Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, a nagybölcsis,...

Anyukák, a nagybölcsis, kisovis gyerekeitek délutáni, esti napirendjére lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

Nagybölcsis alatt a 3 év körülieket értem (a kislányom heteken belül tölti a 3-at, még bölcsis, ősztől kerül oviba), a kisovis a 4-5 éveseket jelzi (a kisfiam tavasszal lesz 5 éves, középsős ovis).

Nem tűnnek fáradtnak, délután-este nagyon élénkek, jókedvűek, (alszanak mindketten ebéd után jó 2 órát), este fél 9-kor ágyban vannak, a kislányom könnyebben, a kisfiam viszont kegyetlenül nehezen alszik el. Úgy tűnik, nem álmos, pörög a kis agya, mesél, szavalja az aktuális verseit, van 10 óra is, mire elalszik. Viszont reggel korán, 6-kor ébresztenem kell Őket. És itt a gond: nehezen ébrednek, maguktól 7-ig aludnának (hétvégén 7 körül kelnek).

Mi lehet az oka, hogy este ilyen nehezen alszanak el (főleg a fiam), hiába kerülnek korán ágyba, legalább egy órát ébren nézelődik a fiam, reggel pedig nehezen kel.


Esetleg át kellene variálnom a napirendjüket?

- 6-kor kelnek, fél 8-ra oviban, bölcsiben vannak

- 1-3 között alszanak

- 4- fél 5 körül hozom el Őket, még sétálunk, boltba megyünk vagy bandázunk az ovis, bölcsis barátokkal, aztán kocsival haza

- este 6 után hazaérünk, otthon még játék 7-negyed 8-ig

- fél 8 körül vacsora, fürdés

- fél 9-kor meseolvasás vagy diavetítőzés már az ágyból, aztán lámpaoltás.

Még mellettük kell feküdnöm, ez a része nem is baj, csak néha irtó hosszú az altatás.


Szerintetek mi lehet a gond? Vagy van-e gond egyáltalán? Egyébként kiegyensúlyozottak, csak nem hiszem, hogy ennyi alvás elég egy 4-5 évesnek (éjjel 8 órát alszik, nappal még kettőt, tehát összesen 10 órát).


Köszönöm, ha elolvassátok.


2018. jan. 9. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Fel 9-kor màr csendkiralyt jatszunk, nem szorakoztatom oket.


Max az aludj el szepen kisbalazs verset elmondjuk.

Fel 7-kor kelnek, 9-kor màr alszanak, nem szorakoztatom öket, hanyagolom a parbeszedet, meghagyom a kis monologjukban öket

2018. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én sem válaszolok, nem verselek Vele együtt, finoman visszafektetem (van, amikor felül), szval nem vagyok közönség.
2018. jan. 9. 17:38
 3/18 anonim ***** válasza:
A 2 évesemnek (majdnem 2,5) is elég összesen 10 óra.
2018. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 érdekel0 ***** válasza:

Én se tudom megmondani neked a "frankót",de vannak ilyen gyerekek.

Az én 3 évesem is minimum 45 perc,amíg elalszik.

Szerintem jó a napirendetek.

Nekünk nyáron könnyebb,jobban elfárad,a telet nem szereti,kevesebbet vagyunk kint,kevesebbet lót-fut.

2018. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pont 5 éves fiam, ha délután alszik az oviban (szerencsére ritkán), este 10 után alszik el. Egyébként 9-től negyed 7-ig alszanak. Szerintem is elég 10 óra alvás.
2018. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Későn fekszenek le. 8-ra már be kellene fejezni a meseolvasást, diavetítőzést.
2018. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

Későn értek haza, mindennap 6 után rettentő késő, későn esztek, későn altatsz. Minden későn van. Azt megértem, h boltba kell menni, de ezen kívül egyből mennék haza. Sose értettem ezt az ovi, bölcsi utáni bandázás, elvégre együtt vannak egész nap, nem?Ilyenkor inkább anya, apa kell, otthoni környezet.Korábbi vacsi, korábbi fürcsi. Lehet otthon is játszani persze.

Korábban tedd őket ágyba, fél 8 kor meseolvasás, stb. 8 kor lámpaoltás. Fél9-9 re már tuti alszanak.

egy 4 gyerekes

2018. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
6-os vagyok, úgy kellene, ahogy a 7-es írja. A lányunk nagycsoportos. Egy héten kétszer érünk 6 után haza, külön sport miatt. Azokon az estéken szigorúan csak zuhanyzás van, hogy egy kis időt spóroljunk.
2018. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sajnos, jelenleg egy nap sem tudunk 6 előtt hazaérni, ugyanis ennyit utazunk, amíg átérünk a városon. Budán dolgozunk a férjemmel, a gyerekek a munkahelyi oviba, bölcsibe járnak, és Pest külvárosában lakunk.

A bandázás, vásárlás nálunk is kb. 2 alkalmat jelent hetente. És mi is csak zuhanyzunk, ha később érünk haza.

2018. jan. 9. 21:54
 10/18 A kérdező kommentje:
Február elején költözünk Budára a munkahelyem közelébe, gondolom, akkor lényegesen több időnk lesz majd. 5 körül már otthon leszünk, nem lesz ennyire feszített.
2018. jan. 9. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!