Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Zenélő gyermekek szülei,...

Zenélő gyermekek szülei, milyen szempontokat vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok erről, mert én és testvérem nem zenéltünk. A lányom olyan suliba megy elsőbe, ami művészeti iskola is, tehát helyben van zeneiskola is. Ezért szeretném, ha tanulna zenét. Elsőben célszerű kezdeni, vagy inkább másodikban, mire bejáratódik már maga az iskolás lét nála? (okos kislány, magától ír, olvas, még angolul is tud kicsit, autodidakta:-)). Néptáncon ügyes volt, de az énekhangja nem érzem, hogy átlagnál sokkal tisztább, szebb volna, de ne is nagyon hamis. Úgy tudom, a hegedűnél viszont ez fontos hozzá, ugye? Ő hegedülni vagy csellózni szeretne. Én inkább a zongora mellett állok, viszont abból egy igazi nagy nem nem fér el hozzánk, csak valami minibbb pianino.

Vagy ezek ismeretében kezdje a furulyával?


Köszönöm, bárki ír nekem bármi segítséget, tényleg annyira tájékozatlan vagyok, csak a zeneiskola rövid tájékoztatóját olvastam el.


2018. jún. 5. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Mi köze a hegedühöz az énelhangnak? Mert elárulom, SEMMI.


Ha a gyereket zenére is akarod tanítani, akkor a zeneiskolában kérj infókat.

2018. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Kezdésnek a szolfézs mellé szerintem a zongora a legjobb. A fúvósok fejlődő szervezetnek nem igazán ajánlottak, mivel túl nagy terhelés a tüdőnek.
2018. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha ő hegedülni vagy csellózni szeretne, akkor abból választanék a helyetekben. Zeneiskolában a zongora sokszor úgyis kötelező a főhangszer mellé, de akkor az nem annyira hangsúlyos.

Engedném, hogy azzal kezdjen, ami érdekli, amit szeretne, különben hamar el fog menni a kedve tőle.

Az énekhang nem fontos egyiknél sem, persze szolfézson kell majd szolmizálni, énekelni, de nem kell, hogy teljesen tiszta legyen a hangja.

Szerintem meg lehet próbálni màr elsőben, az elején ez még úgyis játékos, könnyed zenetanulás.

2018. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A zongora szuper, es lesz sikerelmenye mivel az sokkal egyszerubb mint a vonosok. Mar reg elkezdhette volna oviban szoval nem korai. Sajnos a sajat tapasztalat az az hogy nagyon alacsony a kovetelmenyszint az ilyen "muveszeti iskolakban". Kb hobbi szintre eleg. Mar a zeneiskola gimnaziumi felvetelihez sem eleg. Ha komolyan akar vele foglalkozni akkor eleve olyan iskolaba menjen ami elsosorban zeneiskola.
2018. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Sosem hallottam ilyet, hogy a hegedűhöz énekhang kellene. Ismerek egy hegedűst, a Győri Filharmonikusoknál is játszott egy időben, semmi hangja nincs.


Minél előbb kell kezdeni, és azt tanulja, amihez kedve van. Baromi sok kitartás és gyakorlás kell hozzá, és úgy nem megy, ha még csak nem is érdekli. Teher lesz. Egyébként is lesznek olyan időszakai, mikor abba akarja majd hagyni.


A másik ami fontos, hogy ha tanul valamin játszani, akkor oda normális hangszer kell. Nem "minibb pianino", és társai.


Furulyázni szerintem semmi értelme. Még csak azt az örömet sem adja meg, hogy szép hangon el lehetne játszani valamit rajta, csak "sivít" vele a gyerek.


Ha komolyan gondolod, érdeklődj más szülőknél a zeneiskoláról, tanárokról. A tanárok hozzáállása is nagyon fontos. Nálunk pl. a gitárosok szinte szó szerint semmire sem mentek, mert olyan volt a tanár. Vagy egy másik példa, én magán zeneiskolában kezdtem, zongorával. Tömény szolfézs, hangszer alig. Max. két évet bírt ki ott bárki, úgy elmentek mint a pinty. Engem 1,5 év után írattak ki, addigra már a tanulók háromnegyede nem volt ott.


