Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereknek rengeteg...

6 éves gyereknek rengeteg energiája van, de nem érdekli semmi sport, mozgás, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Játszótéren nem fogócskázik/ focizik a többiekkel, nem hintázik, nem mászókázik, nem biciklizik csak ész nélkül rohangál, direkt elesik, vonszolja magát a homokban, "dobálja " magát, látszik, hogy nagyon sok energia tombol benne, de nem tudja rendesen felhasználni, idegenek számára úgy néz ki, mint egy őrült.

Mit lehet vele kezdeni, ha nem hajlandó a normális játszásra? Mindig abban reménykedek, hogy megkomolyodik, de minél nagyobb annál szánalmasabb a viselkedése.

Nev. tanba azt mondták hagyni kell, hogy kitombolja magát, de mindenhol kinéznek minket, mert ő "más" :S

Oviban és otthon normális, de ahova konkrétan játszani megyünk az katasztrófa!


2018. ápr. 22. 09:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"nem mondhatom, hogy bocsi, de a fiam"


Megértem, hoyg frusztrálnak téged más szülők a játszótéren, ahogy írtad, de döntsd el, mi fontosabb számodra? A sok laikus, és ferde szemmel téged néző szülőhöz igazodnod, vagy pedig józan paraszti ésszel átgondolva, valamint szakemberek ismereteit is végiggondolva VÁLTOZTATNOD a hozzáállásodon?

(Tekintve felesleges aggodalmaidat, és nevelési attitűdödet.)


Linkeltem szakmai videót is, nyugodtan hivatkozhatsz laikusok előtt pl

dr Vekerdy Tamás gyermekpszichológusra, az ő és munkatársai hatására reformálódott meg Magyarországon az állami óvodák többsége, már a 80-as évek közepe óta!


Már az ezredfordulóra a magyarországi ÁLLAMI óvodák legalább háromnegyede Freinet-Steiner-Vekerdy módszerekre alapoz!


(És elég sok magánovi is, valamint léteznek további remek ovik is Magyarországon, melyek kifejezetten alter alapúak. NEM így nyugaton!! Nyugaton merev, régi, hibás, poroszos-germn alapúak, mert az biznisz, ha "agyonfejlesztgetésre" motiválják az aggódó szülőket, sajnos.

Természetesen a 18 oldalas ONAP MELLETT rengetegfélre óvodai HELYI program létezik, tehát a Vekerdy-Freinet-Steiner módszerekHEZ kiegészítőleg részletes helyi programokhoz is igazodnak állami ovikban a pedagógusok. Na meg léteznek kifejezetten alter ovik, magánovik, de nincs nagy eltérés közöttük, a nevelési elvek tekintetében.)

2018. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Az még a legkisebb gond, hogy rólam mit gondolnak (nem nevelem a gyerekem), bár ez se esik jól.

De a fiamat ne idiótázzák le, mert ezt is megkapta már.

Mindenkinek mutogassak vekerdys videókat, hogy ez a normális? :D szerinted az átlag anyukákat, akiknek a gyereke "normális" ezzel meg lehet győzni? NEM

2018. ápr. 26. 06:39
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha százból egynek felnyitod szemét, dominóeffektus.

De egyébként meg azért nem kell lepontozni, mert szakmailag korrekt idézeteket mutattam sorra. :)


És egyébként akkor miért tetted fel a kérdést, kedves kérdező, hogy "mindenhonnan kinéznek minket, mit tegyek?", ha egyszer a szakmai érvekre nem volt szükséged? :)


Azt írod, nem győznéd meg a játszótéren az anyukákat, hogy nincs okuk kinézni téged és gyermekedet.


De ugyanakkor elviselni se tudod őket, ezért írtad kai kérdést.


Akkor mit szeretnél? :)

Lepontozgatni? Önigazolni? :)

Vagy magad se tudod?


Én viszont tudatában vagyok, hogy segíteni vagyok itt.

2018. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!