Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomat piszkálják az...

Kislányomat piszkálják az iskolában, anyám szerint elrontom a gyereket?

Figyelt kérdés

9 éves kislányom kedves, aranyos, csendes, kitűnő tanuló, soha semmi baj nem volt vele. Az iskolában teljesen rá van szállva egy lánybanda, csúfolják, piszkálják, sokszor már sírva jön haza a lányom. Az osztályfőnök nem csinál semmit, de hiába szól is a gyerekekre, ugyan úgy folytatják. A szülők tojnak az egészre.

Mondtam a lányomnak, hogy ne hagyja magát, szóljon vissza nekik. Egyébként is azért piszkálják, mert ő jó tanuló, a többi meg már bukott meg bukásra áll... Anyukám szerint viszont ezzel elrontom a gyereket, meg hogy én mire nevelem...

Hát amikor én ennyi idős voltam, engem is piszkáltak, mert jó tanuló voltam (a füzetemet összefirkálták, a ceruzáimat széttörték, a ruháimat szétszaggatták, stb), senki nem csinált semmit, anyám is max annyit mondott, hogy ne törődjek velük, "okos enged...". Csak anyám mesevilágban él, azt hiszi hogy aki jó és makulátlan, az elnyeri a jutalmát, a rossz meg a büntetését és nem érti meg, hogy az élet nem tündérmese. Engem is annyira kikészítettek az iskolás évek, hogy felnőttként nagyon sok problémám volt emiatt, csak terápiával tudtam feldolgozni. Nem szeretném, hogy a lányom is ezen menjen át, inkább legyen most "rossz".

Nektek mi erről a véleményetek?


2018. márc. 17. 22:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
67%
szerintem iskola váltás, ha már rászálltak hiába vèdenèmeg magát, többen vannak csak kinevetnèk
2018. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is iskolaváltás kellene.

Nálunk középiskolában volt 2 lány akit folyton cseszegettek, persze jó durván, mindketten elmentek. Pár év múlva láttam az egyiket, full önbizalommal teli, a másikkal az oszt.főnökünk találkozott, azt mondta teljesen más ember volt, kisimult, boldog

2018. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha lehet, iskolaváltás.

Egyébként meggyőződésem, hogy a tanár tehetne ellene, ha akarna. Nyilván olyan osztályfőnöke van, akinek ez munka, nem hivatás.


Ha nem lehet másik iskolába menni (vagy az más szempontból lenne rossz választás), akkor igenis védje meg magát. Én nemcsak arra biztatnám, hogy szóljon vissza, hanem üssön, rúgjon, tépjen hajat, köpjön, romboljon. Utálni fogják, egy ideig verni is fogják, beírásai lesznek, a szüleit (minket) valószínűleg rendszeresen rapportra rendelnek az iskolába, de lassan-lassan (1-2 év alatt) le fognak szállni róla.

Én pedig szó nélkül aláírnám az iskolából jövő dörgedelmeket. Ha rendszeresen behívatnak, bemennék, végighallgatnám a vádakat, megvédeném őt és a legkevésbé sem hibáztatnám a gyerekemet emiatt.


Ha nem tesz lányod semmit, ez csak durvulni fog, és csak idő kérdése, hogy fizikailag is bántalmazzák. Legjobb védekezés a támadás!

2018. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Senkit nem piszkalnak csak azert mert jo tanulo. Azert piszkaljak mert nincs onbizalma. Akit lehet piszkalni es latszik h nincs onbizalma, arra raszallnak. En is ilyen voltam. Egy idoben elegem lett utottem, rugtam-semmit nem ert, csak jobban bantottak tole. Az utolso evben mar tettem az egeszre. Lett egy iskolan kivuli meno pasim es ettol lett egy nagy adag onbizalmam, rogton leszalltak rolam. Mondjuk addig rengeteget szenvedtem. Nekem is lanyom van, kis koratol ugy nevelem, hogy legyen rengeteg onbizalma, onbecsulese, de onkritikaja is.
2018. márc. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Egyetértek az előző válaszolókkal. Amikor valakire rászállnak onnan az iskola végéig nincs is vége sajnos.

Ilyenkor szülő, tanár beavatkozása csak olaj a tűzre.


Ha van rá mód akkor iskola váltás lehet megoldás.

Ha nincs akkor esetleg, hogy a piszkálódó gyerekek szülei segíthetnek beszélni a saját gyermekükkel, hogy ez csúnya dolog nagyon szomorú a kis lányod, de én ezt is úgy tapasztaltam, hogy a piszkálódó gyerekek szülei ezt vagy nem akarják belátni vagy nem foglalkoznak ezzel eléggé :(

2018. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
A 4-es válaszolónak adok igazat, a gyengékre szárnak rá a vadak, akárcsak az állatoknál. Észreveszik a bizonytalan, félős gyereket és rászállnak. Nem tudom megérteni a pedagógusok tétlenségét, gyávaságát ilyen esetekben. Ők ismerik a gyerekeket, az áldozatot és a penészgombákat is, azoknak a szüleit is, tehát rengeteget tudnának segíteni, akár fegyelmezéssel, megrovással. Osztályfőnöki és etika órán bizony szóba hoznám és meg is szégyeníteném a nagyszájú semmirekellőket. Ha tanár lennék, egy jeggyel rosszabbat adnék ezeknek, ha ilyen a fülembe jut. Jól mehet az iskoláknak, ha ilyen könnyen lemondanak a rendes gyerekekről, akik végül elmennek. Jó lenne tudni, melyik ez az iskola, ahol ennyire "vigyáznak" a gyerekeinkre...
2018. márc. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
En is masik iskolaba vinnem.
2018. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

"Engedd közel az ellenségeidet"


Lehet nincs módodban iskolát váltani, mert mondjuk 1 kisközségben laktok ahol 1 iskola van. Szóval akkor nem olyan egyszerű a dolog. Ebben az esetben én meghívnám a kislányod osztálytársait magunkhoz 1 csajos délutánra vagy bulira. Lehet hülyén hangzik, de 1 próbát megérhet. Az is lehet, hogy barátok lesznek, de ha ezek után békén hagyják a lányodat már megérte.

2018. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Mi az akadálya, hogy másik suliba vidd?


Vagy tönkre akarod tenni a gyerekedet még 4 évig?

2018. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Persze hogy arra bíztasd hogy védje meg magát, szerintem ez nem kérdés. Ha nem védi meg magát látni fogják h könnyű préda és az egész csak rosszabb lesz. Keressen magának szövetségeseket, és a helyedben nem hagynám annyiba az oszt.főnököt, vagy beszélnék az igazgatóval, illetve magukkal a lányokkal is.

Ha nem lesz jobb és tényleg mindig bántják és emiatt sír, akkor nincs mese, iskolaváltás kell.

2018. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!