Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaza lehet a tanító néninek,...

Igaza lehet a tanító néninek, hogy egy 10-11 éves gyerek már ne panaszkodjon otthon, hanem oldja meg a problémáit egyedül?

Figyelt kérdés
A kislányom ma úgy jött haza, hogy az egyik tanítónénije azt mondta neki, hogy ha mondjuk csúfolják az iskolában vagy valaki megbántotta, akkor ne feltétlenül mondja el otthon, csak ha nagy a baj, hanem rendezze le a gyerekkel vagy ha muszáj, a tanítónénivel, de már elég nagylány ahhoz, hogy ne mondjon el mindent a szüleinek.
2018. máj. 30. 16:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem, hogy szerintem a paanszkodás és az, hogy elmondom a problémáimat, vagy hogy mi bánt, az nem ugyanaz.
2018. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog, amit rühellek a pedagógusokban: nem tudják, mi az árulkodás fogalma.

Eleinte szerettem volna tudtunkra adni, hogy durván zaklatnak, erre csak megvonták a vállukat, és annyit mondtak, hogy: “Ne árulkodj állandóan.”


Bocsánat, de az árulkodás az, hogy “Pistike engedély nélkül kiment WC-re”, “Gabika feltette a lábát az asztalra”, de amikor valaki árt neked, és elmondod, az nem az.

2018. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

22-es: ugyanezt mondta a gyerekem már 1. osztályban az árulkodással kapcsolatban. :)

Szerintem az iskolában az árulkodás ugyanabba a homályzónába tartozik, mint a szorgalomjegy. Utóbbit nem sikerült megértenem, mert a tanár közölte, hogy matekból azért nem lehet a gyerek 5-ös, mert nem jelentkezik eleget órán, nem elég szorgalmas. Ennek fényében mi a tökömre kapja a szorgalomjegyet? A szünetekben és délután az udvaron tanusított szorgalmára? :)

2018. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
92%

Általánosságban az jó ötlet, hogy a konfliktusokat osztályon belül, tanító, osztályfőnök bevonásával rendezik le a gyerekek.

Viszont az, hogy a gyerkőc otthon elmondja, hogy mi történt (akár ha panaszosan is), még nem jelenti azt egy ekkora gyereknél, hogy a szülőtől várja a megoldást, és nem jelenti azt, hogy a szülőnek ebbe bele kellene avatkoznia.

Elsősöm van, ha panaszkodik, mindig első körben azt javaslom neki, hogy szóljon a tanítónéninek, hogy mi a gondja, és beszéljék meg. Ha ez nem műáködik, akkor én szólok a tanítónéninek, de kérem, hogy úgy intézze, mintha én nem lennék részese. ha még mindig nem működik, akkor lépek csak személyesen a képbe.

2018. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
81%

Oldja meg?


Tényleg, és ha a másik megveri, akkor mi lesz? Nekem ugyanis volt olyan osztálytársam, aki válogatás nélkül vert mindenkit, aki pedig kiállt magáért, hát... nem járt jól.

2018. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. 23 éves vagyok, több száz km-re lakom a családomtól, a 2. diplomám csinálom, közben fenntartom a lakásom, szóval mondhatjuk, hogy meg tudom oldani a dolgaimat egyedül. Ettől még ugyanúgy felhívom anyukám, ha történik valami, mert jól esik, ha nem tartom magamban a problémáimat, és lehet, hogy a plusz 30 év élettapasztalata miatt még tanácsot is tud adni.
2018. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!