Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaza lehet a tanító néninek,...

Igaza lehet a tanító néninek, hogy egy 10-11 éves gyerek már ne panaszkodjon otthon, hanem oldja meg a problémáit egyedül?

Figyelt kérdés
A kislányom ma úgy jött haza, hogy az egyik tanítónénije azt mondta neki, hogy ha mondjuk csúfolják az iskolában vagy valaki megbántotta, akkor ne feltétlenül mondja el otthon, csak ha nagy a baj, hanem rendezze le a gyerekkel vagy ha muszáj, a tanítónénivel, de már elég nagylány ahhoz, hogy ne mondjon el mindent a szüleinek.
2018. máj. 30. 16:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az előttem szólókkal, tök jó, ha elmondja otthon a dolgokat.


Bár engem „elrontott” a gyerekem két rémes tanítónője alsóban, így ne vegye magára senki, nem akarok általánosítani, de nekem elsőre az ugrott be, hogy a tanító néni azt nem szeretné, ha róla tudnának infókat a szülők. Egy konkrét sztori: a gyerekem általában mindent elmesél itthon, de mikor a tanítónő csúfolta, azt csak egy másik felháborodott anyukától tudtam meg. Mikor rákérdeztem a gyereknél, igaz-e, és ezt miért nem mondta el, az volt a válasza, hogy azért nem mondta, mert tudta, hogy beszélni fogok emiatt a tanítónővel, és ha bárkinek a szülője beszél vele, akkor másnap azt a gyereket az osztály előtt megalázza emiatt… (Egyébként nem vagyok az a tanárhoz rohangálós típus, ha beszéltem is velük, mindig normálisan tettem.) Szóval ilyen is van sajnos.


A „Matula-szerű” stílus egyébként számomra pozitívan hangzik.

2018. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a "Matula-szerű" gondolkodás borzalmas: a felsőbb-hatalommal szembeni feltétlen engedelmeskedés, buzgó vallásosság, tolerancia hiánya, nyilvános megszégyenítés, középkori rigolyák, egyéniség visszaszorítása, különneműek elszeparálása.
2018. máj. 30. 16:42
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Ja, te nem Matula bácsira gondolsz, hanem az iskoláéra! :D
2018. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szóval igen, az a gondolkodás szerintem is gáz – na pont ilyen volt az az iskola, amelynek a tanítónőjéről írtam.
2018. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs igaza.


A pedagógussal beszéld meg négyszemközt, hogy lesz szíves a továbbiakban NEM olyat mondani a gyereknek, hogy titkolózzon otthon, mert ez a családi elvetekkel ellentétes.


A gyereknek pedig magyarázd el, hogy a tanító néni tévedett ez esetben.

2018. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%

Az egy dolog, hogy ez gimiben működik, de ne mondja nekem senki, hogy egy 10-11 éves ne mondjon el semmit a szüleinek, ami a szívén van. Hiszen még gyerek.

És a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással.

Nagyon régén voltam tízéves, de ez a legkegyetlenebb korosztály (nagyjából gimnázium 10. osztályáig).

Aki nem illik a tucatok közé, azt könyörtelenül kifúrják, bántalmazzák mindenféle módszerrel.

Anno nagyon kemény iskolai zaklatáson estem át az alkatom miatt - amiről azóta kiderült, hogy cukorprobléma, és azóta vékonyan élek és virulok.

Az összes gyerekkori barátom beállt a g*nyók közé és elhagyott, így a korosztályomból senki nem állt mellém, és senki nem védett meg.

Ha nem lettek volna ennyire lelkiismeretes szüleim és néhány tanárom, én már rég por és hamu lennék a Kék Bálna gyomrában. 😕

A gyerekeknek - főleg ebben a korosztályban sokkal inkább szükségük van a szüleik támogatására, mint ahogy egyesek hiszik.

Egy nyolc elemit végzett észkombájn-lady pedig csak ne hitelesse ilyen baromságokat a gyerekedet.

2018. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%
*baromságokkal
2018. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Én azért gimiben sem örülnék neki, ha a gyerekem félne megosztani velem valamit, mert nem akar terhelni a problémáival, hacsak nincs olyan gond a családban, ami mellett a kamaszos problémák eltörpülnek.
2018. máj. 30. 17:03
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Baromság... Felnőtt nőként is elmondok otthon mindent, akár pozitív dolog, akár igazságtalanság, vagy negatív élmény ér. Természetesen nem azért teszem ezt, hogy ő oldja meg az én problémáimat, esetleg menjen be és tegyen rendet.... A gyerek is el tudja intézni a saját dolgait,(bizonyos esetekben) de igenis mondja el, jó ha tud róla a szülő. Egy normális családban legalábbis így működik szerintem.
2018. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen oktató alkalmatlan a pályára (és túllépi a hatáskörét).

Milyen jogon akarja "megmérgezni" a szülő-gyerek viszonyt??? Milyen jogon akarja arra nevelni a TE gyereked, hogy VELED ne legyen őszinte / bizalmas???

Így is egyre ritkább, hogy a családtagok érdemben beszélgetnek egymással otthon. A tanítónő szerint tényleg az lenne az ideális, hogy

"- Mi történt ma a suliban?

- Semmi."

... borzalmas:(


A beszélgetés nem önállótlanság.

Én mindig sokat beszélgettem a szüleimmel, és nem feltétlenül fogadtam meg a tanácsaikat, és nem is akartam soha, hogy helyettem oldják meg a problémáimat.


Szerintem az ilyen hozzáállás van annyira veszélyes a harmonikus családi életre, hogy (csoportosan) akár fel lehetne az igazgató figyelmét hívni rá. Nem akadékoskodni (az ilyen ember úgysem változik meg), csak hogy tudja.

2018. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!