Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves és a kistesó?

2,5 éves és a kistesó?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik végre sikerült a tesó. :)

Még csak halványat teszteltem. Holnap újra, hétfőn meg hívom a dokit.


Már nagyjából számolgattam. Kb októberi baba lenne. Addigra a kislányom 2,5 éves lesz.

Abban biztos leszek h ellesznek, meg szeretni fogja stb. Nagyon barátságos más gyerekekkel.


Inkább az lenne a kérdésem, mennyire lesz nehéz? Gondolom azért picit könnyebb mintha csak 1 éves lenne mire a tesó jön.

Inkább a hiszti korszakra gondolok. Elég hisztis néha. De lehet addigra elhagyja. Változik.

Meg esetleg féltékenység stb. Azt is olvastam, hogy vissza is szoktak esni ilyenkor. Pl ha már bilis. Akkor újra pelust kér stb.



2018. jan. 6. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, nálunk pont 3 év volt (tudom ebben a korban fél év is soknak számít, de azért leírom) és nem volt baj. A lényeg, hogy a terhesség alatt sokat beszélj a babáról, arról is, hogy mivel kicsi ezért többet kell vele foglalkozni de ő okos nagylány és segíthet anyának, apának. És persze születés után nem csak közös hanem vele kettesben, hármasban programok szervezése, hogy tudja ugyanúgy fontos ő is a család számára.
2018. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyerekeid temperamentumától függ.

Nálunk (szintén 2,5 év) semmi gond nem volt/nincs.

Elindulni valahová, na az nehezebb 😅


Nem akart ő is szopizni, lefoglalta magát amíg etettem, még fél évig ő is pelenkás volt, úgyhogy nem volt visszaesés sem


Az első hetekben volt párszor olyan, hogy ha más akarta felvenni a babát, akkor elkezdett vele kiabálni hogy "anya babàja!!" és addig csinálta amíg le nem tették vagy oda nem adták nekem...

2018. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Napra pontosan 2,5 év van a két lányom között. Nem volt semmi zűr az elmúlt 8 hónapban, de mindkettő kifejezetten "könnyű" gyerek. A szobatisztaságnál volt egy kis zökkenő. Nappalra már szobatiszta volt a nagy (önállóan ment a wc-re), de újra bepisilt 2-3 nap, majd a bilit kérte, majd wc, de segítsünk, de rájött, hogy megy ez egyedül is. Összesen 1 hónap alatt visszarendeződött és nappali és éjszakai alváshoz is szobatiszta lett.


Nagyon imádják egymást, a nagy kifejezetten lelkesen szórakoztatja a kicsit. A játékok kezdenek veszélyben lenni, de igyekszünk mindkettőnek segíteni az ilyen helyzetekben. Szerintem komoly gondunk nem lesz ezután sem ezzel a témával kapcsolatban.


Sok sikert nektek is!

2018. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Koztunk 16 honap van es soha nem volt semmi baj. Bocsi az ekezetekert
2018. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!