Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogyan lehet ügyesen...

Anyukák, hogyan lehet ügyesen spórolni egy háztartásban baba, kisgyermek mellett? Ti hogy csináljátok? Ügyes, okos praktikákat várok!

Figyelt kérdés
Semmi egyéb oka nincs a kérdésnek, csupán kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan spóroltok? Minden érdekel!

2018. febr. 16. 11:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%

Nalunk is a havi nagybevasarlas jott be.plusz mindig figyelem az akciokat.ha van meg fel uveg mososzerem,de epp akcios akkor veszek.pelus,popsitorlo szinten.tusfurdot babat veszunk,sokszor akcios a tescoban.(2araert kapsz 3at)

Mindig ugy idozitem a bevasarlast,hogy legyen akkor akcios kupon az ujsagban.osszegyujtok 5-6 db ot es ugy megyunk(alt.10.000ft utan 1000 ft os kedvezmeny van.igaz,hogy ilyenkor a penztarnal 10 ezrenkent meg kell allni,de kb teszek ra)

Hust is egyben tobbet,akciosan veszek a metroban.sajtot is es mennek kiporciozva a fagyiba.

Ebben a honapban pl a ket boltban othagyunk 100 ezret,de azota csak pekaru lett veve,semmi mas.es ebben van 2x4csomag p.torlo,2 csomag libero,2 mososzer,ruha a picinek es minden mas ami egy haztartasba kell.

Sporolunk meg a ragcsan,a metroban veszunk aros mogyoros kukacot egy egesz dobozzal(azt hiszem 22 vagy 24 van egy dobozban)es aros party mixet.ezeket ropgtatjuk este filmnezes kozben,es a gyerekek is ezt kapnak hetvegen.alt 2 honapra eleg.a chional lenyegesen olcsobb.

Sokszor hasznalok ecetet takaritasra es a feher ruhakhoz is azt teszek oblito helyett.vizko ellen a legjobb,es nem kerul 800-1000ft ba egy uveg.

2 naponta fozok,csak kulonleges alkalmakkor rendelunk pizzat pl.

Szorpot iszunk nem colat,fantat es tarsaikat.

Sokszoor veszek hasznaltan ruhat a gyerkocoknek.nem ajandekozom el ismerosnek rokonnak a dragabb cuccokat hanem eladom(pl.vabakocsi,tricikli,kisagy)

2018. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Kiegészítem még azzal,hogy ami nem kell,azt eladom.Ezzel is lehet sokat spórolni. Minimál életmódra berendezkedni,pl.nem tudom ti hogy vagytok vele,de én rengeteg kozmetikumot tudok felhalmozni,ez is pénz,nem is túl gazdaságos meg nem is jó.Néhány termékkel rengeteget lehet spórolni,pl egy tégely shea vaj jó teste,arcra,szemkörnyék ápolónak,babapopsira,kézre stb stb. vagy ami nekem elég vicces,de a lányom oda van a szappanért.A rendes normál szappanért.Mivel neki már a tusfürdő a természetes,ezért a szappanra igazi kuriózumként tekint :)
2018. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%

Én is mindig az akciókat figyelem, 3-4 különféle boltba járok, mikor mi akciós.

Autónk nincs, így nagy bevásárlás kilőve, átlag 2 naponta járok boltba.

A spart azért szeretem, mert ott az aznap lejáró termékeket ( hús, tejtermék, zöldség-gyümölcs, pékáru) mindig leakciózzák, hús pl. szinte csak így veszek 30-40-50%-os kedvezménnyel, ha találok többféle jó áron lévő húst, akkor veszek többet és mind lefagyasztom.

Banán, avokádó amit leakcióznak féláron, az a legfinomabb hisz pont jó puhára érett :)


Ruhákat javarészt turkálóban veszünk, szép, újszerű darabokat lehet ott találni. Tisztítószert szinte nem kell venni, amit lehet ecettel mosok, az pedig olcsó.

Télen nem fűtünk csak max. 18 fokra, ez elég is, inkább felveszek 1 réteggel többet. Egészségesebb is, mint 23-24 fokban főni.

2018. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

En probalok tobb napra fozni amibol az apa is el tud vinni a munkahelyere es nem kell a varosban megvennie az 1500ft-os menut naponta.

