Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lásson a gyerek meztelen vagy...

Lásson a gyerek meztelen vagy sem?

Figyelt kérdés

A férjemmel az első babánkat várjuk és az imént olvastam egy kérdést, ahol erről volt szó, hogy kit kukkolt a gyereke fürdés vagy más elfoglaltság közben ahol hiányos öltözetben vannak a szülők, és miért lehet kíváncsi a gyerek.


Nálatok hogy szokta meg a kicsitek, van együtt fürdés vagy egymás előtt fürdés, öltözés, vagy igyekszetek nem mutogatni magatokat neki?


Vagy csak anya a lánya előtt, apa pedig a fia előtt?


Érdekel, mi a véleményetek erről, kinél mi a normális.

A mi családunkban senki nem láthatott senkit, ebből kifolyólag ha véletlen meglattam kiskoromban az egyik szülőm a fürdőbe mindig veszekedtek rám miért mentem be. Én ezt nem szeretném a gyerekemmel.


2018. máj. 7. 19:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

7 éves a fiam. Nem flangálok otthon pucéren, nem gondolnám, hogy egészséges lenne akár a gyerekre nézve is. DE: nem zavar, ha bejön a fürdőbe, ha éppen nekem kell valami és már levetkőztem vagy még nem öltöztem fel, simán kiszaladok ruha nélkül a szekrényemhez, gond nélkül átöltözök előtte is, és ha éppen ruha nélkül vagyok, és neki kell bármi azonnyombandeazonnalmertkülönbenvégeavilágnak, akkor sem csinálok belőle problémát, megyek.

ezek max 1-2 percek, szóval direkt meztelenkedés nincs, de nem takargatunk semmit sem én, sem az apja.

2018. máj. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Így értettem én is az "egészséges, rugalmas aranyközéputat", ahogy az imént a #11-es kommentelő leírta. A nemi jellegzetességek adottak és hozzátartozik az egészséges éntudathoz. :)
2018. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Látott már, apját is. Nagy ügy, van mikor együtt fürdünk, vagy öltözőben ha apja vitte épp úszni, akkor vele együtt öltözött, ha én, akkor velem együtt... ezen nem akadunk fenn.


Nyilván nem direktben meztelenkedünk, de szituációtól függően persze, előfordul.

2018. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Minden korban egészséges az együtt meztelenkedés.
2018. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nálunk ez teljesen természetes a meztelenkedés itthon de nem is lesekszik utánunk.36N
2018. máj. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Coffelia ***** válasza:
79%
Addig oké az egymás előtti meztelenség, amíg egyik felet sem zavarja. Akik gyerekként utálták a meztelen szüleiket látni, azoknál a szülők nem figyeltek, és nem vették észre a gyerekük változó érzéseit a témában. Ha neked felnőttként egyszer csak már kínos, akkor ugyanúgy meg lehet beszélni a gyerekedel, hogy mostantól kopogjon a fürdő ajtaján, mint ahogy neki is jól fog esni, ha kopogsz, mikor majd ő kéri. Ha kéri. Apukám kb iskolás koromig meztelenkedett előttem, szépen lassan eltávolodtunk egymástól ilyen téren. Anyukámmal a mai napig elvagyunk együtt a fürdőben, simán beszélgetünk, míg egyikünk zuhanyozik. Pedig én 34 vagyok, ő meg 56. Egyszerűen ő az anyukám, ismerem, ruhában és ruha nélkül is az otthon érzését adja a jelenléte, és egyikünk sem igényel extra szemérmet. Magadat és a gyerekedet figyeld, és akkor minden oké lesz :)
2018. dec. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2 eves gyerek még siman lathat, hat a wc re is utanam jom:) szopik is mèg:) majd ha nagyobb lesz akk gondolom ez is valtozik. Ugyis mondja majd hogy fúj anya:) gondolom vagynemtudom
2021. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. 10 évesen kezdte a gyereket zavarni a dolog. Abszolút tiszteletben tartva a zavarát (nem a kérését, mert kérnie nem kellett, hiszen ha már szóvá teszi, akkor azt hiszem, nagy a baj, mert nekem kell észrevennem ezt időben) kb fél éve már nincs ennyi sem. De ez így pont jó. Kamaszodik, kellemetlen neki, már nem természetes, hanem "fújj".
2021. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18, de jó, hogy updateltél.

Nálunk is úgy van, mint nálatok volt, kíváncsi vagyok, hogy nálunk mikor lesz zavaró. Jelenleg 5 és 2 évesek.

2021. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!