Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen lehetetlen a 7...

Miért ilyen lehetetlen a 7 éves lányom? Más gyereke is ennyit kínlódik, hisztizik?

Figyelt kérdés
Ahogy kinyílt a szeme reggel már kezdi. Bőgve jön le hogy miért hagytam eddig aludni? Ha keltem azért bőg. Ha reggelizni kell azért bőg, ha utána készülni suliba akkor azért. Ha megkérem menjen már mosakodni akkor előtte 5 perc huzavona, kínlódás. Ha azt akarom időben elkészüljünk öltöztetnem kell különben pl a zoknijával bíbelődik hogy túl kicsi, túl nagy besír rajta majd feladja.. minden egyes kérés egy nagy ügy és percek amíg belemegy... Bevallom nagyon stresszes és alig várom hogy a suliba ledobjam őt! Utána felléleghetek addig amíg haza nem jön! Mert onnantól kezdődik elölről a kínlódás, sírás, nyávogás amíg ágyba nem megy. Nem merek tőle csak nagyon minimálisat kérni nehogy ok legyen hogy hisztizzen mert nem bírom már! Meddig tart ez a korszak? Másnál is van/volt? Mit csináljak hogy élvezni tudjak az anyja lenni mert ez így egy rémálom!
2018. jan. 17. 15:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%

7 éves fiam pont ilyen.

Arra is volt példa, hogy megkértem, mosoosn fogat, mire bőgve közölte, hogy már megint mindent neki kell csinálnia :o

Minap már megígértem, hogy pizsamában viszem be a suliba, mert egyszerűen nem normális, hogy egy 7éves nagy lovat még én öltöztessek.

Van, amikor már úgy érzem, hogy lecarom, csináljon, amit akar, nem szólok bele... de aztán végül már megint rohanni kell, mert nem késhetek, vagy vasalni/főzni kellene, de folyamatosan nyúz, hogy unatkozik, nem jó semmi, házi feladatot nem hajlandó csinálni, stb.

Amikor végre végzek, és az addig bömbölő gyerekhez odamegyek, hogy most tudunk játszani, közli, hogy már nem akar, ő most tévézik...


szóval átérzem, és remélem, hogy az idő majd megoldja, mert más tippem nincs.

2018. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

Ezt az idő nem oldja meg, mert ez nem egy életszakasz, hanem ahogy már leírtuk többen, vagy

a. monotonitást nehezen viseli

b. nagy a terhelés és így jön ki a gyereken

c. ilyen a személyisége


Első kettőhöz beszélgetések kellenek, harmadikhoz nevelés. Egy 7 éves gyerek nem bőg a fogmosásért ok nélkül! Ez a "mindent nekem kell csinálnom" típusú hiszti az én most 7 éves fiamnál is volt, 3-4 évesen, néhány alkalommal. Derítsétek ki, a 3 lehetőseg közül melyik áll fent!

2018. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt gondolom, hogy ez nem olyan igazi hiszti, hanem valami oka lehet. Valami nyomasztja vagy sok neki valami, pl. a suli, vagy ha még jár valami különórára is, mindenhol elvárásokkal találkozik és nincs ideje csak úgy lenni. Kikapcsolódni és létezni. Gyereknek lenni. Ez a mai felpörgött világ irtó nagy hibája. Nem mindenki bír ezzel lépést tartani, nem csoda, mert nem is normális.


Anyjaként azt tudod tenni, hogy először is lenyugtatod magad. Ne akard, hogy mindent teljesítsen. Ne akarjál te sem mindent teljesíteni, pl. kivasalni, mindent időben befejezni. Nyugi. Megvár az. Legfeljebb nem lesz kivasalva, attól még tiszta az a ruha.


Aztán türelem. Ne várj csodát, lehet beletelik egy időbe mire változást észlelsz lányod viselkedésében. Soha ne sürgesd. Magadat se.


Töltsetek sok időt együtt. Nem kell hozzá wellnesshétvégére menni. Elég ha otthon társasjátékoztok. Lényeg hogy együtt legyetek. Úgy igazán. Nem úgy hogy a gyerek a tv-t nézi míg te robotolsz a konyhában.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

2018. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, így csak annyit írnék, hogy te vagy az anyja, fegyelmezd. Éreznie kell, hogy nem rángathat ideoda, vagy nem kezelhet úgy , mint egy szolgát.
2018. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Próbálj vele beszélni, hogy nem kell sírnia minden miatt, de mivel vszeg csak veled ilyen, ezért magadba sem ártana nézned, és elmennetek pszichológushoz - kettőtöknek!


Érzi rajtad, hogy a tököd kivan vele, feszült vagy, ő is az lesz, persze, hogy sír.

2018. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!