Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, a nagybölcsis,...

Anyukák, a nagybölcsis, kisovis gyerekeitek délutáni, esti napirendjére lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

Nagybölcsis alatt a 3 év körülieket értem (a kislányom heteken belül tölti a 3-at, még bölcsis, ősztől kerül oviba), a kisovis a 4-5 éveseket jelzi (a kisfiam tavasszal lesz 5 éves, középsős ovis).

Nem tűnnek fáradtnak, délután-este nagyon élénkek, jókedvűek, (alszanak mindketten ebéd után jó 2 órát), este fél 9-kor ágyban vannak, a kislányom könnyebben, a kisfiam viszont kegyetlenül nehezen alszik el. Úgy tűnik, nem álmos, pörög a kis agya, mesél, szavalja az aktuális verseit, van 10 óra is, mire elalszik. Viszont reggel korán, 6-kor ébresztenem kell Őket. És itt a gond: nehezen ébrednek, maguktól 7-ig aludnának (hétvégén 7 körül kelnek).

Mi lehet az oka, hogy este ilyen nehezen alszanak el (főleg a fiam), hiába kerülnek korán ágyba, legalább egy órát ébren nézelődik a fiam, reggel pedig nehezen kel.


Esetleg át kellene variálnom a napirendjüket?

- 6-kor kelnek, fél 8-ra oviban, bölcsiben vannak

- 1-3 között alszanak

- 4- fél 5 körül hozom el Őket, még sétálunk, boltba megyünk vagy bandázunk az ovis, bölcsis barátokkal, aztán kocsival haza

- este 6 után hazaérünk, otthon még játék 7-negyed 8-ig

- fél 8 körül vacsora, fürdés

- fél 9-kor meseolvasás vagy diavetítőzés már az ágyból, aztán lámpaoltás.

Még mellettük kell feküdnöm, ez a része nem is baj, csak néha irtó hosszú az altatás.


Szerintetek mi lehet a gond? Vagy van-e gond egyáltalán? Egyébként kiegyensúlyozottak, csak nem hiszem, hogy ennyi alvás elég egy 4-5 évesnek (éjjel 8 órát alszik, nappal még kettőt, tehát összesen 10 órát).


Köszönöm, ha elolvassátok.


2018. jan. 9. 17:18
1 2
 11/18 érdekel0 ***** válasza:
19%

Az utolsó hozzászólók gyerekeinek nem kell a friss levegő?

Nyáron 7 előtt se érünk haza,pedig az ovi akkor is ugyanúgy van.

Én felnőtt fejjel tanultam meg aludni.

Tiniként de sokszor volt,hogy 3-4körül aludtam csak el,pedig 9kor fekvès volt.

A 3 évesem most aludt,ha rám üt,akkir keserves lesz neki.

Vanbak ilyen gyerekek.

Fárasztani és reménykedni.

Szerintem jó az a napirend.

2018. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, 11-es, én is úgy gondolom, jó az, ha ovi, bölcsi után még rohangálhatnak egyet, történetesen a csoporttársaikkal. Mégis más délutáni szabad programot szervezni a kisbarátaikkal, nem mindig bent a megszokott csoportszobában a megszokott játékok között. Valamint vannak olyan esős napok, amikor nem viszik ki Őket délelőtt, olyankor jó az, ha legalább délután picit kimozdulnak.

Szerintem inkább az zavarja az esti elalvását, hogy lehet, lassan nem is lenne szüksége a délutáni alvásra. Hétvégenként itthon simán bírná alvás nélkül estig, néha kínszenvedés ágyba parancsolni, de mivel a kishúga még alszik, Ő is elalszik. Lehet, hogy sok Neki a délutáni kétórás alvás, aztán este meg már fél 9-kor aludnia kellene.

2018. jan. 9. 22:46
 13/18 anonim ***** válasza:
3 és 4.5 évesek a gyerekeim. Otthon 2.5-3 órát is tudnak aludni délután, az oviban csak 1.5 órát alszanak mert több gyerek is megébred már fél3kor, így felébresztve a többieket. Reggel 6kor kelnek (hétvégén 6-7 között), ovi után csak otthon vagyunk, mesét néznek, játszanak, 7kor fürdés, 8kor legkésőbb alvás. A kicsi azonnal alszik is, a nagyobb mostanában nehezen alszik de én nem őrzöm őket, 8kor (de van hogy fél8kor) bekísérem őket a szobájukba, puszi, ölelés stb... és megyek a saját szobánkba tv-zni. A fiam egyszer biztos átjön még, elmond egy verset meg 1-2 fontos infót amit 4-8-ig tutti nem lehet elmesélni :D Meghallgatom, puszi és megy is vissza.
2018. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Egy ilyen korú gyereknek, nem a kisbarátokkal kell még ovi, pláne bölcsi után rohangálni, hanem otthoni környezetben "lehiggadni". A bandázás ráér majd nagyobb korban is.

Tavasszal meg teljesen más a helyzet, mert nálunk, ahogy jobbra fordul az idő egyből mennek mi az udvarra, ott kiszaladgálhatják magukat. A lényeg, h ilyen korban nem kell a gyerek idegrendszerét túlterhelni, ha ilyen messze laktok, irány egyből haza, otthon kicsit játszani, lazítani.

2018. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt. Egyetértek azokkal, akik szerint korábbra kell hozni mindent, azt én is látom, hogy a túl sok program nem hogy jobban kifárasztja Őket és így jobban alszanak, hanem túlpörgeti Őket, aztán nagyon nehéz lehiggadni.

Viszont nagyon szabad levegő-párti vagyok még így télen is, úgyhogy a kettő között próbálom majd megtalálni az egyensúlyt: nem kell nagy bandázásokat elképzelni, sokszor csak az ovi, bölcsi előtt (egymás melletti épületek) szaladnak 3 kört, meg közösen megeszik a kis finomságot. Nagyon jó kis csapatok jöttek össze, nem is a szülők igénylik, én pl. gyakran a gyerkőceim után megyek, ha igényelnek, mondjuk a kislányom imád kavicsot gyűjteni, amíg a fiam kiszaladgálja magát, addig mi kavicsozunk.

De ennek sem kell mindennaposnak lennie.

Szval köszönöm, mától kezdem megreformálni picit az esténket.

Még egy kérdés: Nálatok mi a vacsi-fürdés sorrendje? És időben kb. mikor? Nálunk a pancsi felpörgeti Őket, de a vacsi is mindig jó hangulatban telik (kicsit olaszos temperamentumú család vagyunk), nem tudom, melyik után könnyebb elcsendesedniük.

2018. jan. 10. 13:05
 16/18 anonim ***** válasza:
Alvás helyett nem fogom a gyerekemet levegőztetni. Egyébként az oviban kiviszik őket.
2018. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg a délutáni alvás felesleges már neki. Az én fiam is 5 lesz, már rég nem alszik délben. Igy este viszont időben fekszünk és egyben alszik 10 órát. Neki ez elég, nem nyűgös napközben. És az elalvás sem tart sokáig.
2018. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk az alap, hogy fél 7-7-kor vacsi, fél 8-kor zuhany, fogmosás, 8-tól meseolvasás. Az alatt lehiggadnak, ha fel is voltak pörögve. Egy iskolás, egy nagycsoportos, egy középsős. Ha az ovisok nem aludtak az oviban, akkor 9 körül elalszanak. Ha aludtak, akkor viszont csak 10 után, és ez már egy éve is így volt. Reggel fél 7-kor kelnek.

Egyébként ha olyan az idő, és néhány napig nem levegőznek, akkor sokkal jobban túlpörögnek.

2018. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!