Ideny zoldseget, gyumolcsot fagyasztok. Hazilag keszitek fillerekbol kenyeret (gep nelkul) es pizzatesztat. A kesz pizza is lefagyaszthato, mint egy bolti. Ha tobbet keszitek es fagyasztok akkor csak ki kell venni a fagyasztobol ha vendegek jonnek, nem kell darabonkent 1000 ftert megvenni.


....de mindezek ellenere is sajnos nagyon nehez sporolni. Ha minden jol megy, olyankor tuti, h meghibadodik, elromlik valami, es mar lehet is 10ezreket kolteni a szerelesre..:(

2018. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

Elkerülöm az édesített tejtermék pultot. Csak az alap termékeket veszem (joghurt, túró, tejföl, tej vaj vagy margarin), a pudingot, túrókrémet, gyümölcsjoghurtot én készítem otthon.

Nem veszek fűszekeveréket és semmilyen "alapport". Van szakácskönyvem és a leírtak szerint főzök sajtmártást, chilis babot... Lehetőség szerint kerülöm a bolti süteményeket is. Három fánk árából én egy tállal sütök, és ami nem fogy el, megfagyasztom későbbre.

2018. febr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%

Sok dologban egyet értek az előttem szólókkal.


- Nagyon fontos hogy az ember ritkábban menjen a boltba, ne napi rendszerességgel, és ha megy célirányosan listával a kezében (és tartsa is magát az előírásokhoz ne csábuljon el pl.: péksütiknél sem).


- Érdemes az akciókat kuponokat figyelni, de ésszel. Csak azért 10.000ért venni plusz felesleges dolgokat, hogy az 1000Ftos kupont felhasználjam nem kéne. Pláne úgy nekiinduli egy leárazott időszakba akármilyen botnak, hogy kimondott célja nincs az emebrnek. Mert az eredmény az lesz, hogy jól bevásárolunk - igaz jó áron, de nem biztos, hogy szükséges dolgokat veszünk.


- Autóhasználat csökkentése. Használjunk minimálisan autót csak azért elpöfögni egy helyre, mert van hozzá kuponom nem biztos, hogy megéri. Inkább babakocsival sétáljunk minél több helyre gyereknek is jót tesz a levegő és nekünk is a mozgás. Pl.: 15-30 perce séta távra lévő posta, játszótér, vagy nagyobb tesóért oviba, suliba vagy bárilyen helyszínre menni gyalog; minél többet mellőzük az autót. A benzin is drága, mi is belustulunk és baromi káros egy autra nézve a sok rövid táv jobban amortizálódik, mint egy több ezer kilómért rendszeresen megtevő másik autó. És ügye ha amortizálódik a szervíz is drágább, megjavítani ezt-azt, felmerülhetnek hirtelen jött nagyobb kiadások a kocsira.


- Ha valamit folyamatosan használunk és jó áron van érdemes belőle többet venni, persze itt is fontos a mértékletesség, hiszen akciók mindig is voltak és lesznek. Én így vagyok ezzel pl.: mosószerekkel, wc illlatosítóval, popsitörlővel, eldobható pelnkával.

A gyereken soha nem spórolok, viszont ha ügyes az ember jóval olcsóbban megveszi a DMben a pempers pelust mint pl.: dm saját márkásat - nekem ez mindig sikerül hisz bizonyos időközönként van -15 vagy akár -25% a pempers termékekre arra még rádobok egy végösszeg minusz 10% kupont és máris a lehető legolcsóbb áron vettem pelust, mégis minőségit.


- Ami nem kell szabadulj meg tőle, nagyon egyszerű ingyenes portálokon kinőtt babaruhát/gyerekruhát, megunt játékokat jó áron eladni. Igaz kissé időigényes fotózgatni, feltölteni, de hidd el megéri a fáradozás. Ingyenes hírdető portálok pl.: helyi facebook csoport vagy jófogás, vaterát nem ajánlom mert ott fizetni kell. Felesleges spájzolni, kivéve ha kis korkülönbséggel szertnél egyből egymás után annyi gyereket amit terv szerint volt. Simán átforgathatod a pénzt, amit eladtál abból az árból veszed meg a szükséges soron következő méretet.


