Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezhet majdnem 17 hónapos...

Scsillag82 kérdése:

Létezhet majdnem 17 hónapos kisgyereknél kettes számfogalom, számértés?

Figyelt kérdés

Ma este Tejcizés után azt monta és közben mutatta, hogy: cici cici, majd mutatva: eeeee, keto...

Pda vissza számolta úgy tűnt.

Majd mutattam neki a fülemet és utána ő is megszámolta, közben mondta....eee, keee

Értheti?


2018. jan. 28. 21:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

A számfogalom mást jelent, mint az, hogy mondókázva el tudják mondani a számokat tízig vagy húszig, és különböző lépcsőfokai/mélységei vannak.

[link]

(Egyébként attól, hogy egy gyermek még nem tud beszélni, sok mindent tudhat. Pl. Nálunk az egyik biztosan tudta a színeket, kérdésre mindig helyesen mutatta ismeretlen tárgyaknál is, már legalább egy évvel azelőtt, hogy beszélt volna.)

2018. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
48%
10, ha nekem szól (9) amit írtál, üzenem, hogy én nem pontoztam senkit, a kérdésem se neked szólt hanem egy (azóta törölt) másik válaszolónak. De látom, te is megtaláltad a piros kezet...
2018. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
17%

12. Nem neked szólt, ne haragudj, ha félreérthető voltam, annak szólt, aki lepontoz ész nélkül. Azt, hogy ki volt, nyilván nem tudom.

Én meg nem szoktam használni a pirosat, szóval nem én pontoztalak le.

2018. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Utánoz, meg valószínűleg nem először hallotta, hogy 1-2. Ez nem csoda.
2018. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
2. Vagyok miert kellett lepontozni???
2018. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet annyiszor hallotta, hogy rögzült. Az enyémnek ha kedve van mondja, hogy kattó mikor számoljuk a labdákat, de nem tudja, hogy miért meg, hogy mi után mi következik. Neki a kislabdák (100db-os) egyenlő a kattóvel. Egyébként még nem beszél, sőt az a pár szó sem az igazi, a védőnő mindig azzal jön számoljam össze hányat mond. Na ennyit: papa, mama, ne, mem, miau, cin-cin, papá, ki, kattó. Egyszer mondta, hogy cica, de azóta se. A környékünkön a vele egykorú gyerekek már igancsak szépen kifejezik magukat. De nem sietünk sehová, egyszer ő is fog.
2018. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Ha tudom, hogy ez a kérdés mit vált ki az emberekből fel.sem.teszem.

Persze minden gyerek másképp fejlődik, és mindenkonek a sajátja a legokosabb.

Úhy látom sokan mégsem maradtak a realitas talaján, és olyasmiket írnak ami kb lehetetlen. Vagy lehetséges de neeeeeem ilyen pici korban.

Csak ettől mások azt hiszik a gyerekük elmaradott, pedig nyílván nem. Ilyenkor 1-2 hónap is sokat számít, és nem.mond1, hogy 16 hónapos babáról beszélünk, vagy már majdnem.2 évesről.

Engem.tényleg érdekelt volna eg hozzáértő válasza, akik normalisan írtak azoknak koszi

2018. jan. 29. 13:48
 18/27 anonim ***** válasza:
54%

Pedig szerintem senki nem mondott hihetetlent. Valóban van aki gyorsabban fejlődik, van aki lassabban, de mindkettő normális fejlődési ütem.

Az én fiamról van felvétel, hogy énekel és számol, de tény, hogy több szakember mondta már, hogy jóval a kora előtt van testileg és szellemileg is. Most 3 éves, szellemi/testi érettsége alapján kb 5-nek mondják.

És semmit nem erőltetek, nem tanítom célzottan, egyszerűen szivacs az agya. A tesója pl teljesen átlagos tempóban fejlődik.

2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
El kellene fogadni, hogy nem ugyanolyan ütemben fejlődnek a gyerekek, az a legreálisabb talaj. Az egyik 6 hónaposan hasra fordul, a másik mászik. Egyik 2 évesen wc-re jár, a másik még csak ismerkedik a bilivel. Nem értem miért pont a számolás olyan hihetetlen.
2018. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne lehetseges?

Én elhiszem a te sztoridat is, de a másokét is. 3 gyermekem van. Mind másban volt kiemelkedő. A legnagyobb 18 hónaposan bármilyen 12 darabos kirakót kitett, 23honaposan már a Logico primot és a Lük 3-4 éveseknek szóló feladatait oldotta hibátlanul, de alig beszélt, mozgásában sem volt ügyes.

A középső a beszédben előzte meg a társait, másfél évesen gyönyörűen mondokazott, énekelt. Azota is ebben a menő, valasztekosan, okosan beszel, sok-sok verset, mesét tud kívülről. Ő rá se nézett a kirakóra, most 5 évesen tart a 12-esnél.

A legkisebb most 15 hónapos, eddig 8-10 érthető szava van, de szuperül formabedobózik. Majd kiderül, lesz- e valami erőssége, de ha nem, akkor sincs nagy gond.

2018. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!