Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok ilyen...

Ti mit csinálnátok ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
Van egy idős néni szomszédunk, eddig jóban voltunk vele, mindig leálltunk beszélgetni. Amolyan kotnyeles típus, mindenbe beleszól hogy hogy kéne csinálni, eddig mosolyogva leráztam ha rámenős volt de a tegnapi kiverte a biztosítékot már. Tegnap raktam bele a babakocsiba a gyerekeket (3 és 1.5 évesek) erre meghallja hogy kint vagyunk, kijön, nem is köszön csak a nagyobbnak mondja: hát hová visz titeket anyátok? Ilyen időben?! Hát hova mentek esik az eső?! Nem szóltam semmit mert már itt kezdett felmenni az agyvizem.. Erre engem is megszólít hogy hova viszem őket? Mondom leugrunk boltba mert nincs otthon kaja és vásárolunk. Na de ilyen időben hogy viszem ki őket?? Hát egy falat kaja sincs itthon hogy esőben megyünk a boltba, megázunk különben is miért nem férjem vásárol be és tiszta hülyeség ilyen időben kimenni. Nem tudok jobb szót rá, össze vissza károgott meg sopánkodott. Annyit szóltam neki vissza hogy Ibi néni, a mi dolgunk!! Na de mégis, messze megyek a gyerekekkel?? Nem válaszoltam majd még párazor megkérdezte rávágtam hogy NEM, VISZLÁT!! Bepöccentem és elhúztam gyorsan a babakocsival együtt. Mi köze hozzá? Megjegyzem 7 perces séta volt a boltig és én 3 perces szakason áztam (csöpörgött csak), a gyerekek nem, mivel kupolás lábzsákos az ikerkocsink. Más akkor hogy viszi oviba és iskolába a gyerekeket? Tudom most azt mondjátok majd minek foglalkozok vele, de az a baj hogy én minden nap összefutok vele mert ott jövünk le az ajtaja elött a lépcsőn..Az elet legaprobb dolgaiba is beleszol, mikor megyunk ki, mit fozok, miert nem adom bolcsiba a nagyot, a kicsinek miert fogom a kezet, igy nem lesz onallo sose. Múltkor azt kérdezgette fejhangon hogy ugye nem akarunk több gyereket? Allandoan sopankodik hogy ket kicsi gyerekkel milyen nehez lehet nekem amugy meg en nem szoktam neki panaszkodni. Mivel nagyon szereti a gyerekeket, mindig kijott, hozott kis csokikat, mandarint stbt es a fiam kezebe adta.. Na de most mit csinalnatok vele? Osszeveszni nem akarok vele merthogy eleg kellemetlen lenne minden nap ugy osszefutni vele de milyen szoveggel razhatnam le? Ha nem veszi a lapot hogy ne szoljon bele mindenbe?
2018. febr. 9. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Esetleg párszor bevethetnéd a "most sietünk ,viszontlátásra" szöveget és ezzel dogod magad és elmész. Tényleg nem szép de nehogy már rád telepedjen.
2018. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer pont rosszkor okoskodott és úgy istenesen elküldtem az anyjába, azóta meghúzza magát :)
2018. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez jó! Szerencse hogy nem él írországban mert itt mindig esik! 😄 képzeld ha sose mennénk ki... Hagyd rá! Egyik fülön be másikon ki. Sok öreg ilyen. Magányos, kotnyeles... nem szabad megbántani őt! Tudom nincs sok türelmed hülyeségekkel szemben mert van 2 kicsi. Nekem is van tudom milyen ez... De a néni nem akar rosszat és lehet ha úgy adódik még segíteni is tud egy pár percre valamiben ha a gyerekek nagyobbak lesznek. Biztos neki is örömet okozna. Próbálj a bosszúságod ellenére kedves lenni. A gyerekeid is látni fogják hogyan viselkedünk egy időssel szemben..Az életben legtöbbször azt kapunk amit adunk.
2018. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szegeny Ibi neni, mar nincs koztunk, iden eltavozott az elok sorabol. Bizony ha ragondok most is konnybe labad a szemem :( nem kellett volna ilyen kerdest kiirnom, csak epp rossz idoszakban voltam.. Igaz kotnyeles volt de tele volt szeretettel! Bar visszamennek meg egyszer az idoben hogy lathassam. Egyebkent szerettem, ez a kerdes akkor szuletett mikor kicsit besokalltam tole de aranyos neni volt.
2020. dec. 28. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!