- Te is sokat tudsz spórolni azzal, ha neten veszel meg dolgokat. De jól figyelj a posta mindig megdobja az árat, azt is kalkuláld bele, ha azzal kb ugyanott vagy akkor inkább ne vedd meg. Én személy szerint a személyes átvételt prferálom több okból kifolyólag, mert sokszor a fotón minden szebbnek is látszik.


- Gyerekruhák - néha pimaszul alacsony árakra leviszik a kis ruha árakat pl.: tescoban lidlben én ilyenkor az alap darabokból is simán veszek előre, de itt is a hangsúly a mértékletesség mi az amire valóban szükséged van, mert ha mindig veszel 92es bodykat rugikat mire oda jutsz lesz mindenből vagy 50 darab? de annyi meg minek?! Alap daraboknak mondanám egy babánál: a bodyt, rugit (főleg 74 méretig szinte csak ilyet adunk rá), nagyobb méretben nadrág-pulóver-leggingsz. Ha olcsóbban beszerezheted az újat mint használtat szerintem érdemes előre venni csak mértékkel.


- Átgondolni miért adsz ki pénzt. Én nem szeretek a gyereken spórolni, de hidd el nekem a játékok 90% pénzkidobás, haszontalan vacak, akármilyen minőségű csúcs szuper, hülyeség az egész. Ne halmozd túl játékokkal a gyereket akármilyen jó áron veszed meg, legyen kevés de minőségi alap darab. Ami meg nem jött be - úgy hogy megvártad vele az ajánlott korcsoport besorolást és nem volt teli találat (én nem úgy hogy jóval előtte nyomtad a kezébe,mint ahogy ajánlották) add el még mielőtt tiszta szutyok lesz vagy tárolás alatt megsérül pl.: ráléptek. Ami nem jött be egész egyszerűen nem kell. Olcsó kínais autók figurák mind kuka akármilyen jó áron van bóvli kacat az egész ha kapod add el mielőbb, te ne vegyed meg. Vegyél helyett minőségit akár használtan akár akciósan újat pl.: wow, lena.

A gyerek úgy is azzal akar játszani amit a te kezedben lát, nagyon hamar beindulnak a szerepjátékok, amikhez bőven talál valódi tárgyakat is felesleges hozzájuk gyerekjátékokat beszerezned. Ha már veszel maradj a keratív gondolkodást és közügyességet fejlesztő alap daraboknál. Pl.: építőkocka (1. mega bloks 2. dupló 3. legó), formabedobó, kirakó, labda, mágneses rajztábla, ceruza & papír, pötyi, fogllakoztató füzetek., gyurma, gyöngyök, homokozós játékok, járgányxok (motor, futóbringa, pedálos binga, bébitaxi), hinta. Nagyon fontos játékok ezek már egészen pici kortól az iskolai életre erősítik a gyereked elméjét és kezét, idegrendszerét.


- Előre soha ne vegyél játékot akármilyen jó áron is veszed, mert annak mindig az lesz a vége, hogy mire az alkalomhoz érsz a gyereknek már változik az érdeklődése, és ha teheted az aktuális kedvencet amúgy is megveszed.


- TV használat csökkentése. Tök feleslges ilyen-olyan hiper szuper előfizetés. Ezen is lehetne spórolni, ingyenes csatornákból is van azért már kínálat. Meg aztán sokkal tartalmasabban is eltelik az idő ha nem a tv előtt aszalódik a család, pláne ha már van ovis, suli, bölcsi gyermek is annyira kevés időt tölthet velük az ember. Mese is többet ér olvasva mint nézve. Az meg hogy rágcsi a tv elé - már boccs a megjegyzését, nagyon nagy butaság, miért szoktatnánk ennyire egészségtelen életmódra az első pertől a gyereket? Ha már ropogtatni akarsz ott a kölesgolyó, vagy inkább vágj fel nekik gyümölcsöt, répát.


- Raktározást sem javaslom nagyon. Főleg ételből, szerencsére elmúltak a háborús időszakok, hogy mindenből raklapnyit bespájzoljon az ember. És bizony a fagyasztó is árammal működik az is pénz pláne ha nem a legújabb ++Aod van. Az összes bolt tele van étellel akciók minden nap vannak, minek pékárút és társait lefagyasztani?! Az más ha a kertben terem bion ez-az,vagy lefagyasztod, vagy befőzöl lekvárt & befőttet ,vagy horgásztok és fogtok sok halat - naná hogy ezeket elteszi az ember későbbre de azt amit folyamtosan lehet kapni, minek spájzolni??

