Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi annak a viselkedésnek a...

Mi annak a viselkedésnek a pszichológiai háttere mikor a gyerek az anyja jelenlétében hisztizni kezd?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mikor egy gyerek pl. nagyival vagy az oviban teljesen normálisan elvan, az anyjának meg nekiáll hisztizni. Ez mire utal?
2018. márc. 15. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Arra, hogy normális. Az anyjával elengedheti magát, kieresztheti a gőzt, máshol pedig "tartja" magát.
2018. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
szerintem ez a gyerekek 99%-ánál így van :) Az enyém alapvetően nem hisztizik sose senkinél, nálam sem, de nálam egy hajszállal akkor is rosszabb mint másnál. Az anyja figyelmét szeretné a legjobban. Ha mással van, az új inger és tudja hogy nem tart sokáig, nincs idő a hisztire.
2018. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem jött be, nem fogjuk anyukát veled fikàzni, mivel ez egy teljesen hétköznapi dolog...
2018. márc. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
A gyerek tudja, hogy az anyjánál hisztivel elérheti, amit akar. Az oviban viszont, hiába hisztizik, nem tehet meg mindent.
2018. márc. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Arra utal, hogy a gyerek normalis, te meg bele akarsz kötni az anyjába.
2018. márc. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ilyen szinten foglalkozni másokkal. Bármilyen hihetetlen, érdekel, hogy miért viselkedik így a gyerekem.
2018. márc. 15. 08:28
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert melletted biztonságban érzi magát, érzi hogy akkor is szereted, ha rossz. Egy idegennél, vagy egy távolabbi családtagnal ez sosem biztos. Semmi baj nincs vele. Majd elmúlik
2018. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2018. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Te nem az anyuka vagy szerintem de mindegy.

Teljesen normális, hiszen minden ember a hozzá legközelebb álló(k) mellett mutatja ki a negatív érzelmeit is: rosszkedv pl.

Nagyimnál en sem hisztiztem, otthon igen, mert otthon kiengedtem a rosszkedvet is mert tudtam hogy a legközelebb állók előtt bármit lehet. Masokkal az ember visszafogottabban viselkedik. Az anyuka nyilván közelebb áll a gyerekhez mint az anyos. Ja bocs nagyi.

2018. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó. Nekem is az jutott eszembe, hogy ezt egy anyós írta. 😊

Nálunk is ez van. Oviban, nagyszülőknél egy tündér. Itthon meg van, hogy szétesik.

Ha máshol vagyunk és elfárad, szépen hozzámbújik, itthon hisztizik és alig bírom összeszedni.

De hol engedje ki a gőzt, ha nem itthon a megszokott környezetben. Én is itthon szoktam kikapcsolni.

2018. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!