Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdetek nyáron, akik...

Mit kezdetek nyáron, akik otthon lesztek délben nem alvó ovissal, kistesóval?

Figyelt kérdés
A lányom 3,5 éves, egyszerűen nem tudom már elaltatni (az oviban alszik, tehát tudom hogy ez nekem szól) de már mindent kipróbáltam hiszen ez 1,5 éve megy, volt időm a kísérletezgetésre...miután még szüksége lenne az alvásra, igen kibírhatatlanul tud viselkedni egész délután - nincs kedve semmihez, hisztis, türelmetlen a tesójával - nyilván mert fáradt. Más is van így? Hogy élitek túl? A múlt nyaram nagyon nehéz volt emiatt. Az idei annyiban jobb, hogy már a kistesó is csak egyszer alszik - ennyivel kevesebb ideig kell legalább tv-vel elhallgattatni a nagyot (mivel másként nincs el hiszen fáradt)
2018. márc. 29. 15:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Dettó, múlt nyáron szenvedtünk, idén is fogunk szerintem, mi is mesét nézünk a naggyal.
2018. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%
Meg kell nevelni a nagyot, és nem TV-vel altatni.
2018. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2: azt is leirod hogyan? Amugy nagyin okos ertelmes kislany, de kilometerekrol meerzi az alvasidot, utal aludni, nekem meg is mondja hogy o azert nem alzsik mert nem szeret (kulonben ilyen vagyok en is sajnos en sem szeretek de nekem vele ellentetben nincs ra szuksegem)
2018. márc. 29. 15:52
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

Próbáld valahogy lefárasztani.

Kertes házatok van? Egy felfújható medencében kimeríteni? Bicikli?

Persze lehet akkor sem fog aludni, csak még elviselhetetlenebb lesz a fáradtságtól.

Azért egy próbát megér.

2018. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
hallod...volt olyan hogy egész édlelőtt a dunában pancsolt, mégsem aludt el délben pedig akkor még csak 2 éves volt...délelőttönként minden nyáron 2-3 órát töltünk a kertben vagy a játszótéren...semmi....a minap szülinapon voltunk...4 gyerek...zsongott afejem mire hazaértünk...ő nem aludt....mondom, tényleg nem ezen múlik. Egyszerűen nem szeret aludni, sajnálja rá az időt...az oviban valószínű azért alszik, mert már bőven elmúlik két óra mire ágyba kerülnek, de ott is csak fél óra a tényleges alvása, mert mire nagy nehezen elalszik már kelnek.
2018. márc. 29. 16:09
 6/25 A kérdező kommentje:
na ez az hogy általában már fárasztani se merem, mert a legrosszabb a fáradstág nemalvás kombinációja... :D
2018. márc. 29. 16:10
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha ilyen és tényleg mindent kipróbáltál, nem tudsz mit csinálni. Én a kicsi alvásidejét kihasználnám és csak vele foglalkoznék, nem tévéznénk, hanem nagylányos dolgokat csinálnánk, amit csak együtt lehet, a kicsi nélkül.
2018. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
nem tévét néz, azt csak addig nézi míg a kicsit elaltatom..ez kb 15 perc. Ahogy elaludt, mese kikapcs, és megyünk az ágyba...innen kezdődik a hajcihő...próbálok mesélni neki, zenét teszek be hátha elalszik, aztán mikor már semmi nem használ, vagy játszom vele vagy megyünk ki kettesbe a kertbe. igen, sajnos tényleg mindent megpróbáltam, legszívesebben ráhagynám hogy nem alszik, de tényleg annyira nehéz vele így egész nap hogy az egész napunkat tönkre vágjuk vele....ezért kérdem olyanoktól, akik ezen átmennek, hogy mit tesznek hogy jobb legyen.
2018. márc. 29. 16:15
 9/25 anonim ***** válasza:
19%
A megoldás egy jó nagyadag leszarom-kapszula. Nálunk 3 éves a nagy, 18 hónapos a kicsi. A nagy talán szeptembertől megy oviba. (Ausztriában élünk, itt csak 5 éves kortól kötelező az ovi) A nagynak esze ágában nincs aludni, ellenben délelőtt 11kor már gyagya. A kicsi szintén. Ha mázlim van, a kicsi kifárad a délelőtti játszóterezéstől. A nagyot is ágyba parancsolom, néha elalszik. Amikor már ingerenciát érzek, hogy bekéredzkedjek a helyi zárt osztályra pihenni egy kicsit, akkor felteszem a fülest és full hangerőn bömböltetem a fülembe a metalt, és semmi nem érdekel. 10 perc alatt lenyugszom, és készen állok az újabb meccsre.
2018. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
:) kösz utolsó...valahogy így próbálok én is túl élni..ma egy pohár borral...tegnap a füllhallgatóval....de ez egy szimpla tavaszi szünet....a nyár mégiscsak kb 70 nap...
2018. márc. 29. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!