Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezhet majdnem 17 hónapos...

Scsillag82 kérdése:

Létezhet majdnem 17 hónapos kisgyereknél kettes számfogalom, számértés?

Figyelt kérdés

Ma este Tejcizés után azt monta és közben mutatta, hogy: cici cici, majd mutatva: eeeee, keto...

Pda vissza számolta úgy tűnt.

Majd mutattam neki a fülemet és utána ő is megszámolta, közben mondta....eee, keee

Értheti?


2018. jan. 28. 21:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Persze,hogy létezhet,teljesen normális! És igen nagy eltérésekkel fejlődnek a gyerekek! Nálunk is a lányom születése óta "beszél".. Tudatosan 8 hónaposan kezdte, ő másfél évesen mondókázott, 10-ig számolt,stb... A mai napig folyamatosan dumál! Még álmában is! :D Viszont mozgás an lassabban fejlődött pl.. Nah a fiam ő meg 2 évesen kezdett beszélni igazán, előtte kb 3-4 szót használt! Ő nem számolt, szóval a te gyermeked ebben gyorsabban fejlődik, érdemes ezt fejleszteni otthon! :)
2018. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. jan. 31. 13:30
 23/27 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom hol rejtozik ez a rengeteg csodagyerek aki 17 hosan beszel es szamol, de en meg eletemben nem lattam ilyet eloben se jatszohazban se jatszoteten sem sehol. Szoval csoppet erdekes.
2018. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó. Tőled is csak azt tudom kérdezni, hogy amit te nem látsz, az már nem is létezhet? És nem kell - feltételezem gúnyolódva - csodagyerekezni. (Ha nem gúnyolódásnak szántad, bocs).

De eskü - csak hogy megnyugodjatok - ha lesz szabadidőm, töltök fel videót a youtubera a másfélévesemről, ahol megszámolja a mesefigurákat az ujjaival követve. (vagy sokkollak tovább és töltök olyat is, ahol 10 hónaposan egy esküvőn a táncparkett közepén táncol, tapsol, nevet egyedül, két lábon, stabilan) Bár akkor meg majd jön a "nem hisszük, meg mi a garancia, hogy annyi idős" válasz. Úgyhogy így átgondolva végülis mondhatunk bármit, mutathatunk bármit, aki a saját gyereketektől kicsit eltér, az már csak kamu lehet.

Legyetek nyitottabbak a világ felé :)

2018. febr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

Jah és még egyet elmesélek a "csodagyerekemről" (nem, nem azért, hogy dicsekedjek, csak hogy lássátok, ilyen is van)

Szóval már másfél évesen javában a Bogyó és Babóca nagy évszakos könyvéből kellett neki olvasni, végig lekötötte a figyelmét már ennyi idősen egy ilyen hosszú mese, és ahogy ment bölcsibe (szintén másfél évesen) a gondozó el volt halva, hogy mind az összes figurát (ott is volt BésB könyv) névről ismerte, és a házával párosította. Két és fél évesen szóról szóra elmondta a mesét segítség nélkül úgy, hogy közben lapozta a könyvet, és annyira megfigyelte, hogy mikor lapoztam olvasás közben, hogy tökéletesen hajtott ő is. (nyilván nem olvasott, csak megjegyezte, hogy melyik szónál hajtottam). Szóval ilyen is van. Mint írtam, egyszerűen szivacs az agya.

Tesója most 9 és fél hónapos, ő még nem áll, csak kapaszkodva, a ő még azon kívül, hogy tetete, csak brummog, visít (a nagy már mondta, hogy nem). De nem hasonlításból írtam, mert tudom, hogy egyik gyorsabban, másik lassabban fejlődik, de mind a kettő normális ütem, csak a két vége. Ennyi az egész és mondom még egyszer, nem kell hazugnak beállítani az anyát, aki ilyet mond és nem kell csodagyerekezni.

Téma részemről lezárva.

2018. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Az enyem is futott 10 hosan es lekototte a Bogyo es Baboca olvasas 16 hosan. Ezer ilyet ismerek eloben is, ez abszuolut nem atlagon feluli teljesitmeny. De az h "majdnem 17 hosan" (azaz konkretan 16 hosan) beszel ES szamol, az enyhen szolva nem hiheto. Mondjuk sztem inkabb az anyuka kepzeli bele a gagyogasba a szamolast...
2018. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Tehát az akkor másfél évesem és az egerek:


https://www.youtube.com/watch?v=e34BW70_rNk


De biztos beleképzelem a számokat.

Leírtam, hogy igen, nem ez az átlagos, de nem is annyira kirívó. El kellene fogadni, hogy attól, hogy "az én gyerekem még (!) nem csinál valamit, attól még létezhet".

És nem vitázni akartam egyáltalán, tényleg, senkivel, tényleg jóhiszeműen válaszoltam a kérdezőnek, hogy igen, létezhet, hogy elszámolt kettőig a gyereke.

És tényleg lezártam, már így is több időt elfecséreltem, mint amennyit kellett volna :)

(jah, nem nagyon szoktam a gyerekeimről posztolni, de erre büszke voltam, és ezt a videót anno feltettem a facebookomra. Ha valaki nem hiszi, hogy valóban másfél éves, belinkelem, úgy még napra pontosan is ki tudjátok számolni :)

2018. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!