Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereknek rengeteg...

6 éves gyereknek rengeteg energiája van, de nem érdekli semmi sport, mozgás, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Játszótéren nem fogócskázik/ focizik a többiekkel, nem hintázik, nem mászókázik, nem biciklizik csak ész nélkül rohangál, direkt elesik, vonszolja magát a homokban, "dobálja " magát, látszik, hogy nagyon sok energia tombol benne, de nem tudja rendesen felhasználni, idegenek számára úgy néz ki, mint egy őrült.

Mit lehet vele kezdeni, ha nem hajlandó a normális játszásra? Mindig abban reménykedek, hogy megkomolyodik, de minél nagyobb annál szánalmasabb a viselkedése.

Nev. tanba azt mondták hagyni kell, hogy kitombolja magát, de mindenhol kinéznek minket, mert ő "más" :S

Oviban és otthon normális, de ahova konkrétan játszani megyünk az katasztrófa!


2018. ápr. 22. 09:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Lehet nem tudja, hogy ,,kell" barátkozni és fel akarja hívni magára a figyelmet.

Nálunk párom unokája ilyen.Nagyobb is a kortársainál így az anyukák szinte csak úgy kapkodták le a gyerekeket mellőle pld a hintáról.Rossz volt nézni ahogy érthető okból ,,kiközösítik".

Próbálj vele hosszú sétákat tenni.Én vagy 4-5km-t sétáltam minden nap vele és attól kicsit nyugisabb lett.

2018. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

6 évesen nem ő dönti el, hogy sportol-e vagy sem. Vidd el többfajta edzésre, próbáljátok ki melyik tetszik neki a legjobban és azt folytassátok.

A sport olyan fontos kell legyen egy gyereknek, mint a jó kaja, szeretet, ruházkodás stb. Érted ugye?

2018. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%
Kuzdosportot probaltatok mar? Vagy az uszast? Az priman elfarasztja.
2018. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

Otthon se fogócskazik vagy focizik veled?

Játsz vele te, és majd csatlakozik más gyerek is.

Esetleg kérdezz rá, hogy ezt miért csinálja. Ennyi idős gyerek már sok mindent el tud mondani.

2018. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Hat éves, de már a világ létező összes sportját kipróbálta? Csak mert azt írod , hogy nem érdekli semmi sport. Eddig mire írattad be, miket próbált ki? Mert az, hogy elhordod a játszótérre, az nem sport.
2018. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%

Akkor ne üljetek be a játszótérre hanem menjetek biciklizni,rollerezni, futni együtt.

Tollasozzatok vagy hasonló ilyen labdadobálós játék.

Járjatok el úszni.

Irasd be sportra, persze ez most nem lesz könnyű, mert mindjárt itt a nyári szünet

2018. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a világ összes sportját (mindig ez a flegmáskodás :/)... De oviban volt úszás, végigjárt 9 alkalmat és csak lógatta a lábát a víz szélén, mert nem akart bemenni. korcsolyázni irattam, 2 hónapig hetente járt és szinte meg se mozdult a jégen, focizni nem akar se velem, se gyerekkel, se apjával (pedig az apja a mai napig eljár focizni tehát a példa is megvan).

Abban nem értek egyet, hogy annyira fontos a sport, ha nem élvezi, én se sportoltam gyerekként, nem is hiányzott, de én nem is voltam ilyen energiabomba.

Azt meg nyilván tudom, hogy a játszótérre lejárás nem sport, de oda szeret lejárni legalább, és mivel a testvére szépen eljátszik ott járunk.

Inkább az első válaszoló tippjére gondolok, talán így akarja játékra hívni a többieket. Majd elbeszélgetek vele erről.

2018. ápr. 22. 13:42
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem biciklizik, nem rollerezik, nem tollasozik, hozzá sem nyúl ezekhez az eszközökhöz hiába viszem neki!

Megmondja hogy nem szereti, nem akarja!

Sétálni szeret, nagyon sokat szoktunk!

2018. ápr. 22. 13:44
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

Egyetértek azzal a hozzászólóval aki írta, hogy 6 évesen ne ő döntse el, hogy sportoljon-e. Nálatok igencsak a nyúl viszi a puskát.


Simán beiratnám valamilyen fárasztó sportra, arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy sokszor evés közben jön meg az étvágy:) Egyébként nem lehet, hogy azért nem "szeret" sportolni, mert te sem szeretted/szereted ezeket és ezt sugallod neki?

2018. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én azt soha nem emlegettem, hogy nem szeretek sportolni, ezt csak most írom, hogy attól még én is elvoltam :)

Nem vagyok a mindenárob sportolás híve, de nála látom, hogy szükséges lenne.

Ezt meg nem is értem, hogy nálunk miért viszi a nyúl a puskát?! Beirattam amire eddig lehetőség nyílt, nem 1-2 alkalom után hagytuk abba LEÍRTAM! Nem csak úgy beszélek, járt és nem csinálja! Így meg egy edző sem fog vele foglalkozni meg könyörögni neki. Na ez a kérdés, hogy miért nem csinálja? :)

2018. ápr. 22. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!