Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyerek elrontott...

5 éves gyerek elrontott nevelését még helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés

Nem szépítem és nem mentegetem magam, én szúrtam el, a gyerekem a fejemre nőtt, egy kis zsarnok lett belőle. Mivel tudom, hogy én szúrtam el, azok a hozzászólások most nem segítenek, hogy "így jár az, aki.....".


Viszont ha valaki abban tud segíteni, hogy innen hogyan lehet a helyes irányba terelni a dolgokat, annak nagyon hálás lennék.


Még annyit, hogy szeretettel neveltük, tiszteletben tartva őt, de ha valamit helytelenül csinált, sosem hagytuk annyiban, elmondtuk, elmagyaráztuk, hasztalanul. Szándékos rosszaságért volt büntetés, de nem látszott, hogy látná az összefüggést a tettei és a büntetés között. Így van a mai napig. Ütni-verni nyilvánvalóan nem akarom, nem is lenne értelme, pofozkodást ne javasoljatok.


2018. febr. 10. 13:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is ugyanaz ötlött be, mint a 18:19-es válaszolónak. Lehet, hogy nem a nevelés következménye a kisfiad viselkedése, hanem a szülés körüli komplikációk okozzák. Sok gyerekre ráfogják, hogy rossz és neveletlen, pedig egyáltalán nem erről van szó. Egy rossz gyereknél nem gondolják azt, hogy talán beteg. Nagyon sok lehetőség van a fejlesztésre, ha úgy látod te is, esetleg ilyesmi állhat a háttérben.
2018. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

7-es: ez az elmélet. Őt kicsi kora óta minden döntésbe bevontuk, amiben kompetens volt. Pl. abban nyilván nem dönhetett, hogy kell-e reggelizni, de kétféléből mindig választhatott, vagy abban, hogy melyik pulcsit veszi fel, melyik kesztyűt, stb. ez simán két éves kora óta így van. Nem azért uralkodó típus, mert így jön ki benne a sok elfojtás.


vacsi kiborítás: írtam, hogy légből kapott példa arra, hogy olyankor könnyű egyenes következményeket mutatni, és azt is írtam, hogy ő nem ilyeneket csinált, hanem inkább nekem jön, üt, stb. boxpárnánk is volt, de a fiam nem volt olyan udvarias, hogy mindig akkor kapjon dührohamot, amikor a boxpárna a közelben volt, meg mondta is, hogy az nem ugyanaz, mint nekem odasózni:(

2018. febr. 10. 20:57
 13/36 anonim ***** válasza:
55%
A pszichológus nem akarta kimondani, de vagy a következő kirohanásánál rácsapsz egyet a seggére vagy 16 évesen rendőrökkel viteted el otthonról. Döntsd el melyik humánusabb és melyik okoz neki nagyobb törést.
2018. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden további választ. Igen,a kisfiam ADHD-s, pszichiáter diagnosztizálta, de az óvónők szerint simán csak elevenebb gyerek, akit a következetlen, nem elég szigorú nevelésem hozott erre a szintre. Most már az oviban is vannak problémák, szakértő bizottság is fogja vizsgálni.


Én meg őrlődöm, mert mindvégig tudtam a szívem mélyén, hogy kicsit más, mint a többiek, és sok simlisségének nem volt elég erélyes következménye, mert azt éreztem, nem lenne teljesen igazságos, mert nem 100%-ban tehet róla, hogy kijönnek belőle ezek a rossz dolgok.


Én is azt éreztem, hogy az ütés minta is. Nincs kis ütés és nagy ütés. A kicsinek többszörösen sincs értelme, mert akkor ütöttem is, meg bolondot is csináltam magamból, hiszen a gyerek nem érezte a fájdalmat, amit más érez, amikor ő üt, esetleg kér még egyet az enyhe legyintésből. Az erős ütés meg bántalmazás, végképp nem érem el vele, hogy ne akarjon bántani másokat.

