Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek cicát kisgyerek...

Vennétek cicát kisgyerek mellé? Benti macskára értem.

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Mennyire kisgyerek?

Míg nem tud finoman hozzányúlni az állatokhoz, tehát nem az a szeretem a cicát kifejezés hogy tépi a fülét,farkát addig nem.

Én tervezek mert pont gyerek születés előtt pusztult el a cicánk, de majd ilyen ovis kor vége fele hogy tanuljon felelősséget, és akkor már tud is majd bánni vele.

2018. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
nem, macskát semmiképp nem tennék pici gyerek mellé
2018. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi hoztunk kettőt egy másfél éves gyerek mellé, kölcsönösen le sem ... egymást.
2018. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen kapta a cicát,imádja. Legjobb döntés volt.
2018. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nagyon kicsi akkor igen, az enyémek még azok, de ha majd szeretnének macskát, lesz. Én is szeretem őket úgyhogy nekem nem gond. 7 éves voltam mikor lett cicám, a tesóm 4 éves volt. Tesómmal nem szerették egymást, mi jól kijöttünk. Tesóm nem igazán értette meg, hogy nyugalomra vágyó lény a macska, legalábbis a miénk az volt. De biztosan gyerekfüggő ez is!
2018. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
A fiam 2,5 éves,anyuméknál van cica.Na, neki határozottan nem való.Visítva rohan felé, belemarkol a szőrébe, (szeretetből)szegény macska pedig azt se tudja hova meneküljön:-).Nem zárnám össze őket egy lakásba..De én is szeretem az állatokat, majd szeretnénk mi is, meglátjuk mikor jön el az ideje.Talán hat éves kor körül.
2018. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már, mikor született a lányom, fiatal, 1 éves (ex)kandúr cica. Tökre szeretik egymást. Eleinte le se tojta a macska a gyereket, csak nálam próbált több figyelmet kiharcolni, de ez annyi volt, hogy többször jött oda hozzám (mielőtt megszületett a lányom, agyon volt dédelgetve, fura volt neki a kicsit kevesebb figyelem). Ahogy a lányom elkezdett mászni, és oda tudott menni hozzá, azonnal fogtuk meg a kezét, és mutattuk a simogató mozdulatot, eleve azt tanulta meg, hogy úgy lehet csak nyúlni a cicához. Azóta a gyerek 2,5 éves, a macska 3,5, nagy haverok, délutánonként együtt alszanak a nagyágyon.

Szerintem jól megférnek együtt, de fontos, hogy a macskát is tanítani kell a határokra (gyerek ágya tabu pl.), meg a gyereket is, hogy hogy nyúljon hozzá.

2018. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

4 és 2 évesek voltak a gyerekek, amikor az akkor 3 hónapos cicót befogadtuk, vagyis megmentettük.

Soha nem nyúltak hozzà durván, de az tény, hogy rengeteget hurcolászták. Vicces volt, mert a macska sokkal gyorsabban nőtt, mint a gyerekek, 1 éves korára hatalmas lett, a kicsi alig bírta cipelni, csak úgy lógott a kezében.

Nagy haverok amúgy, a macsek állandóan körülöttük lófrál, gondolom ehhez szerencse is kellett, hogy ilyen nyugis legyen.

2018. jan. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Hamarabb volt benti cica, mint baba.

Nálunk nincs gond. A macsek tudja a határokat, sose karmolná meg a picit, pedig van, hogy tépi rendesen. Ha beleun, akkor befekszik a fotelba, ami egy 9 hónapos babának még elérhetetlen magasság. :)

Az a fontos, hogy biztosíts a macskának egy nyugodt zugot, ahová el tud vonulni, és tudj vele foglalkozni, hogy ne legyen féltékeny. Természetesen a zárt macska wc elengedhetetlen!

2018. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!