Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főnökösködő, tisztaságmániás...

Főnökösködő, tisztaságmániás gyerek?

Figyelt kérdés

3 éves kisláyom viselkedése miatt írok. Teljesen tanácstalan vagyok. Ő egy igazi vezető egyéniség. Mindig ossza a parancsokat, mindig elöl megy a rosszaságba, de mndig egyedül marad. Annyira sajnálom hogy nincsenek barátai. A bölcsibe azt mondják h segítene ha lenne tesója, hogy akkor alkalmazkodóbb lenne. Mi nem szeretnénk több gyerkőcöt. De annyira irigy, és uralkodó hogy kezdem azt érezni hogy tényleg szüksége lenne rá. Akárhogy fegyelmezzük, mindig oda jutunk hogy semmire nem megyünk. Pl múltkor egy bevásárló központban leteremtette a biztonságiőrt mert ő köszönt neki, de az őr nem köszönt vissza. Egy vadidegent.

A másik hogy nagyon tisztaságmániás. Nem lehet koszos, sáros, homokos, rendezetlen, mert önkivületi állapotra hisztizi magát. Hogy lesz így boldog gyerekkora? Hogy fog nyáron homokoznü, meg porban, sárban, pocsolyákban ugrálni? Fogadjuk el? Vagy próbáljuk óvatosan betörni?


2018. márc. 24. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Kezdjük azzal, ami először szemet szúrt: a gyerek nem a retektől boldog, hanem a felhőtlen játéktól, amit pocsolyában fetrengés nélkül is meg lehet élni, en fiam is utálja ha piszkos, mégis életvidám, sok baráttal.


A kislány személyisége valamitől ilyen lett, és az nem csak a testvérhiány, gyerekeim között 7 év van, a nagyobb most lesz 8, teljesen jólelkű és szerény. (ő az aki utálja a koszt :)). Nem lehet hogy sokszor hagytátok, hogy irányítson? Pl. válogat, 4 kaját teszel elé mire hajlandó enni, nem öltözött hát feladtad rá a cipőt mert engedtél neki, stb.

Egyszerűen el kell kezdeni neki nemet mondani és bizony letörni a parancsolást. Ne aggódj, attól még lehet vezető felnőttként, csak nem erőszakos módon.

A biztonsági őrös dologgal kapcsolatban azt teheted max, hogy elmagyarázod neki hogy nem beszélhet így az idegenekkel, akkor sem, ha a bácsi valóban nem köszönt, hanem udvariasan mondja meg a vélemenyét, mutasd meg hogyan mondja legközelebb.

2018. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem fegyelmezés a nevelés.

Mutasd meg neki a kedvesség, joszivűség örömeit, a pocsojában ugrálás fílingjét, stb


Gyermekem csak egy falevelet adott annak a kisgyereknek akivel összefutottunk a lépcsőházban, azota széles mosollyal fogadják, es csak egy faágat adott a társasház előtt játszo gyerekeknek és egyből követték játszani, csak megsimogatott egy kobor cicát aki hálásan neki dörgölőzött, csak rámosolygott egy nénire aki egyből elolvadt, csak szépen visszatette a helyére az orvosnál a játékot aki ezért megdicsérte, stb stb


Mutasd meg a pozitiv reakcioit a világnak a pozitiv cselekedeteire. Kezdd azzal hogy megdícséred.

2018. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Fiam sem koszolja be magát attól lehet boldpg gyerekkora hogy nem lesz kisdisznó naponta.

4 éves kora óta jár focizni és rajz szakköre ott osztozkodni kell a cerzákon, minden eszközön. Az ilyen okoskodást, vezényelgetést mi meguntuk. Megmondtuk ha hisztizik megyünk haza. Nem hitte el, de a tescoban akkora hisztit levágott egy axe borotváért( figurás volt), hogy zengett a bolt. Megfogtam és mentünk ki a boltból. A kocsiban kinevetett hogy úgy is álmos. A saját szülinapjáról vitte haza a férjen mert a tortából nem akart adni senkinek sem.

2018. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
A gyerekek mintákat követnek, lehet tul sok dirigálást kap. Pont nem kéne tűzzel tüzet oltani hogy pluszban fegyelmezed
2018. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem bánom ha nem lesz vezető felnőtt, de nagyon bánt hogy mindig egyedül van. Lehet h elcsesztük mert egyedüli, nehezen jött össze, és nehéz gyerekkorom után, mndent meg szeretnék adni neki..De most egy kis zsarnok, és nem tudom betörni. Ktartó, és következetes vagyok én is, és az apja is, de sokszor azt érzem kettőt előre egyet hátra lépünk. És ha nem velünk csinálja akkor barátnőm gyerekeivel, unokatesóm gyerekeivel..Mármint a parancs osztást. Már sokszor azt látom rajta h próbál magán uralkodni, de nem tudom mi lesz az oviba, ahol aztán mindenki nagyobb lesz nála.
2018. márc. 24. 15:41
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem betörni kell!

Tanitsd kedvességre! Adjon tojást a fiuknak, etessen állatokat, csatolja fel a haját egy masik kislánynak, hivjon valakit libikokazni, szedjen virágot a nagyinak!!

2018. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
3 éves! Alapból már az gáz, ha egy ekkora gyerek parancsokat oszt. Attól mert nem sározza össze magát lehet boldog gyerek. Tanisd meg arra, hogy ne legyen irigy
2018. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Próbálj meg ne egy elkényeztetett zsarnokot nevelni, aki anyucit apucit kénye kedve szerint ugráltassa és magasról tesz másokra.
2018. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell testvér ahhoz, hogy barátkozós legyen. Ha nem ilyen a személyisége akkor nem ilyen és kész. Majd később lesznek barátai. Szerintem nincs gond a viselkedésével. Nem kell minden gyereknek koszosnak és neveletlennek lenni. Én pl örülnék hogy szólt a biztonsági őrnek, mert tudja hogy illik visszaköszönni, ha köszönnek nekünk. Ez szerintem jó dolog. Látszik hogy erős személyiség, de nem hiszem hogy ez gond lenne.
2018. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Meg kell húzni a határt hogy idáig és ne tovább! Nevelni is kell egy gyereket nem csak kényeztetni. Mert abból nem sül ki semmi jót.
2018. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!