Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak hosszú haj tényleg...

Kisfiúnak hosszú haj tényleg nem való?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam. Születése óta nem vágattam a hajából, így már kicsivel a válla alá ér. Lófarokban vagy fiú hajráffal szokta viselni.


Ma voltunk játszóházba és az egyik anyuka szerint a hosszú haj lányos, és így ki fogják csúfolni őt.

A párom és a rokonság is állandóan azzal nyaggat, hogy mikor vágatom le neki.


Én nem szeretném, szerintem olyan cuki így, és Őt sem zavarja.


Szerintetek a hosszú haj tényleg nem való egy kisfiúnak?

A környezetetekben van hosszú hajú kisfiú? Hogyan viszonyulnak hozzá?


2017. dec. 1. 14:23
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
26%
Valószínű meg fogtok kövezni de az én hat éves kisfiam raszta is volt. Kiscsoportos volt mikor a féltestvére berasztásította a haját, a kicsi is olyat szeretett volna. Megbeszéltem vele hogy előszőr növeszteni kell. Mikor utolsó napja volt nagycsoportban az oviban megcsináltattuk neki rasztásra, és megbeszéltük hogy amikor kezdődik az iskola le lesz vágva. Imádta egész nyáron a haját, sokan megdícsérték. Az öccse is hosszú hajú mert nekik ez tetszik.
2017. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
37%
Kettő és fél éves a fiam hosszú haja, nekem így tetszik, jól áll neki, és senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen. Ha egy lánynak lehet hosszú haja, akkor egy fiúnak is. Ne foglalkozz mással, a te gyereked, majd ha kéri akkor levágatod. Én most vittem egyébként fodrászhoz de csak fél centit vágott a végéből. Amint szól, akkor levágatom neki.
2017. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
31%
Ha egy kislánynak lehet hosszú és rövid haja egy kisfiúnak miért ne lehetne?
2017. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az olyan allig-max vallig ero teljesen rendben van. De a hajraf es hajgumi mar gaz es nem is kenyelmes. Szerintem. De amugy nem igazan erdekel h mas milyen hajat vagat a sajat gyerekenek.
2017. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
56%

Megmondom őszintén, szerintem édesmindegy, hogy a haja rövid vagy hosszú, ha jól áll neki.

Itt nagyon sokan írnak rövid egysoros nemtetszéseket úgy, hogy még csak nem is látták a kisfiút! Erre mondom én...: "Ej, bé könnyen ítélkezik az ember manapság! Főleg itt kis Hazánkban! :)


Vannak, akiknek kisgyerekként is kifejezetten jól áll a hosszú haj. Felnőtteket is emlegethetnék, mind a vallásból, mind a magyar történelemből, mind a mai sztárvilágból (Sámsonnak és Jézusnak is hosszú volt a haja, Vikidál Gyulának is hosszú volt a haja, Mátyás királynak is hosszú volt a haja, íróknak, költőknek is... stb.), szerintem egyénfüggő. A látatlanban előítélkező embereket megkérném, engedjék el az előítéleteiket és a klasszikus elv, nemek rendej, meg ilyen elavult sztereotípiáikat, nem erről van szó! Ha jól áll, ha szereti, viselje! :)


Ez kábé pont olyan kérdés, hogy "szeret-e valaki meztelenkedni". A válaszolók 90-95%-a noha lehet erre nevelték, ezt tartja helyesnek, esetleg prűd,... stb. azt vallja, hogy nem, nem illik, ciki. Aztán a gyereknek még a szexuális felvilágosítást is képtelen megtartania, mert "nem illik arról beszélni", tabu, meg hasonlók, ezért aztán a gyerek az internet népsége felé fordul, s nagy valószínűséggel lecsapnak rá olyan emberek, akik kifejezetten az ilyen naiv, kíváncsi gyerekeket vadásszák (többek között itt a gyakorikérdéseken is.) Ki lesz a hibás?

Akik az ősrégi dogmáikat vallják, ugye azt fogján mondani, hogy: "A gyerek, miért ott kereste a válaszokat?"

Akik meg tisztában vannak önmagukkal, nem folytatnak struccpolitikát, és képesek belátni, elismerni, hogy más ember véleményének, tetszésének valóban lehet létjogosultsága, azok azt is belátják, hogy nem mindig jó egy megkövült elv mellett maradni, ők igenis belátják, hogy "A szülő, mert ez az ő feladata lenne!" (Lenne, de képtelen rá, a testről beszélni egészségtelen dolognak tartja, valószínűleg az énképe is zavart lehet önmagáról. Nagyon sokan mutogathatnak a szülőre ugyanakkor egy ilyen kérdés kapcsán, de ha megkérdezném, ő ugyanerre képes, mint amivel vádolja a másikat, akkor először ellentámadás, veszekedés lenne, majd utána nagy valószínűséggel elgondolkodik arról, amit mondott, és az sem kizárt, hogy elszégyellné magát.


