Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog a kislányomnál ez?

Normális dolog a kislányomnál ez?

Figyelt kérdés
5 és fél éves. Mostanában az lett a szokása, hogy pisilés után vagy sokáig törli vagy lecseréli a bugyit vagy még percekig törölgeti, mert rettenetesen zavarja, ha egy csepp is marad a bugyiján. Olyan szinten, hogy többször hisztirohamot kapott. Volt, hogy emiatt késtünk az oviból, de mostanában már inkább sietni akar, csak ne a "pisis" bugyira koncentráljon. Segítsetek, nem tudom, mit tegyek! Hetek óta ez megy és már rettegek, ha pisilni megy reggel. Soha nem volt ezzel gond, soha nem szólt rá senki, csupán őt zavarja, de rettenetesen.

2018. ápr. 18. 20:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, mások értékelése teljesen hidegen hagy. A többi kérdésnél is teljesen értelmes válaszokat képesek egyesek nullára lepontozni. Ezt a kérdést olvassák kb. tízen. 10 ember véleménye alapján semmilyen általános következtetést nem lehet levonni. Ha ülök egy buszon, ahol 80% nem ért egyet velem a 45-ből, az semmit nem jelent arra vonatkoztatva, hogy kinek van igaza. Te tőlem tudományos igazolást vársz a te és a ti hipotéziseitekkel szemben. Jó vicc. Ráadásul mostmár olyan példát is hoztál, ami szintén természetes a gyerekeknél, de korábbi időszakban. Egy 5 és fél évesre már egyébként nem jellemző és egyébként is itt egyértelműen a pisilést követő nedvesség érzés zavarja. Egy teljesen bagatell dolog! Szülőként 2 dolgot írtam, ami bőven elég a kérdés kapcsán. Ad 1: a gyerekeknek vannak furcsa dolgaik, amiket kinőnek Ad 2: az én gyerekem ugyanezt csinálta, mint a kérdezőé, kb. 2 hónapig, majd egyik pillanatról a másikra abbahagyta. A gyerekemnek semmilyen pszichés problémája nem volt, ugyan kisebb volt akkoriban, mint a kérdező lánya. Szobatisztasággal soha nem volt gond, 3 évesen ahogy a nagy könyvben meg van írva, szobatisztán került oviba, soha nem pisilt be se nappal, se éjjel. Szobatiszta nem kényszer hatására lett, nem autista, nem molesztálta senki, nem kényszerbeteg, nem tikkelt és nem is földönkívüli, csak egy normális egészséges gyerek, akinek volt egy ilyen időszaka. Én történetesen nem estem kétségbe, talán mert pedagógiát is végeztem, nyugodt tudtam maradni, de amiket ide írtok, hajmeresztő. Le is pontozhattok utastársak, attól még nem lesz igazatok.
2018. ápr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%

Kedves előző, te, sajnos, megoldáskeresés HELYETT nagyon szeretsz fröcsögni. De érvelni nem akarsz. Fröcsögni igen.


Ezen kívül nem tudsz szöveget értelmezni megfelelően.


Egyfelől: én nem a pontozás %-ra utaltam, hanem arra a %-ra, ami alapján be vagyok azonosítható nagyjából (45-55%).


Tehát a jobb oldali "bizbaszra" gondolok,

nem a bal oldalira. :)


Máskülönben az értékelés a gyakorikérdéseken sokszor valóban irreális, ha nem is mindig, de többnyire.


Csakhogy én nem erről beszéltem! :))) Kedves, nyugodj már meg és figyelj oda, amit a másik ember mond / ír! :)

És NEM CSAK EZT értelmezted TÉVESEN...


Vagy te is hasznos módon hozzászólsz a kérdéshez és a közvetlenül felmerülő témákhoz, vagy semmi értelme annak, ha továbbra is felületesen értelmezed mások szavait, meg ha kötekedsz.


A te számodra az a felháborító, hogy én, meg sokan mások, akik ehhez a kérdéshez írtunk választ, pusztán csak elgondolkodtunk azon, hogy a kedves kérdező elmondása szerint (és hát mi másra alapozzunk, mint ami tartalmat kiír kérdésként??)

idézem ismét:

"többször hisztirohamot kapott."


