Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 gyerek mellé még 3? Bevállal...

5 gyerek mellé még 3? Bevállalnád?

Figyelt kérdés

3 saját és 2 a páromé (12, 8, 6, 5, 4 évesek) akartunk egy közöset is, de úgy néz ki háromra sikerült :).

Az orvos a redukciót javasolta.



2017. nov. 19. 12:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14%
Az öregasszonyok a halálos ágyukon igen sokszor az abortuszaikat bánják meg. Ez alapján dönts te. Ezt a döntést nem lehet visszavonni, se jóvátenni.
2017. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

Kizárt... öt mellé alapból egyet SEM cállaltam volna be.


Tudod, a gyerekeket etetni, ruházni kell és olyan nincs, hogy biztos anyagi háttér... Ki tudjátok fizetni mind a nyolcnak majd az egyetemet, ha kell, vagy az első kitanul, a többi meg örüljön, ha eltartjátok, míg szakmája lesz?!


Ha a férjed elveszti a munkáját másfél év múlva, mit csinálsz?!

2017. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
23%

Ja, igen, és ha valami gebasz lesz és egyik fogyatékkal születik, vagy meghalsz szülés közben?


Ti nem vagytok normálisak, már ne is haragudj.

2017. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy az 5 gyermek mellé a hatodik vállalásakor már alaposan átgondoltátok azt, hogy miből fedeztek mindent, sőt, abban is biztos vagyok, hogy már az 5 gyermek mellett is van segítséged vagy a gyerekekre vigyázni néha, vagy a háztartásban. Hármasikrek mellé is szükséged lesz segítségre, nyilván.


Én is azt gondolom, amit előttem írtak, hogy 5, 6, 7 gyermek is "sok" (legtöbbünknek), tehát nem az a kérdés elsősorban, hogy ki vállalna 6-ot vagy ki nyolcat, mert a többség még hármat sem tud/nem mer/nem akar.


Kizárólag az az érdekes, hogy hogyan tudnál együtt élni azzal a tudattal, hogy találomra kiválasztva lemondtál az egyik gyerekedről, hogyan élik meg ezt anyaméhen belül az ikertestvérek (komoly trauma, halálfélelem, stb.), együtt tudsz-e élni majd ezzel a tudattal.


Ha kifejezett orvosi indoka van, akkor szerintem nem itt tetted volna fel ezta kérdést és nem így.

2017. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!