Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereket ti elengednéte...

2 éves gyereket ti elengednétek nyaralni a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A fiam 24 hónapos, anyósomék vinnél el 3-4 napra, de én még nem akarom engedni. Még soha nem aludt egyetlen éjszakát sem nélkülünk másnál, náluk sem (egyébként egy városban lakunk, és máshová vinnék nyaralni).


Egyébként jól kijönnek, csak a fiam mostanában bőszen éli hisztikorszakát, elég nehéz sokszor és szerintem ők nem úgy kezelik le a dolgokat, ahogy én szeretném (inkább ráhagyják, csak ne csinálja a fesztivált).


Meg egyébként is, kicsinek találom arra, hogy nélkülünk nyaraljon. (Ha hozzájuk akarnák elvinni 1 éjszakára, megengedném, mert ha bármi van, itt lenne a közelben.)


Csak én vagyok ilyen para-anya???


2010. jún. 14. 08:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Simán! Mondjuk az én fiam most 21 hónapos, de kb. 1 éves kora óta többször is aludt már anyukáméknál 2-3 éjszakát is. Ők hetente többször is találkoznak, imádják egymást, náluk a kertben nem is emleget engem, annyira lefoglalja a sok érdekesség.

Esetleg csinálhatnátok 1 éjszakás próba altatást a nyaralás előtt, hogy mit szól hozzá. Biztos megoldják a dolgot, végülis a fiukat is felneveltek valahogy.

Szerintem para-anya vagy. :)

Neked is jár ennyi szabadság, kikapcsolódás, és ettől nem leszel rossz anya. Amúgy meg ha hiányzik, fel is tudod hívni.

2010. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ez attól függ, h milyen a kapcsolatotok, mennyire bízol bennük, milyen a gyermeked habitusa, tudnának-e a nagyszülők minden olyan körülményt biztosítani, amire neki szüksége van. ezt csak te látod át, neked kell eldöntened.

én nem engedném spec., anyósom pszichiátriai beteg, apósom az epret is cukorral adná neki... még azt sem engedem, h nélkülem ott legyen, nem bízom bennük, mert nem tudnak figyelni rá.

2010. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2-3 hónapnyi megelőző egy-egy ottalvásos nap nélkül (kb. amolyan beszoktatás nélkül) nem engedném el velük "élesben" rögtön más városba.
2010. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha majd párszor ott aludt, utána esetleg lehet rajta gondolkodni, de akkor is gondot okozhat, hogy nem a megszokott nagyis környezetben van és ettől frusztrált lesz. Volt egy ismerősöm, aki gondolt egyet tanulnia kellett, és a gyereket lepasszolta a nagyszülőkre, akik meg sem álltak tunéziáig. Elmondásuk alapján nagyon jól érezték magukat, zárójelben: a gyereket nyugtatózni kellett, mert annyira nem birta.
2010. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Én is azt szeretném, ha előtte legalább párszor aludna náluk 1-1 éjszakát.

És az sem mellékes, hogy nem bízom bennük 1000%-ig. Semmi gond nem volt eddig, amikor vigyáztak rá itthon, és jól kijönnek egymással tényleg. De anyósom elég raplis. Mehetnék én is velük, de engem 2 perc alatt lefáraszt.

Elég lesz belőlük annyi, amennyit családilag velük töltünk. Apa jobban le tudja őket kezelni, én inkább nem folyok bele a nagypapával folytatott vitáikba.

2010. jún. 14. 14:34
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia. Én azért nem engedném el, mivel írtad, hogy még nem aludt nélkületek és szerintem nem 3-4 napi nyaralással kéne ezt elkezdeni! Először mindig úgy kell, hogy elviszi a nagyszülő magához (ha a közelben lakik) a szülők otthon vannak ugrásra készen, ha bármi van, el tudják hozni. De mit csinálnak, ha elviszik más városba és nem akar maradni nélkületek? Szóval előtte javaslom, hogy egy éjszakára próbálkozzatok!
2010. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem most 2 éves a kislányom, de már tavaly nyáron is volt a nagyiéknál pár napra, mert építkeztünk és másképp nem tudtuk megoldani. 80 km-re laknak tőlünk, de a csajszi imád ott lenni és mi is nyugodt szívvel hagyjuk ott. Persze, hogy hiányzik, de ennyi szabadság nekünk is jár, neki pedig jót tesz a változatosság.
2010. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!