Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főnökösködő, tisztaságmániás...

Főnökösködő, tisztaságmániás gyerek?

Figyelt kérdés

3 éves kisláyom viselkedése miatt írok. Teljesen tanácstalan vagyok. Ő egy igazi vezető egyéniség. Mindig ossza a parancsokat, mindig elöl megy a rosszaságba, de mndig egyedül marad. Annyira sajnálom hogy nincsenek barátai. A bölcsibe azt mondják h segítene ha lenne tesója, hogy akkor alkalmazkodóbb lenne. Mi nem szeretnénk több gyerkőcöt. De annyira irigy, és uralkodó hogy kezdem azt érezni hogy tényleg szüksége lenne rá. Akárhogy fegyelmezzük, mindig oda jutunk hogy semmire nem megyünk. Pl múltkor egy bevásárló központban leteremtette a biztonságiőrt mert ő köszönt neki, de az őr nem köszönt vissza. Egy vadidegent.

A másik hogy nagyon tisztaságmániás. Nem lehet koszos, sáros, homokos, rendezetlen, mert önkivületi állapotra hisztizi magát. Hogy lesz így boldog gyerekkora? Hogy fog nyáron homokoznü, meg porban, sárban, pocsolyákban ugrálni? Fogadjuk el? Vagy próbáljuk óvatosan betörni?


2018. márc. 24. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

Az unokatesóm kisfia ugyanilyen volt. Óvodásként minden más kisgyerek lepattant mellőle, mert mindig mindent ő akart irányítani. Aztán teljesen normális felnőtt lett belőle, igazi közösségi ember rengeteg baráttal (huszonéves).

A 3-4 éves kor amúgy is az ÉN, a saját határok kialakításáról szól, ilyenkor a természetes önzésnek legfeljebb a szülőktől belenevelt gátlások szabnak határt. Később, iskoláskorban alakul ki a gyerekben a vágy, hogy közösséghez tartozzon, és ott már kénytelen-kelletlen megtanul alkalmazkodni is.

2018. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
"Vezeto egyeniseg" a francokat. A leirtak alapjan az "elkenyeztetett hulyegyerek" cimszo alatt talalod a magyar ertelmezo keziszotarban.
2018. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%
Egy kivizsgálás nem ártana. Akkor kiderül, hogy gond van (jól funcionáló autiknál pl amit leírsz nagyon gyakori) vagy csak elrontottátok a nevelését.
2018. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, nálunk az ovis csoportban minden évben azok után mentek a többiek, akik parancsolgattak. Tekintélyük volt, mert határozottak voltak, bátrak, ők játszottak először egy játékkal és ez még jobban erősítette a többiekben azt az érzést, hogy érdemes velük barátkozni. Pedig sokszor ez a parancsolgatás még rosszasággal is társult. Voltak ugyan akik kikerülték őket, de a többiek inkább barátkozni próbáltak. Volt két kislány, parancsolgatós, barátnők lettek, aztán ők lettek a "csoportvezetők". Hogy őszinte legyek, örültem, mikor végre iskolások lettek, mert egész nap a hierarchiájukat élték ki a többieken, ezt még szülőként is észrevettem. Én talán értelek kérdező, mert nekem is az fordult meg a fejemben, hogy milyen gyerekkora van az ilyen gyerekeknek, akik reggel 8-tól egész nap csak úgy érzik jól magukat, ha folyamatosan a többi gyerek után járnak és őket figyelik, hogy mikor szólhatnak rájuk, mikor tolhatnak ki velük (pl. lecsapnak előbb egy játékra, ha látják, hogy a másik akar játszani vele), de minden pillanatban direkt be akarnak tenni egy másik gyereknek. Ez a fajta kötözködés inkább a felnőttekhez illik, nem egy gyerekhez, akinek inkább gondtalanul kellene játszani. Pár összezördülés belefér, de nem az, hogy mindig stresszelnek más gyerekeket. A piszokság számomra is hozzátartozik egy gyerekhez, itt nagyon kihegyezte mindenki a pocsolyázást, de nem csak erről van szó, hanem a krétázásról, a biciklizésről, a labdázásról. A gyerek ha játszik, piszkos lesz. A kérdező gyereke viszont mintha mindent kontroll alatt akarna tartani. Nincs meg a felhőtlenség, a boldogság, a vidámság, a gyermeki felhőtlen öröm. Egy felnőttet felbosszant ha nem köszönnek vissza, de egy ilyen kis gyereknek ezen nem kellene fennakadnia, igazából észre sem kellene vennie.
2018. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!