Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnék a kislányomnak...

Mivel tudnék a kislányomnak segíteni? Székrekedéses kérdés. :- (

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves és pár hónapja kezdődött a székrekedéses gondunk. Akkor lett szobatiszta (teljesen magától egyik napról a másikra nem kérte a pelust, hanem a bilibe pisilt... 3 nap után már éjszakára se kellett a pelus, szóval mi nem erőltettünk semmit), de ha kaki van, akkor gyorsan kéri a pelust és oda érkezik a "csomag". Viszont sajnos mostanában visszatartja a székletét. Mondja mindig, hogy jön a kaki, de nem akarja kinyomni... Így kb. 3 naponta van neki valami... Hiába adom neki a sok-sok gyümölcsöt, joghurtot, kefirt, kapja a Laevolac szirupot esténként... ha jön az inger, nem nyomja ki...

Járt már így valaki? Mivel tudnék segíteni neki? Ez így nagyon nem jó se neki, se nekünk szülőknek...


Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 3. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Én akkor tartottam vissza, amikor iviba adtak.

Ez az egy dolog maradt, ami felett én rendelkeztem. Anyukám nagyon erős egyéniség volt, mindig megmondta, hogy ÉN mit szeretek, ÉN mit csinálok stb.

Ma úgy gondolok vissza, ha több helyet hagyott volna az életemben a saját akaratomnak: nem szól bele a játékba, vagy hogy mennyit egyek, ha megkérdezte volna, melyik színű szoknyát adja rám, akkor nem folyamodtam volna ehhez az eszközhöz. Legalább egy évig küzdöttünk, beöntés minden, még ma is rettegek, ha a kúpokra gondolok..

Szerintem ez afféle dominancia-harc volt. nem kakiltam, ő meg csakazértis elérte, beöntéssel, sírással, hogy ő irányítson még ebben is.

Ki is vettek az oviból egy évre, nagyon sírós voltam. egyébként imádom anyumat, meg ő is engem, csak akkor nem tudtuk ezt jobban megoldani.

2010. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ivi=ovi
2010. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg narancslevet próbáltad már!? Rögtön felkelés után éhgyomorra.Biztos azért tartja vissza,mert fáj,kellemetlen neki a kakilás.Nálunk is vannak ilyen gondok,2,5 éves a lányom.Tudod a sok folyadék is segíthet,mert ha keveset iszik az is okozhat székrekedést.Én is állandóan itatom valamilyen rostos gyümölcslével,pl szilva.barack...
2010. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, már próbáltuk éhgyomorra a langyos narancslevet, de az se vált be. Inger az van, de nem akarja kinyomni... Amúgy meg nagyon sokat iszik min. 2 litert egy nap rostos gyümölcslevekből...
2010. jún. 3. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy van inger, ha nem akarja kinyomni?

Szerintem az lenne alegjobb, ha úgy tennél, mintha észre se vannéd. Hátha csak próbálkozik? Ilyen táplálkozás mellett úgyis kakilni fog előbb-utóbb. Nme szorong valami miatt? Kistestvér, saját szoba, nagyágy, költözés..

2010. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mit mond a kislány, miért nem jön a kaki?
2010. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Háromnaponta van, de normális az állaga?

Mert nem kell mindennap lennie székletnek. Jól hasznosít úgylehet, vagy a mennyiség ilyen. Ha nem sír háromnaponta, nem kifejezetten bogyós, amit nem tud kiszékelni, akkor minden rendben. Önmagában az, hoyg csak áromaponta van széklet, még nem baj.

2010. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adj teljes kiörlésű gabonát, korpát, müzlit, lenmagot, rostos zöldségeket. Kevés az anyag azért nincs eredmény.
2010. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Nem, szerencsére nem bogyós állagú, hanem normális a széklete. De minden este mondja, hogy jön a kaki, kell a pelus és sír. Ebből gondolom, hogy ingere van neki. Viszont utána mondja, hogy nem akarja nyomni... háát ezért nincs eredmény... :-(

Rostos dolgokat kap (korpás kenyér, korpás keksz) és sok zöldséget, gyümölcsöt is (paradicsom, uborka, paprika, eper, kivi, cseresznye... stb.)... Már édességet nem is adok neki, nehogy jobban megfogja neki a hasát... :-(((

Már 1,5 éve alszik a saját szobájában, 4 hónapja van új ágya, amit nagyon szeret... talán lelkileg a kistesó érkezése zavarhatja????? Mert 32 hetes kismama vagyok...

2010. jún. 4. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!