Ja, és ugye visszatérve a hangszerre. Értem én a szándékod, de amúgy tisztában vagy az árakkal? Csak úgy hozzávetőlegesen, egy gitárt kapsz egy húszasért, egy hegedű ára 100 ezer. Gondolom nem mindegy. Pláne, hogy egy elsős nem fog rá úgy vigyázni, mint egy felnőtt.

2018. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Másodikos fiam hegedül, pedig totál semmi hangja és előtte fel sem tételeztem, hogy zenélni akarna, de aztán kitört az osztályon a hegedű-láz :)... és meglepetésemre tök jól megy neki, az egyik legügyesebb volt az évvégi koncerten, mert jó a tanár és kitartó is. Szóval az a lényeg, hogy szeresse. Meg hogy otthon elférjen :)
2018. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem közvetlenül az énekhangnak van köze, hanem pontosabban a jó hallásnak ahhoz, hogy hegedűhöz és csellóhoz elengedhetetlen, mivel ugye nem billentyűket fog le az ember, hanem nagyon pontosan az a hang, félhang szólal meg, ahol az ember a húrt lenyomja. (Zongorán nem tudsz hamisan játszani, csak ha el van hangolva a zongora, hegedűn annál inkább, még jól behangolt hegedűn is.) Ezt csak azért írom, mert valaki attól, hogy nem tudja jól irányítani, jól kezelni a hangját (gyerekeknél teljesen érthető), még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs hallása, csak nincs képezve a hangja. A gyerekeknél a hallást könnyű úgy mérni, hogy először csak leütsz egy-egy hangot a zongorán, csak azt az egy hangot énekelje/dúdolja vissza. Ehhez hangtechnika nem szükséges, de kiderül, hogy mennyire jó a zenei hallása. (Egy-egy hang után lehet 3-4 hangot összekötni: dó-ré-mi-ré-dó --> zongorán lejátszva, ő pedig énekelje vissza.


Egyébként hogy mit érdemes figyelembe venni, szerintem:

- milyen hangszer hordozását/hangszeren való gyakorlást tudtok megoldani

- mit szeretne igazán tanulni a gyerek

- fúvósoknál valamennyire számít, hogy mennyire erős a tüdeje a gyereknek, ezt szokták gyakran a bevezető furulyatanulással "előkészíteni" (trombitát pl.)

- az sem utolsó szempont, hogy tud-e segítséget kérni a gyakorlásban. (Én hegedültem, anyukám is tudott hegedülni, így segítség volt számomra, hogy meg tudott mutatni dolgokat a gyakorlás során.)


Remélem segíthettem :)

2018. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még valami a hangszerrel kapcsolatban: biztosan zeneiskolafüggő, én már régen jártam zeneiskolába. (Most 25 vagyok, 6 és 17 éves korom között jártam végig.) Nekem, és az ott tanulóknak mind, akiket ott ismertem a zeneiskola kölcsönözte a hegedűt, vonót, tokkal együtt. Nem volt saját hangszerem. Nem tudom, ez még most is így van-e, nem biztos, de nekünk anno így volt (Budapest, 15. kerület, Hubay Jenő Zeneiskola)
2018. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mentsd meg a gyermekedet a furulyától!!! Az egy démoni eszköz! :D

De komolyan, az valami szörnyű cucc. Én is jártam elsőben zenesuliba, kötelező volt furulyával kezdeni... Másodiktól nem jártam, és azóta sem merészkedtem bármiféle zene közelébe. Iszonyú. Sivító hangú, h lye alakú fekete tok, ami akkora, hogy az én apró hétéves kezem le se tudta egyszerre fogni az össze h lye lyukat. Én voltam az egyetlen, aki félévre csak hamisan tudta megtanulni a bocibocitarkát.... életem egyik legcikibb fejezete.

Bocs, igazából csak részletében kapcsolódik a kérdéshez, de megláttam a furulyát, és kiszakadt. Kis lelki fröccs este tizenegykor. Sorry.

2018. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
meg kell kérdezni az ottani zeneiskolás hegedűtanárt, hogy lát e benne tehetséget hegedűre vagy úgy egyáltalán milyen hangszert ajánl neki, de ehhez nem elég 5 perc, kell pár óra a tanárral. és persze ehhez hozzáadódik a szolfézs órák.
2018. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!