Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megtanitani a...

Hogy lehet megtanitani a tiszteletre a fiamat?

Figyelt kérdés
6èves mèg csak, de nem tiszteli a tanàrait, engem ès senkit a csalàdbòl, csak a judo tanàràt.

2017. dec. 21. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ő földhöz vágja néha. Bocs, ezt nem tudtam kihagyni :D


Amúgy következetességgel. Legyenek következmények, ha nem megfelelően viselkedik, ne csak fenyegesd, tartsd is be. Ezt már régebben kellett volna sokkal, de talán most sincs késő.

2017. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak szabàlyok, következetes is vagyok, következmènyek is vannak. De kevèsnek èrzem.
2017. dec. 21. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Tippelek: napi 12 orat a neten log es eltanulja a "csesszunki ki a tanarral" " ne hallgass a szuleidre" " az az ász aki ki van gyurva" mentalitast a kis vicces videocskak es mémek által ;)
2017. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy te is tiszteled a tanárait pl., illetve az, aki előtte beszél veled, az is tisztel téged. Hülyén hangzik, de nem lehet, hogy a te véleményed hátrébb van sorolva és ezt a gyerek évekkel ezelőtt kiszúrta már?

Meg amit írtak, következmények. pl. amikor a nagyobb fiam az oviban megállíthatatlanul viselkedett öltözés helyett rendszeresen, egyik nap ott hagytam azzal, hogy innentől akkor egyedül öltözik és egyedül közlekedik haza is. A fenyegetés kevés volt, ott kellett hagynom és később visszamentem érte, illetve másnap is zárás előtt estem be csak szándékosan. Utána felfogta, hogy nem vesz semmibe, ha rászólok abban a helyzetben.

2017. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Kitalálom: a judo edzésen következménye van a helytelen viselkedésnek, nálatok pedig nincs. Az, hogy rászólsz, hogy "Piiiistiiikeeee, ne csinááááld!", az nem nevelés, és az sem, hogy bármivel befenyegeted, de utána nem tartod be. Tessék meghatározni az egyes dolgok büntetési-jutalmazási rendjét, leírni, kirakni az ajtóra és kőkeményen betartani.


Például:

- reggel felöltözés egyedül, időben - egy piros pont

- kézmosás evés előtt - egy piros pont

- fogmosás reggel vagy este, két percig, alaposan - két pont

- kisebb hisztéria: mínusz egy pont

- visszabeszélés nyeglén: mínusz két pont (fontos tisztázni, hogy lehet ellenvéleménye, de azt normálisan kell elmondani)


A pontokat pedig lehessen beváltani általa szeretett dolgokra, mondjuk három pont 30 perc tablet/számítógép, öt pont valamilyen közös program apával/anyával vagy hasonló (te tudod, mivel lehet motiválni a gyereket, de lehetőleg ne tárgy/pénz legyen a jutalom, annak megint rossz vége lesz).


Nem mondom, hogy könnyű kitalálni és betartani a szabályokat, de pillanatok alatt lehet vele változást elérni, ha ti is minden körülmények között tartjátok a benne leírtakat.

2017. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
5 ne haragudj, de ez sem nevelés és max. egy kutyánál működik jó esetben. Kérdező! Csinálj közös programokat, épitsétek ki a bizalmat, szólj rá, ha valami nem tetszik, egyszóval neveld!
2017. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
ha figyelsz rá, ha partnerként tekintesz rá és nem beosztottként. És jó példát mutatsz - nem fog tisztelni ha te sem tiszteled őt és a férjed
2017. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szeretet.Fiam is makacs majom volt.Most 9 éves.Mennyit edz a fiad egy héten?
2017. dec. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Heti 2X van edzés, van jutalom tábla meg csillag rendszer, ha valamit jól csinál akkor kap egyet, ha meg csúnyán viselkedik, akkor leveszek, 10 csillag után apróbb játékot kap, de néha egyszerűen csak a képembe röhög, ilyenkor büntiszékre ültetem.


Tanárokat sem tiszteli , hiába mondom, neki, de a tanárok is tőlem várnak megoldást.


Heti program:

reggel felkelés

reggeli

egyedül öltözik

suliba megyünk,

utána, vagy érte megyek, vagy edzésre megy és utána megyek érte(edző jön érte az iskolába)

utána hazajövünk vacsi, utána egy kis tanulás, utána napi 1 max 2 óra mesézés, utána fürcsi, és lefekvés, mese olvasás, és alvás.

Hétvégén van időnk együtt játszani sajnos, hét közben alig. Próbálok közös programokat csinálni, pl.: elvittem korcsolyázni, és hülyéskedtünk sokat.

A szürke hétköznapok nem tesznek jót a kapcsolatunknak sajnos.

2017. dec. 22. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!