Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kap egy gyermek az oviban...

Mit kap egy gyermek az oviban a szulokkel közös programoktol? "Bűn"lenne ehelyett hazahozni?

Figyelt kérdés

Este fél 4-től lenne adventis kezmuveskedos progi az oviban, ahova a szuloket is várják.

Én nem szeretnék jelen lenni, más szulo/nagszulo nincs aki menne vagy akit engednék menni helyettem.


En a munkábol mostanság folyamatosan csak hianyzom ilyenek miatt. Szülői, pedagogus nap, fogadoora, fejleszto idopontos beszelgetes, stb mostanában ugy rohangalok ilyenekre ki meg vissza a melohelyre hogy már durva. Kezd helotom lenni attol, hogy megint állhatok a fonok elé hogy engedjen el hamarabb.

Plusz az egyik idopontranem is tudtam menni az oviba es ugy kezelik mintha engem nem erdekelne a gyerekem. Sertődött mogorva ovonő, akivel szinten nincs kedvem bajgunárkodni.


Mivel a szulők mennek, igy a gyerekem nem viselném ha egyedul lenne a rendezvenyen, mindenkepp eljovok megint hamarabb a munkahelyrol, de ezzel a feszultseggel, ideggel amire az ovonő is ratesz, en nem vagyok képes cukin kezműveskedni az oviban a gyermekemmel, inkabb hazavinném az otthonunkba.


Alapvetoen jarunk programokra, nem zárom el a gyerekemtol a vilagot, nem errol van szo, hanem en mar utalom az ovis legkort is, hogy az egyik szulo mindig a polcunkra pakol, hogy az ovono olyan mint egy ertetlen zsörtölődő papolos öregasszony, hogy ha a gyerekem nevet, nem nevetnek vele, hogy ezt se szabad, azt se szabad, nekem ehhez melo utan nincs erőm, de kedvem sem, nyűg es baj a nyakamba.


A gyereket helyezve elore, most azzal ha hazahoznam, en ártok neki, vagy viseljem kinok kinjaval az egesz bájoskodást mert érdeke, igazi ovis élmény anyával?


2017. dec. 12. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk épp ma volt ugyanilyen program.

A lányomon kívül még 4 gyerek volt akinek nem tudott ott lenni egyik szülője sem, mert dolgoztunk.

Nem kötelezhetnek rá, hogy emiatt hiányozz a munkádból, nálunk amelyik gyereknek nem volt ott hozzátartozó, annak az óvónők segítettek.

Személy szerint én utálom az ilyen programokat, szűk, levegőtlen az egész óvoda, a csoportszobában préselődik össze a sok ember, nekem meg amúgy is tömegiszonyom van, rosszul vagyok ilyenkor.

A lányom miatt viselem el néha, de ha csak tehetem az apját küldöm ilyenekre.

Szerintem a gyereknek jó, ha ott van, élvezi ezeket, de nem veszít sokat, ha nem vesz részt ezeken.

2017. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Akkor nem mesz.

A bolcsi nem felelt meg. Most az oviban hulye mindenki. Veled minden rendben persze. Nezz mar magadba!

2017. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Te nézhetn magadba. A szülő ha munka miatt nem tud jelen lenni, es ezert az óvónő kozli hogy nem a gyereked a fontos es dontsd el mi a fontosabb (ezt igy szoszerint amikor kozoltem hogy szülőire nem tudok gyerekfelugyeletet megoldani)nem tudom neked hogy esne es ezek utan ujabb program ugye es vigyorogva résztvenni rajta.

Ugyhogy lapozz tovább!

2017. dec. 12. 22:42
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Mi nagyon szeretjük az ilyesmit, pedig nem vagyok egy tipikus kézműveskedős prüntyögős anyuka. Bár én relatíve könnyn el tudtam jönni, vezetőként van laptopom és homo office-ban az eseményből hazaérvén tudtam folytatni a munkát.

Mivel a munkám nagyon feszített és stresszes (könyvelésellenőrzési részleget vetetek multinál), ezért nekem a felhőtlen kikapcsolódás percei voltak a kisfiammal ezek az órák. Persze otthon is játszunk, de az hétköznapi megszokott mindennapos dolog. Ezek az események viszont sojat jelentenek számára, hogy bepillantást adhat nekem az ovis életébe.

De a többi kicsi is, ilyenkor izgatottan mutogatjak ki hol alszik, ki hol ül, mijet rajzoltak és tettek ki a falra, stb. Mindegyik ilyen programra emlékszem a 4 évből :)

2017. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
*miket rajzoltak
2017. dec. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy te tényleg iszonyu negativ vagy,kétlem,hogy a gyereknek nem adod át...


Mi ezekre ha tehetjük mindketten megyünk, mit kap a gyerek? Azt nem tudom a tied mit nyer vele,de az enyémen látom, hogy örül,hogy együtt vagyunk, hogy mi segitünk neki. Szerintem ezek kellenek, mi a szombati programokra is bejárunk,bár nekem nem teher az ovi. Jo fej az ovonő a szülők is normálisak

2017. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Kérdezd meg a gyermekedet, mit szólna, ha inkább hazajöttök, és ezt vagy amazt csináltok az ovis program helyett. Lehet, hogy neki is jobban tetszene az otthoni program, és eleve azt választaná.
2017. dec. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mekkora oviba jártok.

A mi ovinkba kb 250 gyerek jár, 8 csoport van. Természetes, hogy nem mindenki tud menni ilyenekre, de mindig van ügyelet, ahol lehenek a gyerekek, amíg nem megy értük a szülő. Szülői alatt is van ügyelet.


De a te problémádat nem értem. Most tudnál menni időben, vagy nem? Mert azt kérdezed, baj-e, ha hazaviszed? Ha nem tudsz előbb odaérni, és akkor mész, amikor már vége a programnak, akkor miért lenne gond, hogy hazaviszed a gyereked, és nem vesztek részt ilyenen? Ha meg odaérsz iddőben, akkor miért nem maradtok??? Nem az óvónővel kell bájgúnároskodni, hanem a gyerekednek élményt adni.

Szerintem fontos, hogy ha van lehetőség, akkor ezeken vegyünk részt a gyerekkel.


Ha Ennyire utálod az ovit, meg a szülőket, meg az óvónőt, ne is várdd el, hogy kedvesek lesznek veled.

Tudod, "amilyen az adjonisten"...

2017. dec. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

Huu,en is nagyon utaltam az ilyen programokat.szerencsere nalunk mindig fel 5 kor kezdodtek.utalom a streber szuloket,es hat azert abbol jut boven minden csoportba.

Mi inkabb a par normalis anyukaval elmentunk az ovi melletti jatszira egy kicsit.de volt olyan is,hogy a kozeli mekibe setaltunk el.

Egyedul a marton napi vasaron voltunk ott minden evben,de azt is csak a gyerek miatt.vettunk sutit,aprosagot(foleg amit a gyerkoc keszitett) kicsit rohangalt az udvaron es jottunk haza.

Nem okoztam ezzel karokat a gyerekek lelki vilagaban.mindig volt mas,amit csinaltunk.

Dehat en mar csak ilyen szaranya vagyok 😂

2017. dec. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Aha 9es, szóval az a normális anyuka aki mekis szeméttel eteti a gyerekét?:-D
2017. dec. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!