Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autisztikus tunetek?

Autisztikus tunetek?

Figyelt kérdés

Adott egy 29 honapos kisfiu aki a kov tuneteket produkalja:

1. Nem beszel ( kb 50-60 aktiv szokezdemenyezese van, rendeltetesszeruen hasznalja)

2. Oromeben neha, nem mindig terden v paros labbal ugral ( neha mint aki ringatja magat)

3. Tud mutogatni de van, h huzza a kezunk

4. Valogat, nem igazan fogad el uj etelt csak az altala megszokottat

5. Tud egyedul enni de csak vacsinal hajlando velem v apaval, mamaval nem


Utana olvastam, megfelel autisztikus tuneteknek. TSMT zunk 1 eve.

Szofogado ( persze van kihagas) alapveto utasitasokat vegrehajt, szepen jatszik, valtozas nem zavarja, szemkontaktus van, parkban megy a gyerekekhez, jo alvo, mozgasa rendben.

Hogyan tovabb?


2018. ápr. 21. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak nem autisztikus tünetek. Minek diagnosztizálod hozzáértés nélkül?

Az 1-es pontodra pedig: ha 50-60 szótagkezdeménye van, akkor beszél. Aki nem beszél, az semmit nem mond.

2018. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszod. Sajnos autisztikus tuneteknek olvastam, ezert is vagyok kivancsi mas velemenyere is. A nem beszel arra ertem, h a korahoz kepest elvileg sokkal tobb szava kellene legyen. Gyerekorvos nem erti mi a gondom igy nem kuldenek sehova de annyira aggodo szulok vagyunk, h sajnos mindent jelnek veszunk.
2018. ápr. 21. 13:17
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Korához képest is rendben van a beszéde. 2,5 éves fiúként pont ennyi az elvárt.Ha kislány lenne, akkor számítana megkésettnek, mert nekik 2 éves korra kell ennyinek lennie (jól tudom, mert lányomnak 0 szava volt 2 évesen, el is indítottak minket fejlesztésre).

A 2-esnek örülj, eszerint rendben van a mozgásfejlődése. Lányom 2,5 és nem tud ugrani. A lassabb mozgásfejlődés pont jobban lehet tünet.

4-es korosztályos jellemző.

5-ös pedig dac.

2018. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Ez semmi. Az én lányom 25 hós,egy szava sincs. Annyit utánoz,hogy vavavava , ha kutyát lát. Nem is bólogat. A kezem húzza néha,sorolni kell neki dolgokat,mindig ugyan azt a szót kell használni a képekre,különben visít....ha lelóg egy picit is a kanálról az étel,nem kapja be,hanem visít...ha rászólunk,csípi,üti magát,régebben tépte a haját hátul..


És mégsem mondom rá se én,se a szakember,hogy autista. Elkezdtük a korai fejlesztést a héten,logopédia és kognitív fejlesztés. Meglátjuk,mire haladunk...Bár a fejlesztésen is sír,de állítólag meg fogja szokni.


Szóval ne láss ott problémát,ahol valószínűleg nincs! Még az én lányom is inkább egészséges,mint autista,hiába leírva 100%gyp-s.


Fiúknak 30 hónapos korra kell megszólalni!! Lányoknak 24 hónapos korra.


A te fiadnak 50+ szókezdeménye van. Ez nagyon jó! Ahhoz képest főleg,hogy a lányomnak 0.


Fel a fejjel,van egy okos fiad,ne a tüneteket keresd,mert idézem az itteni gyógypedagógust:anyuka bevonzza a problémát,ha ezen kattog állandóan

2018. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Én bölcsi előtt csak tőszavak mondtam, bedobtak bölcsibe ahol rá kellett jönnöm hogy itt nem fognak találgatni, főleg a csoporttársak, 3 hónap múlva alap mondatokat raktam össze.

Figyelj manapság mindenkire rá lehetne aggatni hogy autista 1-1 tünet alapján, nyugodj meg ennyitől nem lesz az valaki.

2018. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem autisztikus tünetek. Ha bármi kétséged van a gyerek fejlődését vagy állapotát illetően, fordulj szakemberhez.


Autisztikus tunetek?

Adott egy 29 honapos kisfiu aki a kov tuneteket produkalja:

"1. Nem beszel ( kb 50-60 aktiv szokezdemenyezese van, rendeltetesszeruen hasznalja) "

Tehát beszél. Egy picit lassabban, mint az átlag, de ennyi idősen ez még nem probléma.

"2. Oromeben neha, nem mindig terden v paros labbal ugral ( neha mint aki ringatja magat) "

Én is, 3 diplomás felnőtt vagyok és nem vagyok az autizmus spektrumon :D

"3. Tud mutogatni de van, h huzza a kezunk "

Normális, egészséges embereknél is szokás. Annyit jelent, hogy próbálja arra irányítani a figyelmed, amit mutat.

"4. Valogat, nem igazan fogad el uj etelt csak az altala megszokottat "

Szintén teljesen normális, attól, hogy kicsi, neki is van saját ízlése.

"5. Tud egyedul enni de csak vacsinal hajlando velem v apaval, mamaval nem "

Ez is átlagos dolog, a mamánál főleg :D

2018. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, megnyuktato szavak. Az az igazsag, h teljesen elvesztem a dolgokban. Nagyon nehezen szultem meg, meconiumos volt a magzatviz, ugye ez riziko faktor, tudom ettol nem lesz senki autista, aztan lattam, h kicsit lassabb a fejlodese mint a 6 hettel fiatalabb lanyoknak, ott volt a pszihologus ismeros aki azzal jott, h a fiam autisztikus tuneteket produkal: nem nezett ra, huzta a kezem, nem beszel, stb. Aztan jott a net+ gyogypedagogus aki csak immel amolt. Szoval egy eve megy a tortura az agyamba de senki nem mond semmit. Szeptembertol ovi, attol is felek, sajnos en mindent tulaggodok :( A csaladdal nagyon hiszunk a fiunkban de meg mindig elojon bennem a felelem, talan en kell kerjek segitseget.
2018. ápr. 21. 20:44
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Na,ezt átérzem! Lányom májbeteg lett születése után. 7 hónaposan biopsziája volt,Alagille szindrómára utalt. De diagnózist nem kapunk,mert 3 kritériumból csak 2 teljesül nála. Ez a betegség értelmi fogyatékkal jár. Minden szakember csak nézi a gyereket,és hümmög. Egy se mond semmit... Ez nagyon szörnyű egy anyának,tudom! De nem tudsz mit tenni.

2 féle doki van:aki bizonygatja,hogy súlyos beteg a lányom,és az,aki szerint semmi baja. Én meg megmakkanok lassan :)

2018. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves #8 nagyon sajnálom, nehéz ez a mai világ egy szulo szamara: mindenki " dicsoiti" a gyereket ami normalis de az akinek talan problemaja van mikozben hallgatja belol 1000x osszetorik mert tudja o mit tesz meg egy kimondott szoert. Arrol nem beszelve ha valami nem a nagykonyv szerint van rogton van diagnozis, fejlesztes, stb. Mi ott tartunk a ferjemmel, h a leirtak alapjan akar mi is produkalunk par autista tunetet.
2018. ápr. 21. 21:27
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, sajnos így van. Legyél óvatos a korai fejlesztőkkel. Ha kell, ha nem, fejlesztik a kisgyermekeket, holott indokolatlan esetben hosszú távon kárt okoz, pl neurózist. De nekik egy strigula = anyagi haszon. Tisztelet a kivételnek.


Ha érdekelnek szakmai hivatkozások, szólj, és mutatok többet is.

2018. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!