Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el, hogy változat...

Hogyan érjem el, hogy változatosan étkezzen a nagyon válogatós 5 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Lassan 5 éves a kislányom, és már olyan rossz a helyzet, hogy teljesen el vagyok keseredve.

Súlya megfelelő (nagyon lassan, de gyarapszik), viszont szinte semmit sem eszik már meg.

Nagyon sokat kínlódtunk a fogzással, első szülinapján bújt ki az első fogacska. Lehet, hogy már innen indult a történet, mert sokáig nem okozott neki élvezetet az evés.

Aztán a főzelékes időszakban, egy éves kor után, volt pár hónap, amikor bármilyen főtt ételt jóízűen megevett, mert pépesítettem neki és nem látta, hogy mi van benne. A szilárd, hideg ételekkel semmi gond nem volt, a sajtok kivételével minden jöhetett.

Ma már ott tartunk, hogy nagyon finnyás - nem sorolom, hogy mit eszik meg, de alig lenne mit -, egyszerűen fogalmam sincs, hogy mit készítsek neki, és ami a legrosszabb: pont a nem egészségeseket. Túlsúlyban van a szénhidrát, tészta, pékáruk.

Amikor megyünk valahova, vagy én főzök és megérez egy illatot, szokta mondani, hogy milyen jó illata van és hogy ő is kér olyat. Aztán amikor kiszedem neki, belenéz és nem kéri, meg sem kóstolja, mert lát benne egy kis fűszert vagy husit stb. Pedig igényes vagyok a főztömre, nem teszek bele cafatokat, nem zavaros, igyekszem gusztán tálalni.

Nyilván lehetne (lehetne?) drasztikusan, szigorúan, mint ahogyan többen is tanácsolták: tegyem le elé, amit kiszedtem, előbb-utóbb megeszi. Szerintem viszont ez a rákényszerítős módszer nem a legjobb, mert még ha meg is enné, csak muszájból, nem jóízűen.

Akkor lennék boldog, ha

1., rájönnék, hogy mi váltotta ki ezt az egészet nála,

2., ha meg tudnám vele szépen, fokozatosan szerettetni főtt ételeket;

3., ha látnám, hogy az egészséges ételeket élvezettel fogyasztja.


Étvágya lenne, mert eszik, csak válogat.


Ha van itt olyan anyuka, aki találkozott már ilyen problémával, és tudna tanácsot adni, annak nagyon örülnék.

Érdekel a lehetséges pszichés háttere is, ha van valakinek ötlete.



2018. jan. 1. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Sok válogatós, rossz evő gyerek van. A lányunk ugyanilyen. Mintha szó szerint én írtam volna.
2018. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányom is rossz evő volt. Három évesen az oviban egyszer evett rágos húst, onnantól kezdve tizenéves koráig nem volt hajlandó húst enni. Bárki bárhogy elkészíthette nem ette meg. Aztán vendégségben észre vettem hogy egyre több mindent eszik meg. Pl evett paprikás krumplit, de otthon hiába csináltam sosem ette meg. Mi csak vártunk mert tudtunk mást tenni. Mára már felnőtt, néha még most is válogatós de már sokkal jobb mint kis korában
2018. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg ha monjuk nagyobb hangsúlyt fektetnél a tálalásra? Ha mondjuk állatokat varázsolnál ételből a tányérjára? Én kiskoromban csak úgy voltam hajlandó krumpli pürét enni ha csinálhattam belőle hóembert. Esetleg probálkozhatsz azzal hogy a kedvenc színeiből készítesz valami ételt
2018. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Játszatok szembekötős ételkóstolós játékot. Így előbb kóstolja meg, minthogy látná. Persze olyat próbáltass ki így vele, amit tudsz, hogy valószínűleg ízleni fog neki.
2018. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Élvezzétek az ételt, kicsit időnként látványosan is. Jó lenne, ha a szakácsot olykor betemetnék a többiek elismeréssel, főleg ha tényleg olyan jó a kaja. Jó a kaja?
2018. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem hosszutavra, csak amig megszereti:

- fogpiszkalora szurni falatokat. Sokfele legyen a tanyeron, o valaszt

- "ki vitte el a falatot a tanyerrol"? jatek, mokazni kozbe...a 4 eves rossz evom neha tetemes mennyiseget megeszik igy.

- kremlevesek ebbe minden belecsempeszheto. Kenyerkockaval, levesgyonggyel szeretik a kicsik

2018. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
A szoszos tesztakat szereti? Mert akkor a szoszba barmit bele lehet puresiteni...
2018. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Én is számtalan ilyen esetről hallok barátnőimtől meg innen-onnan. Egyre több a finnyás gyerek, aki még csak nem is hajlandó megkóstolni az ételt, mert hogy ő elvileg nem szereti... De kóstolni meg se kóstolta soha. Ettől falra tudnék mászni. Egy időben húgom is játszotta a válogatós kis asszonyt, hogy ő ezt se meg azt se eszik, anyum egy idő után és sok próbálkozás után megunta h bármilyen cuki pofa módon adja elő, találja stb, sehogy nem akar enni kb semmit, úgyhogy fogta és megfőzte, amit épp kitalált h főzni szeretne és húgom elé rakta, hogy ez a kaja, ez van. Ha tetszik, ha nem. Ha nem akarja ne egye meg, de más kaja sem lesz, úgyhogy eldöntheti h éhes marad vagy befejezi a hisztit és eszik. És lám, bejött. Minél jobban körbe vannak ugrál a, annál rosszabb.. Nyilván van, hogy bizonyos dolgokat nem szeret, nem ízlik neki, na de hogy 10 fele ételből 11-re húzza a szája hogy nem eszi meg, az azért már több, mint nevetséges.

Szóval az biztos h a helyedben nem ugralnam körbe és egy percig nem imádkoznék neki többet h egyen, hanem megfőznék és eléraknam, hogy egyen, mert más kaja nem lesz. Lehet majd akaratoskodni fog h nem eszi meg, de ra kell hagyni, jó akkor ne egye meg. Majd mikor nem bírja olyan éhes lesz, úgyis enni fog és rájön h nem is olyan szörnyű, mint ahogy gondolta.

2018. jan. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
szerintem vagy 5-10 éves kor alatt illegálisnak kellene lennie az egészségtelen ételeknek. Most nem azt mondom hogy csak brokkolit kellene enniük de kész rémálom amiket pici babákkal megetetünk. Szerintem sokkal jobb lenne nekik ha szó szerint nem is ismernék azokat az ételeket meg nasikat amin élnek. Az unokaöcsém is tésztán pizzán meg csipszen él. Szomorú.
2018. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Azért ennyire nem kell kinyalni a popóját. Ha nem eszi meg amit elé raksz, hát nem eszi meg. Hidd el, pár nap után olyan rohadt éhes lesz bármit megeszik.
2018. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!