Azt megétrem ha lát leakciózva húst és vesz pár tálcával belőle, de itt a hangsúly a mértékletességen van. Viszont pékárút sajtot fagyasztani szerintem nem anyira okés.


Én sem így indultam a kezdetekben, viszont az évek alatt nekem ezek jöttek le. Remélem tudtam hasznos tanácsokat adni másnak is 3 gyermekes anyuka ( 5,5 éves kisfiú, 4 éves kisfiú, 20 hónapos kislány)

2018. febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

én voltam a hosszú 2018.02.19. 13.14es hozzászóló :-)


Annyival folytatnám, hogy nem csupán anyagi okokból kifolyólag, hanem sima praktikusságból is kifolyólag én azt javaslom mindenkinek, ne csináljon a házából raktárt.


Amire nincs szüksége és amíg csak teheti, mert van még rá ideje a munkába visszamenetel előtt szelektáljon és ha teheti adja el, nagyon sok pénz vissza tud jönni és lélek és a ház is tisztul.

Ha meg nem kell senkinek ellenben még használható dolgokról van szó (nem selejtes lyukas cipőről, vagy szakadt lyukas ruháról, vagy törött játékről - mert ezeket automatikusan a kukába rakja) adományozza el, ha nem tudja hova kérjen segítséget pl.: védőnőtől. Hidd el a gondviselés visszadja neked is. És az is annyira jó érzés, és az otthonod is élhetőbb lesz a sok lom nélkül.


1 gyerekhez nagyon sok dologra van szükség ruhák, bútórok, játék (bár ezt már kiveséztem felesleges a sok). Iszonyat sok dolog ha az ember nem szelektál folyamtosan könnyen elszabadulhat a lomtár érzet az egész házban bármilyen precízen vákumszatyorban vagy ügyes játéktárolóban oldod meg a pakolást. Hidd el nem tesz jót ez senkinek sem, neked is nehezebb így takarítani és a gyerek is túl sok ingernek van kitéve, tök feleslegesen.

2018. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen a részletes választ, örömmel olvastam! Megfogadom a praktikáidat! Még nagyon az elején vagyok az anyaságnak, és fiatal nő létemre a háztartási spórolásban sincs sok tapasztalatom, de megfogadom amiket írtál! Köszönöm, hogy időt szántál rá, hogy ilyen részletesen leírd mindezt! :) Azért tettem fel itt a kérdést, mert szeretnék mindent a lehető legjobban, legokosabban csinálni, és érdekel, hogy tapasztalt, ügyes háziasszonyok hogyan csinálják. Még egyszer köszönöm, hogy időt szántál erre, és mindenkinek köszönöm a tippeket, ötleteket!
2018. febr. 19. 14:44
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Jezusom mekkora hulyesegeket irnak nehanyan...

Tv hasznalat csokkentese: hagyjuk mar, internet+tv csomag van mindenhol kedvezmenyesen, nem is lehet kivenni belole a tv szolgaltatast..

Babakocsis bevasarlas auto helyett: Ez most komoly? Veszel egy tejet, lisztet es mososzert, maris 5 kg-nal tartasz es meg semmi kajat nem vettel :D aztan told haza a gyerekkel a nagybevasarlast: D

Hasznalt dolgok eladasa szemelyes atvetellel: a megbeszelt talalkozora 20bol 1 megy el, hiaba szantal ra szemelyenkent 2 orat, hogy egyeztess vele (plussz: keszits 10 fotot a termekrol, keresd elo a blokkjat, mericskeld le, igazodj a napirendjehez, aztan varsz ott mint a hulye es el se megy a talalkozora). Ha ennyi idod van, vallalj reszmunkaidos allast inkabb...

2018. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Utolsó: Hát el kell, hogy mondjam, hogy mi jelenleg több, mint 5000 Ft-ot spórolunk havonta azzal, hogy lemondtuk a tv előfizetést...

Ja, és egy rakás dolgot adtam el, és mindig úgy intézem a személyes találkozókat, hogy a lakóhelyemhez közeli átvétellel, ami egy kellemes séta alkalmával megoldható, sose futottam még emiatt felesleges köröket

2018. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!