Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeke (i) d születéstől...

Gyermeke (i) d születéstől iskoláskorig melyik volt a legnehezebb, illetve a legkönnyebb időszak és miért?

Figyelt kérdés
Nekem egy kétévesem és egy két hónapos ikerpárom van, érdekelne, mi vár ránk, illetve más szülők hogy érezték magukat az egyes életszakaszokban.
2018. febr. 8. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ez tök gyerekfüggő. Anyukám 5 gyermeket nevelt fel, de ki van akadva az én 2 hónaposomon, h h lehet ennyire matrica és ha én ilyen lettem volna, tuti nem lett volna 4 tesóm. 😄 Ő a dackorszakot mondja mindig a legrosszabbnak. Én még így az elején nem érzem nehéznek, bár tényleg letehetetlen a kislány. 😊
2018. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

A lányom 4 múlt. Idáig legnehezebben az első évet éltem meg. Nálunk is matrica volt ( még most is -:) ), éjjel nappal a kezemben volt. Mindenért aggódtam. Eleget eszik-e, van-e elég tejem, mikor és hogy csinálom meg a házimunkát, visszabüfizi a tejet,jaj nemhogy megfulladjon, éjjelxnappal fejtem. Szerencse, h éjjel jó alvó volt, különben összeestem volna a fáradtságtól. Nagyon nehezen szoktam meg, hogy nem az van és nem olyan tempoban, amit megszoktam. Minden lassabb, kettőt lépek előre és hármat visssza, majd megint kettőt előre.

Utána mindent könnyebben éltem meg. Amikor szaladni kellett utána, az sem volt problémás, Dackorszak sem volt kirívó, sőt sztem még most is tart. A nevelés sok kihívás elé állít, de könnyebben élem meg. Aztán lehet,hogy ha második gyerekem lenne, akkor az első évet már könnyebben venném és más időszakot éreznék problémásnak.

2018. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

4 éves a lányom, most a legnehezebb.


A dackorszakban meg meg tudtam bocsátani, mert tudtam, hogy egy 2 éves nem lát át komolyabb összefüggéseket, de mikor egy négy éves hisztizik nyilvánvaló dolgokon, akkor nincs bennem túl sok együttérzés. Sokkal nagyobbak az elvárásaim, ahogy nő, és sokkal rosszabbul élem meg, ha ezeknek nem felel meg, mert úgy érzem "már tudnia kellene".


Amúgy nem kell óriási dolgokra gondolni, hanem pl vegye fel a sapkát télen. Egy 4 éves már tudja, hogyha nem veszi fel, fázni fog a feje és beteg lesz, de csakazértis is ellenkezik. Na ezt nem bírom, még úgy sem, hogy ritkán van.

2018. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Onnantól nehéz, hogy dolgozni is kell. Amíg itthon voltam mindent meg tudtam oldani.
2018. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az első év volt a legnehezebb. Nagyon hasfájós és sírós baba volt a fiam. Még közel egy évesen is volt, hogy végig sírt napokat.
2018. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Az első pár hónap, mikor alig aludtam, ill. nagyon gyakran szopizott. Igaz 2 evesen aludta át az ejszakat csak, de az már elviselhető. Még csak két éves, így valódi dackorszakról nem tudok nyilatkozni. De most pl beteg a fiam. Na az amit igazán nehezen viselek. Tehetetlen vagyok. Nyűgös, értem, de kikészít, plusz sajnálom és dühös vagyok, hogy nem tudok segíteni. Már lassan másfél hónapja. Ez ami kikészít. Szerintem ez minden életkorban a legrosszabb. Igazából élveztem nagyon kb 6 hónapos korától kezdve 1,5éves korig. Ott volt egy kis visszaesés, majd megint hiperszuper. Csak most beteg...
2018. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Gyönyörűen le lett pontozva mindenki. :D Nem is értem, hogy ezekben a válaszokban mi nem volt hasznos. A kérdésre válaszolt mindenki.
2018. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!👍 A lepontozást én sem értem, valakinek ez a hobbija, válaszadóként én is gyakran tapasztalom. 😔
2018. febr. 20. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!