Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Vigyem pszichológu...

Mit tegyek? Vigyem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 4 éves fiam. Mindíg is picit lassabban fejlődött a nagy átlaghoz képest, de egyébként okos, értelmes gyerek(volt). Amióta oviba jár, folyamatosan csak a panaszt hallom vele kapcsolatban az óvónőktől. Eleinte az volt a probléma, hogy n tud(nem akart) egyedül öltözni, nem játszik el egyedül, túlságosan igényli a felnőttek társaságát, a korabeliekkel nem tud rendesen kapcsolatot teremteni/nem tud normálisan lejátszási velük. Hozzá teszem, magának való a gyerek, itthon szépen eljátszott egyedül is vagy az öccsével(1,5 éves) Sokat segít itthon(talarítani,port törölni, felmosni, szemetet kívinni, teregetni, ki be pakolni a mosógépet) természetesen ezeket nem tökéletesen, de azért elég ügyesen. Az oviban ma is megkaptam, hogy vissza fejlődik a gyerekem. Amit eddíg tudott, mintha elfelejtettem volna. Nem tudja megnevezni a testrészeit, nem tud egyedül öltözni, nem figyel, illetve nagyon szétszórt, türelmetlen, még mindig nem tud megfelelően eljátszani a többiekkel..Azt mondták az elején azt gondolták, hogy egy értelmes, okos fiú, most meg mint a "hülyegyerekek" . Meg jegyzem én is látom, hogy egyre több ilyen dolga van. Itthon is megy a cirkusz sokszor, hogy segítséget kér olyasmiket amit egyedül is meg tudná csinálni. Feltűnt, hogy ovi előtt tudta rendesen fogni a ceruzát, tollat. Most megint márka fogja mint az egész picik.. Mintha sosem tudta volna hogyan kell használni. Nem értem miért csinálja ezt. Tudom, hogy nem rajong az oviért... Lehet, hogy azért? Mit tehetnék, hogy vissza fordítsam ezt a dolgot.?telljesen kétségbe vagyok esve, úgy érzem leszerepeltem mint szülő.. Pedig amúgy értelmesnek, fogékonyak tartom a gyermekem. Az oviban nagyon sok durva viselkedési mintát és csúnya beszédet eltanult(vegyes csoport) az óvónők állítják, hogy pedig ők nem hallják a többi gyereket csúnyán beszélni, illetve, hogy a fiam sokszor a kezdeményező a durva viselkedésben. Pedig ezeket nem itthonról viszi... De akkor honnan? Adnátok tanácsot, vagy pár bíztató szót? Elnézést az elírásokért.
2018. ápr. 12. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia jól ismeri a jelenséget, amikor a gyerek a kisebb testvér születésének hatására ideiglenesen visszafejlődik. Az öccse iránti féltékenység ölthet testet az agresszív viselkedésben. Különösen éles lehet a helyzet, ha neki oviban kell lennie, míg te esetleg otthon vagy a tesójával. Szomorú, hogy a diplomás óvónők azon kívül, hogy a fiad "hülyegyerekekhez hasonlóan viselkedik", semmi értelmeset nem tudtak mondani. Javaslom, hogy nézesd meg egy szakemberrel a legközelebbi gyermekpszichiátrián, vagy esetleg a Nevelési tanácsadóban.
2018. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
A testvér miatt van, jólmondja az első. Nem foglalkozol vele eleget, úgy hogy csak 2en vagytok, és csak róla szól az az idő.
2018. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves kisteso miatt nem kellene már visszafejlödni..


A vegyes csoportnak is vannak hátrányai lehet ott is sok a kicsi,és az ovonöknek sincs idejük a nagyokra...

2018. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell pszihológus! Micsoda ovónők vannak! Több türelem kéne egy 4 éveshez talán... ilyenkor még pár hónap alatt is sokat fejlődnek időnként... Ne aggódj teljesen normális a fiad! Nekem is van 3 kisfiam és mindegyik más ütemben fejlődik, fejlődött! Nem vagyunk egyformák!
2018. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is inkább az oviban keresném az okot, mert a tesó valami jól kijönnek.. Azt kell mondanom, hogy egyre jobban. Viszont az oviba kezdetben nagyon szeretett járni, most meg kifejezetten utálja. Akiket ott eddíg kedvelt gyerekeket, már azokért sem lelkesedik. Nem lehet azt mondani, hogy nincs vele külön foglalkozás, mert erre a kezdetektől oda figyelek tudatosan, mert mindíg is nagyon anyám volt.
2018. ápr. 12. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Megértelek! Hidd el mindz csak egy fázis! Ez is elmúlik! Lehet az oviért jövő héten megint rajongani fog, a volt barátokat kedvelni, majd megint nem és így tovább! Csakis te ismerheted a gyerekedet a legjobban! Nekünk anyáknak van egy intuíciónk és mi tudjuk mi a legjobb a gyereknek! Sajnos az ovonénik néha agyon dolgozottak, kevés fizetést kapnak éshát könnyebb a gyereket meg szülőt hibáztatni néha...
2018. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Én csak azért javasolnám a pszichológust, hogy megnyugodj. Ha valami probléma lenne, akkor a pszichológus tud tanácsot adni, de ha nincs semmi, akkor az azért jó, hogy láthatod, minden rendben van, és egy szakember is megerősít ebben. Szerintem ebben a helyzetben a te érdekedben javasolt leginkább, nem pedig a fiadéban, főleg, ha olyan érzéseid vannak, mint hogy úgy érzed, szülőként leszerepeltél.

Szurkolok, hogy egy jó pszichológust találjatok, és minden rendben legyen:)

2018. ápr. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csaladban minden rendben van? Akar ki nem mondott feszultsegek, stb?
2018. ápr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!