Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kivételezett egy anya...

Hogy kivételezett egy anya ennyire az egyik gyerekével és nézheti ennyire semmibe a másikat?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban van egy 5 éves kislány és egy 4 éves kisfiú. Egész nap azt hallgatom, hogy a kisfiú sír és szidja. Minden este megy az anyuka futni a kislánnyal a kisfiú még itthon bőgi, üvölti végig azt az egy órát. Múltkor is kint játszanak az utcán én meg beszélgettem az anyukával közben, a kislány kb 3x ellökte a kisfiút aki ezt hang nélkül tűrte majd a 4. Nagyon dúrva volt hatalmasat esett, elkezdett sírni és nem az, hogy odamegy és megvigasztalja vagy rászól a hülye lányára meg a kisfiút szidta össze meg fenyegette, hogyha nem fejezi be mehet befelé egyedül. Rá 2percre a kisfiú fején dobta VÉLETLENÜL kislányt labdával és bezavarta a házba egyedül. Szívem szakad meg érte minden nap. A házban is az udvaron is hallok mindent amit mondd neki, csinál vele :( annyira sajnálom szegényt. Az apuka meg egy nagy papucs, soha nem állna ki a kissrác mellett.

2018. máj. 31. 18:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mármint anyuka fut a kislány biciklizik mellette, annyira nem értem miért nem lehet vinni a kisfiút is. De többször volt már olyan,hogy "rossz volt" a kisfiú és nem kapott fagyit. Az egész család ott nyakra ő még nem kapott. A fagyis is adni akart neki ingyen de nem engedték. Furcsa módon olyan soha nincs, hogy a kislány nem kap fagyit.
2018. máj. 31. 18:25
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Valószínűleg meg is bolondulna, és lemészárolná az egész családot, ha nyivákolást kellene hallgatnia még edzés helyett/közben is. Ahogy leírod, a kis hisztigép állandóan nyávog, míg a nagyobb összeszedettebb. A büntetés meg igenis olyan, hogy ha beîgérted, akkor be is kell tartani, különben nem lesz tekintélyed. Szóval a fagyis eset is jogos. Gondolom kotnyeles tinilány vagy, ugye?
2018. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kétgyermekes anyuka vagyok. Az a csöpp fiú minden csak nem hisztis. Annyit kap az a szegény gyerek egész nap nem csodálom ha sír.
2018. máj. 31. 18:45
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagyon dúrva :( Gyermekjólétinél jelenthetedesetleg. Ha nem is csinálnak semmit csak kimennek lehet az is eleget, hogy egy kicsit eszbekapjon.

Anyum is ilyen ridegtartasban nevelt engem, meg is lett a következménye, az ajtót nem nyitom rá 21 éves korom óta.

30/N

2018. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Azért ennyiből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Mi az, hogy a kislány ellökte? A kisfiú játszott egyedül, erre odament a kislány és ok nélkül ellökte? Vagy a kislány szeretett volna egyedül csinálni valamit, amibe a fiú folyton belenyúlt? Azért nem mindegy. Ahogy azt sem tudjuk, hogyan viselkedik otthon egész nap, hogyan viselkedik, ha elviszik magukkal futni. Akkor lehetne csak bármit mondani, ha tényleg belelátnánk az életükbe.


Az én 2 és fél évesemmel például nem lehet sétálva közlekedni, mert nem áll meg hívásra, simán kiszalad az útra, vagy nem akar jönni, hanem lóg rajtam, hogy vegyem fel, Amikor nekem van még több csomagom is, ez sajnos nem opció, marad a babakocsi. De akik elmennek mellettünk, ebből annyit látnak, hogy tolom a babakocsit és benne ordít a gyerek, hogy "Sétálni akarok!". Nyilván én vagyok így a lusta szaranya, aki nem engedi sétálni a gyereket. Amúgy a "séta" annyi lenne, hogy odafut hozzám, hogy vegyem föl és cipeljem. Vagy már harmadszor szóltam rá, hogy ha előreszaladgál, beteszem a babakocsiba, mégis megint az úttest széléről kellett visszarántani, és emiatt épp állom a szavam és "bűntiben van" a kocsiban. Ugyanígy a metrón is ordít a kocsiban, hogy "Kiszállok!", de ha kiveszem, akkr nem áll szépen a kezemet fogva, mint más gyerekek, hanem elkezd a padlón hemperegni, ami nem is higiénikus, és attól félek, valaki a kezére lép. Vagy nyafog, hogy vegyem fel, de nem bírom fél kézzel sokáig tartani, mert kapaszkodni is kell. (Tudom, tudom, minek szállok vele egyáltalán metróra.)


Szóval nem lehet kiragadott részletekből eldönteni kinek van igaza, és mi a jó döntés.

2018. jún. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Utóirat: Az meg hogy végigüvölti a kisfiú az egy órát, míg az anyja fut, nem az anya hibája. Nyilván nem egyedül van otthon, hanem az apjával. Az apja leköthetné valamivel, elvihetné valahová. De nyilván tojik rá, hadd bőgjön. Ebből gondolom, hogy a nap többi részében se foglalkozik vele, és minden gyerekneveléssel kapcsolatos munka anyukára szakad. Nem csoda, ha anyuka is szeretne ezek után napi egy nyugodt órát magának. Itt nem az a megoldás, hogy hát miért nem viszi őt is magával? Nyilván oka van rá. Apuka mit csinál mikor sír a gyereke?
2018. jún. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Olyan aljas dolog ennyibol megitelni a helyzetet. Nehany kis jelenetbol es mondatbol. Errol a sajat gyerekkorom jut eszembe, ahol a tesom mindenki szemeben egy angyal volt, en meg a "rossz" testver. Az senkit nem erdekelt h o egyfolytaban bosszant, idegesit, hergel. Csak szep csondben csinalta es visszaelt azzal h o a kisebb, vele elnezobbek. Na mindegy. De azert allitolagos 2 gyerekeskent tudhatnad, hogy ahol 2 kisgyerek van ott egyfolytaban nyirbaljak egymas es a szulo idegeit.
2018. jún. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Leírás alapján a nő utálja a pasikat. Dugni jó volt, meg hogy a lányt megszülje. A srác meg lehet, hogy csak becsúszott és kellemetlenség, de nevelni kell. Esetleg megerőszakolták és úgy született, de akkor meg elvetethette volna elvileg...


Tényleg nem jó ez így, de azon kívül, hogy szólsz az anyának és magadra haragítod nem sokat tehetsz. Legfeljebb beszélgethetsz vele, ha "anyu" nincs a környéken és törődhetsz vele. Meg elmondhatod neki, hogy anyukája biztos szereti, csak valamiért nagyon nem tudja kimutatni.


Ha ott lenne a nőszemély, akkor úgy sem hagyná, hogy törődj vele, mert az ő gyereke, más ne szóljon bele hogy szarja le. A gyámhivatal meg legfeljebb körbenéz, de azért mert kicsit lelki sérült lesz a gyerek nem fognak csinálni semmit, ha nincs életveszélyben, kap enni, jó helyen lakik, stb.

Vannak ilyen hülye pitsák sajnos mint ez az "anya"... :(

2018. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Akkor most meghallgatnám a másik szemszögből is a sztorit.


Ennyi.

Egyébként meg tudod, hány családban van az, hogy a fiú, lány, nagyobb, kisebb, stb a "szent", a másik/többi meg "megtűrt?". Hajjaj.

2018. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Erzelmi elhanyagolas. Utalom az ilyen noket.

Siman elhiszem, hogy jol latod a dolgot.

2018. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!