Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
Van egy idős néni szomszédunk, eddig jóban voltunk vele, mindig leálltunk beszélgetni. Amolyan kotnyeles típus, mindenbe beleszól hogy hogy kéne csinálni, eddig mosolyogva leráztam ha rámenős volt de a tegnapi kiverte a biztosítékot már. Tegnap raktam bele a babakocsiba a gyerekeket (3 és 1.5 évesek) erre meghallja hogy kint vagyunk, kijön, nem is köszön csak a nagyobbnak mondja: hát hová visz titeket anyátok? Ilyen időben?! Hát hova mentek esik az eső?! Nem szóltam semmit mert már itt kezdett felmenni az agyvizem.. Erre engem is megszólít hogy hova viszem őket? Mondom leugrunk boltba mert nincs otthon kaja és vásárolunk. Na de ilyen időben hogy viszem ki őket?? Hát egy falat kaja sincs itthon hogy esőben megyünk a boltba, megázunk különben is miért nem férjem vásárol be és tiszta hülyeség ilyen időben kimenni. Nem tudok jobb szót rá, össze vissza károgott meg sopánkodott. Annyit szóltam neki vissza hogy Ibi néni, a mi dolgunk!! Na de mégis, messze megyek a gyerekekkel?? Nem válaszoltam majd még párazor megkérdezte rávágtam hogy NEM, VISZLÁT!! Bepöccentem és elhúztam gyorsan a babakocsival együtt. Mi köze hozzá? Megjegyzem 7 perces séta volt a boltig és én 3 perces szakason áztam (csöpörgött csak), a gyerekek nem, mivel kupolás lábzsákos az ikerkocsink. Más akkor hogy viszi oviba és iskolába a gyerekeket? Tudom most azt mondjátok majd minek foglalkozok vele, de az a baj hogy én minden nap összefutok vele mert ott jövünk le az ajtaja elött a lépcsőn..Az elet legaprobb dolgaiba is beleszol, mikor megyunk ki, mit fozok, miert nem adom bolcsiba a nagyot, a kicsinek miert fogom a kezet, igy nem lesz onallo sose. Múltkor azt kérdezgette fejhangon hogy ugye nem akarunk több gyereket? Allandoan sopankodik hogy ket kicsi gyerekkel milyen nehez lehet nekem amugy meg en nem szoktam neki panaszkodni. Mivel nagyon szereti a gyerekeket, mindig kijott, hozott kis csokikat, mandarint stbt es a fiam kezebe adta.. Na de most mit csinalnatok vele? Osszeveszni nem akarok vele merthogy eleg kellemetlen lenne minden nap ugy osszefutni vele de milyen szoveggel razhatnam le? Ha nem veszi a lapot hogy ne szoljon bele mindenbe?
2018. febr. 9. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

En ignoralnam, levegonek neznem, csak koszones.

Bunkosag , de az is az amit o csinal.

2018. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj, még mindig jobb, mint egy olyan szomszéd, aki azért zaklat folyton, mert éjjel szívod a gyerek orrát, vagy este 8 óra 10 perckor áll le a mosógép, vagy miért zajongtok állandóan, közben 3 napig otthon sem voltatok, hanem a nagyszülőknél az ország másik végében, stb.


Tudom, hogy ez a nő idegesítő, és már annyira le szívja az ember energiáját, hogy már fél kilépni a lakásból, mert a nő egyből ott terem, de sajna nem tudsz ellene tenni, csak marha gyorsan válaszolni egy igen/nem-et és lelépni, vagy elköltöztök, ha nem bírod kivárni, amíg eltávozik. (Tudom csúnya így, de ez van.)


Az, hogy magánügyekben vájkál, szerintem inkább az öregségnek mondható be. Igaz, nem mentség rá, de mégis lehet, hogy egyedül van, a kutya nem néz rá, és ti vagytok a kapcsol a külvilággal. Ráadásul lehet, hogy egész életében ilyen őszinte és (nem akarva bántó) megnyilvánulású volt. (Mint pl. a régi falusiak, amikor bemegy a Jóska egy kiló kenyérért, és a pultos 40 éves (nem öreg) nő fennhangon megkérdezi tőle, hogy na és kiderült-e már, hogy ínyére van-e a Mari, mert akkor ideje lenne elvenni. Miközben ezt hallja az egész bolt. És a pultos nem rosszindulatból égette be Jóskát, hanem egyszerűen ő ilyen nagyon-nagyon egyszerű asszony, akárcsak az idős szomszédnéni).

2018. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

2# ilyen esetben hidd el h nem vigasztalo az h lehetne rosszabb.:D

Ugyanilyen szomszedasszonyunk van.. valami borzalom. Már-már zaklatásnak érzem, es hiaba nézem levegőnek. Nem fogja fel h nem kértem tanácsot és h törődjön saját dolgával

2018. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajna nincs rá jó gyógymód, mert vagy te leszel vele bunkó, hogy leszálljon rólatok, vagy semmibe veszed (vhol ez is bunkóság és nem biztos, hogy használ), vagy elköltöztök, vagy szenvedve megvárod, míg meghal és megszabadultok.

Tényleg más lehetőség nem igen van. Én sem tudnám, hogy adott esetben mit csináljak, mert sajnálom is, bunkó sem akarok lenni, de idegroncs se.

2018. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
amugy igaza van a kettes valaszadonak is, meg hat szegeny egyedul el ki se tud lepni a hazbol ea a lanya vasarol neki es viszi le a szemetet, o latogatja. Ezert nem akarok bunko lenni. De mar en sem birom idegekkel. Igen egesz eleteben ilyen kotnyelea tipus volt nem csak velunk ilyen. Ha valami beleillik a vilagkepebe akkor "jólvan kislanyom, jól teszed azt!" Vagy ha nem akkor szid ossze vissza.. mar probalok minel kevesebb informaciomorzsat megosztani vele de mindig kerdezget en meg valaszolgatok neki minel rovidebben de azert h ne legyen bunko.. azert nem akarok h meghaljon de jo lenne ha venne a lapot, tobbszor volt h nem valaszoltam a morgasaira meg keretlen jotanacsaira de o akkor is csak fujta a magaet.
2018. febr. 9. 15:47
 6/14 A kérdező kommentje:
Meg ha nagyon ramenos lenne ujra akkor gondoltam azt mondom neki hogy nem tartozok beazamoloval szerintem, jo ez igy nekunk, mi eletunk.. ez is bunkosag.. de remelem mar leesik neki a tantusz anelkul h komolyabban beszolnek neki meg nem is akarok egs 85 evea neninek.
2018. febr. 9. 15:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Témát váltasz. Mondja hogy ilyen esőben kimentek? Erre Te:

-Jaj Ibi néni és mit tetszett főzni?

vagy

-Jaj Ibi neni kepzelje megint olyan ronda csoffadt almák voltak a piacon.


Egyszerűen térítsd el a témát!

2018. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Egy kis faluban lakunk, kb. 10-12 idős néni van az utcánban és mind ezt csinálja :) egyik fülemen be, a másikon ki. Nekik már nincs jobb dolguk, rájuk hagyom.
2018. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
koszi,akkor lehet csak en reagalom tul. Hat ez a temavaltas eleg erdekes lenne, nem dilis a no amugy teljesen ep a kora ellenere csak idegesito.
2018. febr. 9. 19:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a témaváltást: nekem bejött már pár nénikénél!
2018. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!