harmat.
2017. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

A parode gyerekei is veletek elnek?

Hat oszinten, nem tudom mit tennek... 3 baba “sok” egyszerre. Kockazatos a terhesseg, a kimenetele is illetve, az azt kovetkezo idoszak...

2017. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

"5 gyerek is sok, nem létezik, hogy mindre elegendő figyelmet tudtok fordítani"

NEKED sok. Jó lenne ha egyesek nem beszélnének más nevében. Undorító szokás. És de, létezik, hogy elég időt tud valaki fordítani 5 gyerekre. A mi szüleinknek 7 gyerek mellett is van idejük mindenre és mindenkire. Anyunak is 6 tesója volt. Egyik unokatesómék hatan vannak. Nem egy gyereknek a suliban 5+ tesója van. 8 gyerekes, sőt 10 gyerekes családok is vannak felénk. Nem cigány, mivel külföldön élünk a világ egyik legjobb országában. Mindegyik említett család értelmiségi. És egyikben sincs egyik gyerek sem elhanyagolva. Én csak jobban tudom, hisz magam is nagycsaládban élek. Szervezés és életképesség kérdése a szülők részéről, hogy nem anyagilag hány gyereket bírnak. A 8 szerintem kivitelezhető. Mi is majdnem ennyien voltunk. Egyébként én soha nem vágytam kisebb családra. Egyik tesómat sem adnám a világ minden kincséért sem. Nem irigylem a 2-3 gyerekes családokat, az egykéket különösen nem. Unokatesóim Romániában élnek. Elvileg szegényebb ország Magyarországnál, mégsincs panaszkodni valójuk a nagycsaládos rokonaimnak.

2017. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Még valami. Szerintem a redukció ritka undorító dolog, kivéve ha orvosilag nagyon indokolt. Normális ember nem tud választani melyik gyerekét ölje meg, a gyerekeknek is lelki törés lehet, hogy rájuk is eshetett volna a választás, valamint a nem ikertesók is haragudhatnak utólag. Ha megtudják. Én utálnám redukcióért vagy abortuszért a szüleimet jó darabig. Főleg, ha nem tőlük tudom meg évekkel később.
2017. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Nekem 1 gyerekem van, nem is lesz több,ha nem lennék 40 felett (férjem is 52),akkor még lett volna még 1.De 6 biztos nem.

Ettől függetlenül,ha úgy alakult volna,hogy hármasikrek,mi nem redukáltattunk volna.Ezt a férjem is így gondolta.

2017. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Ismerősömnél a 3 embrióból egyet redukáltak orvosi javaslatra. Az anyuka látta a monitoron, ahogy uh vezérlés mellett a leginkább tűközelbe esőt kiválasztják és redukálják.

A megszületett 2 baba koraszülött lett, egyiküket pici korban kellett szemészetre hordani. Mára egészségesek mindketten.

Nem nagyon közeli ismerős, de sokat beszélt nekm a redukcióról, ő hozta fel a témát, biztosan bántotta a dolog. Viszont ki tudja, hogy megmaradtak volna-e, ha hárman vannak? Lehet, hogy nem, vagy sérülten születnek.

Orvosi véleményre hallgass, esélyt, százalékot kérdezz, aztán ketten döntsetek.

2017. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
5 gyerek mellé a 2 se kevés. Reduckióval ennyi lesz. Én nem eszerint döntenék, hogy az össz gyerekszám 8 vagy 7, hanem átbeszélném a redukció, hármas ikerterhesség veszélyeit és ez alapján döntenék. Én hármas ikrekkel vagyok 18 hetes terhes. Mi a terhesség, redukció veszélyeit mérlegeltük.
2017. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha orvosilag nem indokolt a redukció és anyagilag is bírnánk a plusz 3-at, akkor vállalnám.
2017. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!