(Kicsit reálisabban fogalmazva dührohamra, vagy egyéb érzelmi kilengésre utal,

de a lényegen ez nem változtat, mi értettük őt,

de te nem vagy hajlandó érteni, min aggódik, mit észlelt.)


Az viszont TELJESEN MÁS KÉRDÉS, hogy vajon a kedves kérdező jól érzékeli azt, amit megírt kérdésként a kislányáról, vagy vajon eltúlozza ezt.


De szerinted gondolatolvasók vagyunk?? :)))

Én nem vagyok gondolatolvasó.


Hanem arra válaszolok, amit kiírnak a kérdésükben a kedves kérdezők. Pl itt tehát:

"...többször hisztirohamot kapott."

2018. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Van neked gyereked?! A hisztizés ebben a korban teljesen természetes! Hisztirohamot kap egy gyerek, ha haza akarják vinni a játszótérről vagy ha bevásárlásnál nem kap meg valamit, amit szeretne. Nekem ha valaki azt mondja, hogy ovis lánya ezért meg azért hisztirohamot kap, azért nem fogok a gyerekének pszichiátert javasolni. Az anyja túlozna? Na ne nevettess! Tegnapelőtt a játszótéren egy kisfiú hisztirohamot kapott, mert az apja nem volt hajlandó felhúzni neki a cipőjét a homokozás után. Nem húzta fel neki, mert a kisfiú is fel tudja venni már, csak éppen nem akarta és ezért levágott egy jó nagy hisztit. Az apja már ott is hagyta, de ő még mindig hisztizett. Mondjak valamit? Gyanítom, hogy náluk minden egyes nap mehet a hiszti az öltözködés miatt. A kérdező kislánya meg megint más miatt hisztizik. Pont erre utaltam, hogy a gyerekek már csak ilyenek. De neked fogalmad sincs róla, mert a hisztiroham neked kb olyan kaliberű dolog, mint egy epilepsziás roham. A hisztiroham nem kóros, ha az lenne, akkor minden gyerek mehetne ideggyógyászhoz. Szóval megint csak ugyanoda lyukadunk ki, rémeket látsz. Meg szándékosan kötözködsz, a tényeket már rég leírtam.
2018. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Yoda m. ***** válasza:
88%

Elnézést, h. újfent közbeszólok. Csak a hisztizésről, pár mondatban.


Én már unokákkal (és óvodás társaikkal a játszótéren) foglalkozok, de azt tapasztalom, h. egy kisgyerek (az egyik 1/2 6, másik 7é) csak akkor hisztizik (látszólag tök feleslegesen), ha

a) általában meg van engedve neki, tehát nincs erőből leállítva (főként odahaza, de boltban is, tök mindegy hol)

b) a szülők egyik-másika is "hisztizik" időnként (főként odahaza, mert az olyan felnőttes, ugye?)


A gyerek ugyanúgy tanulja el a "hisztit", mint ahogyan a nyelvet (evést, ivást, káromkodást!) tanulta el.


Ami a gond szokott lenni, h. sok szülő észre sem veszi a saját hisztijét, (de a rokonjaiét sem) mert már annyira megszokta (környezete is), hogy fel sem tűnik. Például a felnőttek közti "játszmázás" is egyfajta "hiszti", csak sokkal burkoltabb formában. De az. Mert mire is megy ki egy játszma (egy szappanoperában)?

Hogy jogosnak ítélt vágyaimat, igényeimet kielégítse a Másik. Megszerezzem azt tőle, amiből többet szeretnék, ami persze nem csak pénzben mérhető anyagi jellegű dolog, hanem lehet nem anyagi jellegű nyereség, pl. szeretete, törődése, elismerése, a megbecsülése is irányomban. Szóval ennek érdekében dúl otthon a játszma...


A kisgyerek meg tanul, fülel, hallgatózik, figyel a háttérben és megtanulja a játszmázást is.

(Egyébként meg ez a dolga: a tanulás, a szocializálódás)


Szóval a kisgyerek (is) vágyik a szeretetre, a törődésre, a szülőre. (Persze pont azt nem kapja meg, mert Apa/Anya gürizik, mint állat.) Ez a szeretetigény még az ő korában normális, hiszen kicsiként egoista. Mindent akarna, de még annál is többet. Mert azt hiszi, körülötte forog a világ. Sok szülő tényleg a kisgyereke körül forog, mindent megtesz, mindent megvesz, amit csak kér, vagy követel. (A farok csóválja a kutyát!) Így azt is megtanulja, ha az újabb és újabb vágyait akarja kielégíteni, akkor egy kis hiszti bedobással azt el is éri. Igen, persze, már AKINÉL.