2018. febr. 10. 21:08
 15/36 A kérdező kommentje:

13-as: hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem csaptam rá még sosem, amikor már tényleg minden határon túl ment. Megtörtént, mert voltam már olyan kétségbeesett és tehetetlen, hogy visszaadtam, és olyan is, nagyon durva eseteknél, amikor büntetésből kapott. Ezek számomra a hibáim lajstromát hosszabbítják, és nem tudok kiállni amellett, hogy eredményes és célravezető nevelési módszer az één gyerekemnél, hiszen nem is értem el vele semmi eredményt, illetve annyit, hogy ha ő üt, most már bármikor mondhatja, hogy mi az, hogy nem szabad ütni, amikor én is megütöttem.


Én azt gondolom, hogy egy eleve könnyebben kezelhető gyerek esetében alapos ok esetén egy jól időzített fenekelés vagy tasli nagyon eredményes lehet. Más esetekben meg olaj a tűzre, mint pl. nálunk is.

2018. febr. 10. 21:14
 16/36 anonim ***** válasza:
39%
Hát elég szomorú, ha szakember kézrecsapást javasol. És a bölcsis gondozó korábbi hozzászólása is ledöbbentett, akármilyen picit is, de visszaütöttél???És erre biztatod a csoporttársat is?Ez nagyon gáz...
2018. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Az ADHD-s és a SNI gyerekek egészen más fejlesztést igényelnek és náluk sajnos nem válnak be alapvető vagy megszokott nevelési típusok vagy attitűdök, még talán rossz irányba is viszik őket (nem tudnak mit kezdeni a rájuk ruházott szabadsággal). Innentől kezdve a szakemberek felé vezet csak az út. Egy kisgyerek 5 éves koráig sok nehéz időszakon megy keresztül, ne felejtsük el a dackorszakot, ne hibáztasd magad, hogy nem hallgattál a megérzéseidre. Erre egy anya sincs felkészülve, senki nem gondolná, hogy egy dühroham nem a dackorszak miatt van, hanem egy születéskor történt trauma következménye. Nagyon sokan vannak hasonló cipőben, és bár nem ismerem a történetedet, az orvost hibáztattad, bár lehet, hogy éppen ő próbált korrigálni. Egy szülés során sok komplikáció lehet, pl. a köldökzsinór miatt oxigénhiány, ezt nem lehet előre látni. Az ellened történő erőszak az ő esetében nem az, aminek látszik. Nagyon kötődik hozzád és szeret is téged, jól gondolom, hogy mást nem bánt így?
2018. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Én vagyok az első számú boxzsák, de az oviban is földhöz csap dolgokat vagy előfordul, hogy nekimegy annak, aki feldühíti.
2018. febr. 10. 21:39
 19/36 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy gondolom, hogy az oviban őt ért negatív vagy számára feldolgozhatatlan eseményeket, rajtad vezeti le, mert tudja, hogy veled megteheti, hiszen az anyja vagy. Mindenesetre nem egy elrontott nevelésről van szó. Szerintem keress olyan szülőket, akiknek ADHD-s gyereke van, ők tudnának biztosan segíteni. Vannak speciális tornák, terápiák.
2018. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
51%

9-es vagyok. Akkor úgy tűnik, nem véletlen a hasonlóság.

Amit írtál, hogy olaj a tűzre... Hát, én is pont ezt szoktam mondani, amikor valaki azt javasolja, hogy üssem meg. Régebben velem is előfordult, ha nagyon bepipultam, hogy odacsaptam, de pont ellentétes hatást váltott ki, mint amit vártam. Addig csak dühös volt, utána pedig mint egy kis vadállat. Most már eljutottunk oda, hogy jobban tudja türtőztetni magát, elindul felém, dühöng, de nem bánt. Régebben sokáig tartott, mire meg tudott nyugodni, most csak pár percig tart, és bocsánatot is tud kérni. Ezt csak azért írom, hogy lásd, jobb lesz a helyzet idővel, de azért fontos lenne a fejlesztés.

Sokat olvastam erről a "betegségről", és én már nem hibáztatom magam, hogy ilyen lett. Sőt felfedeztem, hogy a családunkban több ADHD gyanús ember is van, tehát a genetikai háttér elég valószínű.

2018. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!