Eléggé elknyarodtam az alapkérdéstől, a lényeg, hogy tartsuk tiszteletben a másik nézetét, véleményét, és mielőtt ítélkezünk, legalább ne vessük el a lehetőségét annak, hogy az a dolog, amire kapásból rávágnánk, hogy,... "nem, nem jó, nem lehet jó, ciki, nem illik... stb." előtte talán nézzük meg, hogy is áll annak az egy személynek az a hajviselet, és ne a saját berögzült téziseink alapján állítsunk fel egyfajta "ítéletet", hanem az alapján, amiről meg is győződtünk!

(Itt tenném hozzá azt is a kedves kérdezőnknek, hogy megfelelő kép, fotó hiányában nem érdemes erről kérdést kiírni. Ami képet belinkelt, annak a kisfiúnak szerintem nem áll jól az a haj, amit láttam, a "Dennis, a komisz" c film főszereplőjére emlékeztet, akinek viszont jól állt a hosszabb haj. A fiadnak, hogy jól áll-e fotó hiányában meddő dolog, reprezentatív állásfoglalást kialakítani!)


Egyébként barna, kontyoltan feltűzött hajú csávó vagyok, aki mindig is szerette volna kipróbálni, milyen hosszú hajjal, és szerintem nem áll rosszul, de erről az ismerőseimnek is ez a véleménye, ha úgy alakítom a hajam! :)

2017. dec. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 obione ***** válasza:
52%
y mi fiunk 6 eves es hoszu haja van. nem engedi ,evag i mert h minden kiralynak es lovagnak hosszu haja van de meg a mesekben is a kiralyfinam tobbnyire. matyas kiraly szepseg es a szornyeteg aladdin, stb. focin az edzobacsinak is hosszu haja van nem ertem miertmlenne problema. en imadom es o js. anyosom meb sajat anyam is raja a fulem non stop meg neki is mondjak h jajj sunya gyere vagjuk le nem ertem minek kell ezt.
2017. dec. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 obione ***** válasza:
33%
ja es soha senki nem nezte fiunak es az oviban is bejon a csajoknak a fiuknak tobbnek van hosszu haja. kulfoldon elu k
2017. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
59%

utolsó, azt írtad: "soha senki nem nézte fiúnak"

Freud-i elszólás ;)

2017. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
62%

Látszólag teljesen off, de tartalmilag talán mégsem teljesen, nekem erről az egséz kérdéskörről eszembe jutott, hogy kislányoknak való a teljesen rövid, csúnyán, otthon kaszabolt frizura? Mert én sok ilyet is látok. Van egy ismerős házaspár például, a férfi erősen kopaszodik, a haját géppel tolják le otthon, jól is néz ki vele, semmi gond. A feleségnek derékig érő haja van, mindig összekötve egyébként, ő sem jár fodrászhoz, évente a férje a konyhában megigazítja egyenesre a végét, ennyi. és három gyerekük van, két kislány, egy kisfiú. A fiúcska haját szintén géppel letolják, rendben is van, de a két kislány haját is az apuka vágja olyan bili-formára. Borzalmasan áll mindkettőnek. Nekik nem lenne "valóbb" a kislányos frizura akár rövid, akár hosszú? És annyi ilyen van, már bocsánat, de kicsit idióta arckifejezést kölcsönző túl rövid frufru, amiről nyilvánvaló, hogy fodrász ilyet nem tenne a gyerekkel, stb.


Akárhogy is nézzük, a haj ékesség. Nem önmagában a megléte az, hanem ha ápolt, gondozott, az arcformához és a személyiséghez igazított a frizura. Az lehet hosszú vagy rövid, de törődjenek vele. és el kell fogadni, hogy bizonyos frizurák egy-egy szubkultúrára vagy életformára jellemzőek (inkább), pl. a raszta haj. Szóal kisgyerekek esetében én is azt gondolom, hogy a szülők üzennek a külvilágnak a gyerekük frizurájával is, és nem kizárólag arról szól a dolog, hogy pl. a hosszú, felkontyolt haj jól áll-e a kisfiúnak, vagy sem........

2017. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 obione ***** válasza:
47%
ez is annyira jellemző, le kell pontozni nyilvan mert szerintem nem gaz egy kisfiunak a hosszu haj, te jo eg....szanalom
2017. dec. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!