Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves és elkezdődött a méreg...

1 éves és elkezdődött a méreg korszak. Ugye ez nem dühroham?

Figyelt kérdés

1 éves múlt. Nagyon durván mérgelődik, hisztizik. A hiszti rész még “elmegy”, de a mérge az olyan mint egy kisebb dühroham.

Ha valami akadályozza vagy nem sikerül, valamit nem akar, akkor elkezd csapkodni, keres valamit amit földhöz vághat, csapkodja a földet.

Általában elterelem a figyelmét de úgy látom ettől függetlenül ugyanúgy foglalkozik az ilyen csalódásokkal. Amik persze nem olyan nagy dolgok.

Pl: elakad a kismotorral, valamit nem engedünk neki, egy másik gyerek megnézi mivel játszik, stb.


Értem hogy ezek nagy dolgok neki és új szituációk. De mivel könnyíthetem meg a megértését úgy, hogy nem beszél még, nem tudom szavakkal megértetni vele a dolgokat?


Vagy lehet hogy ez így normális és mindenkinél ez van?


2018. jan. 6. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Már miért be tudnád szavakkal?

Ha arra vársz a beszéddel, hogy mikor érti meg, soha nem jön el a pillanat, hisz beszélni is úgy tanul hogy beszélsz hozzá.

Elmondod újra és újra, ha kell ezerszer, hogy ezt így és így csináljuk, ezt nem szabad, rossz a másiknak... stb.,gesztusokkal kísérve.. és ez vezet oda, hogy majd negérti, reagál, megtanulja. De nem holnapra.

2018. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj hát ez nem azt jelenti hogy nem beszélek vele, csak hiába mondom neki a dolgokat, hiába ültetem az ölembe, hogy nyugodjon meg, nem megy át semmi. Bárhogy akarok segíteni, feszíti magát, kitolja magát. Meg se hallja, mert úgy “kiabál”.


Épp ezért inkább átirányítom egy könyvhöz vagy játékhoz, hogy eltereljem a figyelmét..

2018. jan. 6. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:

És?

A figyelemelterelés jó.

2018. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, nem tudsz mást. Én gyerekem is egy angyal volt 1 éves koráig, utána ugyanezt csinálta. Van már akarata, frusztrálja, ha nem megy valami. Majd megtanulja kezelni, ha szépen megnyugtatod. Ez ilyen időszak lesz. Utána meg jön a dackorszak, mi épp abban járunk. :D
2018. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van mozgásigénye valószínűleg. Van is hol ledolgozza?
2018. jan. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég sok mindent csinálunk egy nap. Most fedezte fel a párnákkal bunyózást is, úgyhogy rengeteget mozog úgy, hogy belepirosodik az arca is, elfárad. Játszótér, publikus gyerek programok.. Nem szenved hiányt ebben.
2018. jan. 7. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!