Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Májusban lesz 3 éves a fiam. A gondom az altatással van. Ha lerakom délbe aludni egy örökkévalóság more elalszik. Ha pl fél 12-12 körül alszik 2 fele szokott kelni este fél 10 nél nem alszik el hamarabb.

Azt nem tudom csinálni hogy fél óra órát hagyom aludni mert olyankor nagyon nehéz felkelteni és nyügös is lesz utána estig. De ha viszont nem rakom le aludni akkor nem nyűgös illetve olyankor én is valami programot kitalálok de akkor kb délután 5 kor már csak bambul. 6 fele viszem őket fürdeni akkor felébred egy kicsit és este 7 fél 8 fele már alszik.

Tegnap anyumnál volt hagyta hogy fél 4 ig aludjon 11 óra volt mire le tudtam tenni.


2018. jan. 7. 07:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Nekem is jól szokott jönni ha délben lefekszem kicsot 30 hetes kismami vagyok illetve van egy 4 éves lányom, persze ő oviban van.
2018. jan. 7. 07:21
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk a rendszeresség sokat segített. Pici kora óta ugyanakkor can csendes pihenő, és mindig el is aludt. Minden nap 6kor kelünk, 1kor fekszik, 4kor kel, este pedig fél9kor van lámpaoltás. Fél10re alszik el. De akkor is ezt tartom, ha az ég a földdel összeér. Mint Pavlov kutyusa, eljön az 1 óra délután és már ásít játék közben. Válassz egy rendszert és tarts ki mellette! Akár alszik, akár nem. Gyorsan rááll és megszokja.
2018. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a kicsinél volt ez 2,5 évesen. Èn egyszerüen elhagytam a délutáni alvást. 7-kor már ágyban volt és reggelig aludt.

Persze sokszor elaludt az autóba ha délután mentünk, de ez kisebb alvás volt csak.

Èn telejsen kikészültem ettöl a délben és este szenvedéstöl. A gyereknek meg még nagyobb szenvedés volt...

Szerencsére az ovinkban nem kötelezö aludni, csak azt viszik el akinek a szülei szeretnék, ha a gyerek alszik, így az oviban sem szenvedett. Az ovi az ebéd után 1-2 órán keresztül csendes pihenöt tart, amiben megtanulták a lányaim a kikapcsolodást. Hogy egy könyv nézegetése, egy kifestö kifestése csendben vagy a vasalogyöngyök rakása meditáció és kikapcsolják öket. Ez pont elég nekik.

2018. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nalunk 6-kor kell ahhoz kelni, hogy 12-13 körül elaludjon, es azutan este 9-kor

Ha 7-kor kel, akkor màr netzes, hogy elalszik e 13-kor, ha 8-kor kel, akkor nem alszik el csak este 9-kor


Szoval összalvàsa/24 oraban, az szinte koccra 12 ora.

2018. jan. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3astól kérdezném, hogy hol van ilyen óvoda? Nagyon szuper megoldás.

Én nem altatnám a kérdező helyében, valószínű, hogy majd az oviban fog aludni délben és akkor lesz még egy-két szenvedős év, amikor 11ig fent lesz este. Nálunk így volt. :-( senkinek se volt jó.


Ovi előtt én úgy csináltam, hogy 3 naponta kb, tehát 2x egy héten altattam délután, csütörtök-pèntek már igényelte vagy ha olyan fárasztó program volt hétvégén, de a többi napon örültem, hogy este korán alszik.

Most nagycsoportos, nem alszik általában. Csendben van, nem rosszalkodik az oviban, mégis azt mondták az óvónők, hogy reggel keltsem fel előbb, akkor biztos aludna délben. Mert az nekik biztos jobb és egyszerűbb lenne. Persze, aztan negint legyen fen 11ig. :-( de jó is az, úgyhogy felénk ez a hozzá állás, nemhogy értelmesen lekötnék őket altatás helyett.

2018. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!