Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 évesen kétkezes?

5 évesen kétkezes?

Figyelt kérdés

Mi a teendő, ha az óvoda szerint nem gond?

Jobb kézzel eszik, bal kézzel rajzol.

Hogyan lehet így megtanítani, melyik a jobb és a bal keze?


2018. márc. 15. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Meg fogja tanulni, de gyanús, hogy balkezes lesz. A jobbkezesek mindent jobb kézzel csinálnak.

Nagyobbik lányom most 8 és fél éves. Szintén váltott kézzel csinálta a dolgokat oviban (vagyis valamit ballal, valamit jobbal.)

Megtanulta, melyik a bal és melyik a jobb keze, de balkezes lett.

(Unokahúgom is annak indult, a nagyszülőknek nem tetszett, átszoktatták, nagyon nem tett jót :/)

2018. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Örülj neki. A kétkezesség magasabb intelligencia jele, semmiképpen se rossz dolog. Majd ő tudja, hogy melyik kezével mit csinál. Én balkezez lettem volna, de óvodában, még a 80-as években átszoktattak jobbkézre ("a szép kezeddel rajzolj" duma, a mai napig emlékszem rá, meg arra is, hogy azt gondoltam, hogy "neked nem mindegy, vénasszony?"). Ha erőltetve rászoktatják valamelyik kézre, abból bajok lehetnek. Beszédzavar, térérzékelési gondok, stb, mivel itt az agyának a működésébe akarnak belepofázni. Én tudom. Dadogok, térlátásom katasztrófa, rajztudásom megàll a pálcikaemberben (kb egy 3-5 éves szintjén rajzolok), stb. A logopédus is megmondta, hogy ha csak dadognék, az nem feltétlenül erre lenne visszavezethető, de a "tünetegyüttes" már összességében egyértelműen az átszoktatás eredménye. Szóval NE bolygasd miatta.
2018. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Anyukám kétkezes volt. Írni tudott jobb és bal kézzel is de pl Ő varrónő volt és vágni varrni csak bal kézzel tudott. Kislányom 4 éves és a mai napig mindkét kezével csinál mindent ugyanúgy. Ettől függetlenül tudja hogy melyik a jobb és balkeze.
2018. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet megtanítani, melyik a jobb és bal keze? Én úgy tanultam meg, hogy amelyik kezemben a ceruza van, az a jobb(mert jobb kezes vagyok, nyílván ha egyértelműen bal kezes lenne, akkor fordítva mondanám)Ezen kívül milyen állandó dolgok vannak, amihez lehet viszonyítani?
2018. márc. 15. 20:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekemre is azt hiszik ketkezes, nem a rajzolast, evést kell nézni, azt az én ovisom is mindkét kézzel végzi, hanem pl ha nyujtozkodnia kell valamirol pl villanykapcsolohoz vagy ugrani akkor csak jobbkezet használ, vagy emelj labdát ugy neki hogy nekifutasbol ugorva lecsapja, gyermekem akármerről tartom jobb kézzel üti le
2018. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
A jobb es baloldal, jobbkéz, balkez stb simán tanithato olyanokkal ha pl elotted megy a gyerek szolsz hogy a sarkon jobbra forduljon, vagy felhivod a figyelmét hogy balra kismadar van, amikor cipot vesztek megjegyzed mindig hogy most jobb labra vesszuk, öltözésnél furdesnel most a jobb kezed emeld, mint amikor tanitjuk olyanokra hogy asztal alatt, asztalra, a maci mellett, fölött, le, fel pl cipzarhuzas, ezek köze tartozik a jobb es bal.
2018. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen 5-ös nálunk is hasonló a helyzet. A jobb kezét többet használja, csak a rajzolásnál veszi elő a balt. Ilyen esetben sem lehet beleszólni, hogy inkább a másikat próbálja meg?

Az irányokat pedig végképp nem tudom mihez viszonyíthatná.

2018. márc. 15. 22:41
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát 6-os, azért az alatta-fölötte nem ugyanaz a kategória. Csak próbálj meg felidézni egy 1.-2. osztályos tornaórát.
2018. márc. 15. 22:49
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ellentétpárok, párosito ilyeneket soha nem jatszottál vele?

Hideg meleg, lent fent, balra jobbra, kicsi nagy, elore hátra, stb

2018. márc. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Pedig a 6-os tök jókat mond.

A ceruzafogásnak semmi köze az irányok megtanulásához.

2018. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!