A felnőtteknek is vannak (sajna) vágyaik. Ezért is játszmáznak, hisztiznek.

- Micsoda? Még hogy ne legyenek vágyai az embernek?

Ne bizony! Ne vágyai legyenek, hanem elképzelései, TERVEI! Nagy különbség. De, hogy mi a különbség, tessék kiguglizni!


No, persze nem könnyű azt elhinni, a hiszti hogyan is jön a nedves/pisis bugyi miatt. Hol itt a vágyakozás?

Hát ott, h. pl. szégyelli magát emiatt és vágyik a "szégyenmentes" állapotra.

Vagy onnan, h. tökéletes(!) WC-re járó szeretne már lenni. Vágyik rá, hogy olyan felnőttesen hibátlan legyen, mint Anyu/Apu, vagy sokan mások. Nem fogadja még el saját maga képességeit, hogy Ő még "tanuló" fázisban van. Esetleg túl sokat foglalkozik azzal, hogy neki már mi mindent kellene "hibátlanul" tudnia. Tehát erősen vágyik a hibátlanságra. Ha otthon/oviban túl sok értékelést, minősítést hall, az is teheti ezt...

Még sorolhatnám... de csak ötletelés lenne.


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. ápr. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ismételten jelzem, hogy nem vagyunk jelen a kérdező gyerekénél, ezért arra tudunk reagálni, ahogyan a kérdező megfogalmazza a problémáját a gyermeke kapcsán, és hát nem sokat tudhatunk meg távból róla, főleg a jelen kérdés kapcsán nem sokat, a körülményekről.


És a kedves kérdező azt fogalmazta meg, hogy MOSTANÁBAN (tehát rendszeresen, mostanság) "hisztirohamai vannak".


ENNEK SOK OKA LEHET. És itt többen többfélét felvetettek, mi minden ok lehet. Szerintem e kérdés esetén ez rendjén való.


(Nyilván NEM az az egyik lehetséges válasz, hogy "skizofrén / pszichopata / akármicsoda extremitás" a lehetséges ok, de sokféle egyéb oka lehet, MERT NEM SOKAT TUDHATUNK MEG A KÖRÜLMÉNYEIBŐL, így akár a kérdező gyermeke traumatizálódhatott, de az is lehet ,hogy csak nem jól áll a neveléshez a kedves kérdező, és/vagy csak valami kellemetlenség érte a gyermeket, vagy pl irritálja valami a bőrét, stb. SOKFÉLE oka lehet, miért van rendszeres "hisztirohama".)


30 fős gyerekcsoportokkal foglalkozom esetenként.

KÜLÖNFÉLE OKOKBÓL van visszatérő érzelmi kitörése a különféle óvodás korú gyermekeknek. Ami azt jelenti, hogy NEM MINDENKI ESETÉBEN természetes.


Úgyhogy távból EZT A KÉRDÉST csak különféle lehetséges variációkkal lehet, az okokat keresve.


Evvel szemben a kedves rongyrázó hozzászóló (pl. ápr. 25. 23:43, 58%) elbagatellizálja ezt a kérdést, mereven, végiggondolás nélkül.


Én meg egyébként egy szóval se ajánlottam pszichiátert.

Kéretik nem összetéveszteni a hozzászólókat.

2018. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Érdekes volt olvasni, hogy mennyire más vélemények, tanácsok születtek. Mostanra a probléma megszűnt, de oviba sem jár már. Több oka is lehetett szerintem,és itt a reggeli indulasnak is köze volt az egészhez. Elég stresszes időszak volt mindenki számára. Köszönöm annak a hozászólónak is, aki a "molesztálásról" írt, teljesen jogos kérdéseket tett fel, ennek ellenére azt borzalmas volt olvasni, még belegondolni is szörnyű. De nem akarok újabb vitát nyitni 😃. Mindenkinek köszönöm!
2018. júl. 14. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!